Přejít na obsah

Hučení pří zatáčení


Doporučené příspěvky

Tak jsem hýbal motorem od blatniku k blatniku. Zdá se mi, že na straně u převodovky v silentbloku to docela lítá. Trochu mám pocit, že to rachoti, cvaká jak uvádíš. Ale nemám srovnání s jiným autem. Říká se že v tom silentbloku pri rozjezdu nebo jizdě a brždění klepe-to mě nedělá, ale to je asi jiny pohyb dopředu-dozadu. Takže je tu pravděpodobnost, že by to hučení mohl dělat ten sil.bl. převodovky? To by bylo to menší zlo, než dělat převodovku.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Tak jsem dal novej siláč, hluk co byl při natočení volantu do prava se hodně snížil, ale přece jen tam trochu je. Zato na pravou se hluk zvedl. Zdá se, že se hluk přesunul na druhou stranu. Jinak bych řekl, že tam celkové zlepšení nastalo, ale úplně jsem to novým siláčem nevyřešil. nemohl by to být jestě ten spodní pod motorem? Nebo co by tam mohlo rezonovat, tím jak se motor při jízdě při natáčení kol pohybuje v siláčích.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

zdravím, mám octaviu 2 fl 2011 a mám rovnaký problém o akom sa tu píše, pri točení doprava pod plynom to hučí niekde z priestoru pred vodičom, mal som už menený náboj s ložiskom aj homo kĺb, môj mechanik netuší čo to môže byť. Naozaj pomáha tá výmena silentbloku? nerád by som zasa vyhodil peniaze zbytočne :/ ten silentblok je tento diel? http://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/1k0199555l-ulozenie-prevodovky-lave-lemforder-27062.html len aby som vedel či správne objednám :) vopred ďakujem za odpoveď

Odkaz ke komentáři

Pro michalmar9, ten siláč co máš zde odkaz je ten samej, co jsem dával do mé 1,6 MPi. Já jsem raději před koupí siláče vyndal baterku, demontoval filtrbox, dekl pod baterkou a zjistil jsem si jaký tam vlastně mám. Práce cca. 20 min. Máš na něm výrobní číslo, takže podle toho kupovat. A nebo si ho zjistit z katalogu - jednodušší.

Odkaz ke komentáři
Guest miňo_d

radšej si vybral baterku? to je k čomu dobré?

Pro michalmar9, ten siláč co máš zde odkaz je ten samej, co jsem dával do mé 1,6 MPi. Já jsem raději před koupí siláče vyndal baterku, demontoval filtrbox, dekl pod baterkou a zjistil jsem si jaký tam vlastně mám. Práce cca. 20 min. Máš na něm výrobní číslo, takže podle toho kupovat. A nebo si ho zjistit z katalogu - jednodušší.

 

Odkaz ke komentáři

Přesně tak, pokud se chceš dostat k silentbloku převodovky, musíš zvolit uvedený postup. Při výměně přizvednout ze spoda převodovku a siláč pěkně vyměníš. Výměnu musí zvládnout podle mého úplně každý. Ideální zvedák jezevčík na kolečkách, pro výměnu doma na zemi.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím pánové!

Řeším obdobný problém s hučením v řízení. Mám Oct. 2 1,6 117000km (km by měly sedět) r.v. 2007. Při jízdě se objevuje zvuk při natočení volantu (hned ze středové polohy doleva - nedá se mluvit ani o 1 stupni.). tento zvuk to dělá jen pod plynem za jízdy. Při zatáčení doprava žádný zvuk slyšet není. Vůbec netuším čím to může být. Diagnostika nic neukazuje, posilovací účinek se zdá ok, základní nast

 

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

Ahoj vdaka.

Ja mam rovnaky rocnik ako ty.

Mne nieco zahuci ked sa rozbieham na 1tke a mam volant vytoceny doprava.

Inak to nerobi vobec.

Tebe to robilo aj pri vyssej rychlosti?

Zacnem asi tym silentblokom, je lacnejsi ako loziska...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...