Přejít na obsah

Spotřeba


Doporučené příspěvky

  • o měsíc později...

Taky jsem tomu nechtel verit, rikal jsem si, ze se zblaznil PP, ale pote, co mi na tech 500km zmizla z nadrze mensi pulka, jsem si rikal, ze na tom neco bude ... nakonec jsem si nasel i vysvetleni ... jel jsem relativne pomalu, ve Svycarsku jsem po dalnici jel kolem 100km/h, v Nemecku pak pote, co prestalo snezit cca 120km/h, navic jsem moc nezrychloval, protoze se autu moc nechtelo a vibrovalo ... cili idealni jizda na spotrebu a jelikoz si myslim, ze elektronika odstrihla dodavku paliva do jednoho valce, tak by mela byt spotreba teoreticky 3/4, tzn. kdybych jel stejne ale se 4 valci, byla by spotreba 7l/100km a s takovou spotrebou tu jezdi skoro Helmet.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

zdravim som tu novy a mam octavku s tymto motorom, kupena z bazaru najazdene 90 000 km, spotreba mimo mesta okolo tych 7.5 l kludne aj 7 ked mam lahsiu nohu. V meste do tych 9 l na dialnici som poriadne este nebol mam ju kratko ...

co som si vsimol ked mam 4 rychlost v meste mam spotrebu 6.2 l ale neviem ci tak nenamaham viac motor alebo nieco podobne radsej nechavam 3 a otacky okolo 2500

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravim kolegove, pred tydnem jsem poridil toto vozidlo OII 2,0 FSI 4x4. Rozhodovani a vahani bylo dlouhe.. TDI vs FSI a ted po ujetych 1000 km jsem rad ze jsem nepresedlal z benzinu na ropu. Perfektni jizdni vlastnosti, spotrebu se snazim korigovat podle PP. S cisly jsem spokojen a vzhledem k tomu, ze si auta plne uzivam drzim kombinovanou spotrebu na 8,6. Nedela ji problem rict si i o peknych 14 :wub:.. Nicmene vse k tomuto motoru tu jiz padlo. Poznamka ke zmenenemu krytu motoru..mam auto z CR (ukonceny leasing) a kryt motoru s napisem FSI mam. (prekryva pouze zebra a je zacvaknuty do 5ti silentbloku).. Rad bych rady zkusenejsich k udrzbe :palec: Diky

post-5217-1284925996_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
zdravim som tu novy a mam octavku s tymto motorom, kupena z bazaru najazdene 90 000 km, spotreba mimo mesta okolo tych 7.5 l kludne aj 7 ked mam lahsiu nohu. V meste do tych 9 l na dialnici som poriadne este nebol mam ju kratko ...

co som si vsimol ked mam 4 rychlost v meste mam spotrebu 6.2 l ale neviem ci tak nenamaham viac motor alebo nieco podobne radsej nechavam 3 a otacky okolo 2500

Já tam klidně dávam 4 a někdy ve městě i 5 a moc to neřeším (tzn otáčky tak kolem 1600). Motor to utáhne. Když chci akcelerovat, tak podřadím za 3 a tradá....

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Tak dnes jsem nacpal nadrz az po vicko vervou100 a vyrazil smer IKEA Brno. Az do Velke Bytese po najezd na dalnici jsem mel po 210km prumer 6,6l. Bytes-Brno po dalnici k ikee jsem stoupl na 6,9. Pak smer Tisnov pres Brno. Ted jsem ceknul palubak znovu a po ujetych 310km mam 7.0l/100km. V Brne jsem byl u ikey za 3:10. Jako snek jsem nejel ale korigoval jsem to na zkousku podle palubaku. Uvidim jeste az dotankuju ale cisla see mi libi

Odkaz ke komentáři

Ja to taky neresim. Vzdycky sem mel benzin a vzdy 2000ccm+. Jen me zajimalo co me ceka cestou na dovolenou. Za co to dokaze jet.

Dotankoval jsem po tech 309km 20,12L coz odpovida spotrebe 6,51 l/100 km (dle pal PC 6,9)

 

Ted jsem dorazil domu a rovnou na benzinu. Ujeto 244km a dotankovano 17,44L coz odpovida spotrebe 7,15L (dle pal PC 7,3).

 

Prumerna rychlost okolo 70, nadmorska vyska se podepsala pul litrem.

 

Skoro se mi tomu ani nechce verit.. Ale asi na systemu spalovani chudy smesi neco bude :)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
Guest Merlin 67
Taky jsem tomu nechtel verit, rikal jsem si, ze se zblaznil PP, ale pote, co mi na tech 500km zmizla z nadrze mensi pulka, jsem si rikal, ze na tom neco bude ... nakonec jsem si nasel i vysvetleni ... jel jsem relativne pomalu, ve Svycarsku jsem po dalnici jel kolem 100km/h, v Nemecku pak pote, co prestalo snezit cca 120km/h, navic jsem moc nezrychloval, protoze se autu moc nechtelo a vibrovalo ... cili idealni jizda na spotrebu a jelikoz si myslim, ze elektronika odstrihla dodavku paliva do jednoho valce, tak by mela byt spotreba teoreticky 3/4, tzn. kdybych jel stejne ale se 4 valci, byla by spotreba 7l/100km a s takovou spotrebou tu jezdi skoro Helmet.

 

Tohle by mě docela zajímalo. Měl jsem stejnou poruchu 30 km od domova, volal jsem automechanikovi a ten mi řekl, ať to chcípnu a nechám se odtáhnout, protože jinak by to mohl (tím jak jde z válce nespálený benzín) odnést katalyzátor. Máte někdo nějaký spolehlivý zdroj, který by mohl potvrdit, že v případě poruchy cívky elektronika odpojí přívod benzínu do válce?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

tak koukam že se tady dlouho nic neděje tak se taky přidam se svejma zkušnostma. Autíčko mam cca pul roku dlouhodoba spotřeba je furt 9.9 l ale to je dáno tim že jezdim 4Km do práce a zpět,dálnice podle stilu jízdy a hlavně mé nálady ale vesměs 8-9l a po okreskach se mi to podařilo dostat už i na 7l ale vesměs tak7,5l...oproti naftě co jsem měl před tim je narust zhruba těch 2,5-3l ale to beru zase s rezervou přece jen fabie je o par kg lehčí...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Pro 2.0FSI predek staci N95. Pokud mas ale 4x4, ktera umi spalovat chudou smes (BLX a BVX - system dvojiho spalovani), je tam predepsana N98(a vice), pri tankovani N95 je znatelne snizeni vykonu, vetsi hlucnost motoru a vyssi spotreba.

 

Ja osobne jsem vyzkousel co slo a nejvic autu sedi VERVA 100 od Benziny

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...