Přejít na obsah

kompletní rozvody


Doporučené příspěvky

Čau čau, to asi bylo ono + ta vodní pumpa, já si totiž nejsem jistej jestli se nemění ještě něco. Nemusí se to dělat pokaždé s rozvody ale asi občas by to chtělo, možná je to jen můj nějaký blud. Jinak k té sadě, nevím nevím značka mi nic neříká, aby to nebyl nějaký aušus, jinak cena slušná :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
  • o měsíc později...

technický stav rozvodů nelze přes diag nijak poznat, pokud nastala horní mez km k výměně nebo leta (6-8) doporučuji co nejdříve udělat, klidně může být řemen pohledově ok, ale čas se nedá zastavit, to samé kladky, dokud se nevyndají prakticky nelze určit jejich stav (ložiska)

 

a narovinu ušetřených 10t Kč může mýt fatální dopady, pokud skočí rozvod nebo praskne, je vršek motoru na odpis, v horším případě i spodek, takže tam už částky na opravu jdou vždy přes 50t Kč a výsledkem je většinou výměna motoru za ten z vrakoviště, kde jsou ceny dle motorizace 25-35t + nutný servis, tzn, olej, těsnění, spoj mat. a právě ty zmiňované rozvody za 10t Kč

Odkaz ke komentáři

technický stav rozvodů nelze přes diag nijak poznat, pokud nastala horní mez km k výměně nebo leta (6-8) doporučuji co nejdříve udělat, klidně může být řemen pohledově ok, ale čas se nedá zastavit, to samé kladky, dokud se nevyndají prakticky nelze určit jejich stav (ložiska)

 

a narovinu ušetřených 10t Kč může mýt fatální dopady, pokud skočí rozvod nebo praskne, je vršek motoru na odpis, v horším případě i spodek, takže tam už částky na opravu jdou vždy přes 50t Kč a výsledkem je většinou výměna motoru za ten z vrakoviště, kde jsou ceny dle motorizace 25-35t + nutný servis, tzn, olej, těsnění, spoj mat. a právě ty zmiňované rozvody za 10t Kč

jojo já to beru, spíš jde o to že nevím kdy byly dělané naposled. A co ty kladky na druhé straně motoru jak psal kolega víše? Je to taky tak nutné nebo tam poznám že začínají dosluhovat a jsou zralé na výměnu? Nebo je to jako u rozvodů bum bác a je hotovo. :)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Jen bych v tom chtěl mít tedy jasno :-D je tohle všechno co tedy potřebuju k výměně když to chci udělat totálně komplet?

 

SADA ROZVODU+VOD.PUMPA

http://www.cc-autodily.cz/sada-rozvodu-vod-pumpa-15-15?brand=SKODA&model=OCTAVIA

 

RETEZ ROZVODOVY VACKOVEHO HRIDELE

http://www.cc-autodily.cz/retez-rozvodovy-1

 

NAPINAK RETEZU OCTAVIA 2

http://www.cc-autodily.cz/napinak-retezu-octav-2

 

ZDVIHATKO VENTILU VYSOKOTL.CERPADLA

http://www.cc-autodily.cz/zdvihatko-ventilu-1

 

 

NEBO MI TAM NĚCO CHYBÍ?

 

Díky moc

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o 4 roky později...

Ahoj, nechci tu být cejchován a pranýřován, tak nebudu zakládat nové téma a pokusím se svůj dotaz co nejlíp vysvětlit :-)

Koupil Jsem Octavia II RS 2007 BWA, naj. 185XXX s chipem. Dle informací prodejce, rozvody měněný nebyly, takže jsem s tím do teď skoro nejezdil a jsem domluven v jednom autorizáku na výměnu rozvodů (pojedu tam a budu se po cestě modlit :-) ).
A teď dotaz(y): Jak to, že se při výměně hlavních rozvodů, nemění taky rozvody na vačce (řetěz)? Proč to není součástí jedné výměny? A teď to hlavní - jak moc je tato výměna při takovémhle nájezdu nutná? Ergo, ne že bych chtěl šetřit na autě a neměnit je (vím, že to důležitý), ale chtěl bych je měnit až za nějaký čas (až se kasička zase trochu vzpamatuje). Moc nenajezdím (max 5000/rok a to už je fakt strop), takže mi tu spíš jde o to s jakým ohněm si tu hraju - jestli tu je někdo, kdo se na to vykvajzl a přetáhl tento interval u řetězu a v klidu jezdí, nebo naopak.
Hledal jsem k řetězům nějaké info, ale našel jsem jedině na tomto fóru, jinde ne.

Tak snad jsem to objasnil jasně :-)
Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...