Přejít na obsah

Výměna motoru 1.8 TSI za jiný kod motoru..


Doporučené příspěvky

a nie je to nahodou tak (aspon u nas na Slovensku pokial viem) , ze motor je len suciastka a teda ak sa do tohto auta montovali aj ine motory, moze sa pouzit kazdy jeden, len sa to musi zapisat na uradoch atd... ?

 

áno motor sa považuje sa súčiastku :) stále však môžeš vymeniť iba za taký motor aký si mal... to znamená že musí zostať sedieť kód motora..

Odkaz ke komentáři

Výměna typu motoru je přestavba dle zákona 56/2001Sb. §73.Vůbec nezáleží na tom,zda motory od sebe odliší jenom odborník nebo vůbec nikdo.Směrodatný je typ na bloku motoru vyznačený.

http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/549ACB36-4977-4DFF-8282-BD43C6746755/0/MicrosoftWord56.pdf

Přestavbu vozidla povoluje obecní úřad § 74 ,dle vyjádření výrobce vozidla.Protože Škoda se staví k takovým záměnám negativně,jak je uvedeno v TZH Škoda oddíl C odst.1 ,nikdo Ti zřejmě přestavbu nepovolí.

http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/329B1954-38ED-4E47-9562-B2B38541A489/0/9220146095n.pdf

Zkus napsat do škodovky,já myslím ,že nepochodíš.

Odkaz ke komentáři

A nebo jak už jsem psal,úřední označení motoru :-)

Požádáš o výmaz čísla v motoru z TP,pokud ho tam máš.

Pokud budeš mít kód motoru na stávajícím nečitelný,lze požádat o úřední označení.To se dělá běžnými raznicemi na STK,zdokumentuje a uloží na reg.vozidel.

No a sehnat pak běžné raznice není tak složité :-)

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Nejak ti nerozumim... Bavis se o 1,8 T nebo o 1,8 TSI...

 

Jestli menis motor stejneho oznaceni tak motorovku nemusis menit... jestli tam davas jinou variantu nap CDAA misto BZB tak se to da udelat i bez vymeny ale musis uspusobit zbytek... lambdy, olej, snimace atd... jednotku CDAA mam doma kdyby nekdo mel zajem...

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...

Zdravím, trošku bych chtěl obnovit toto téma, i když to není úplně to samé.

Měl bych mít doma rozebranou 1.8 TSI BZB(2007), u které jsem zjistil zbroušené číslo motoru a není ani štítek na rozvodovém víku.
Tudíž ani nevím přesně co vlastně za motor mám :(. Jde to nějak přesně poznat?
Objednával jsem pístní kroužky dle VIN(neseděli), objednal jsem písty i s pístními kroužky na BZB a zatím vypadá, že sedět by měli.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

BZB a CDAA rozezna opravdu jenom odbornik...

Je možné že na přechodu výroby z BZB na CDAA se objevilo par motorů které by třeba měli pisty BZB. Je to naivní dotaz . Ale tátův Superb II s DSG byl vyroben v říjnu 2008 a ma 160000Km a zatím nebere olej. Dáváme sice VIF, ale stejně se bojím že to auto nemine. Jen by to po problémech s DSG byla asi jeho poslední štace.

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...