Přejít na obsah

Výměna převodového oleje


Doporučené příspěvky

  • o 7 měsíců později...
  • o 4 týdny později...

Tak jsem ho dnes vyměnil :rolleyes: ale vyteklo jen 1,5l hnusného oleje s mozaszným nádechem. Nalil jsem nový, to co jsem vylil tak šlo zpátky, ale neví proč se píše, že tam má být 1,9l.

Byl jsem i ve škodovce a podle servis karty (5ti kvalt 1,9tdi) se má dolít po spodní okraj kontrolního šroubu a to co sem tu četl je prý nesmysl. ;) Co vy na to? A pokud ještě dolít kudma teda nejlépe :D

Odkaz ke komentáři

Tak jsem ho dnes vyměnil :rolleyes: ale vyteklo jen 1,5l hnusného oleje s mozaszným nádechem. Nalil jsem nový, to co jsem vylil tak šlo zpátky, ale neví proč se píše, že tam má být 1,9l.

Byl jsem i ve škodovce a podle servis karty (5ti kvalt 1,9tdi) se má dolít po spodní okraj kontrolního šroubu a to co sem tu četl je prý nesmysl. ;) Co vy na to? A pokud ještě dolít kudma teda nejlépe :D

Kolik mas najeto?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...

Tak jsem taky nechal vyměnit olej v převodovce, je tam najeto 250 tis a nebyl jsem si jistej jesi to někdo měnil. Psal jsem přímo Sixtovi ohledně množství a oleje. Mam 5° převodovku z roku 2005. Tohle mi napsal:

Použijte G 052 512A2 - 2,0l, výměnu doporučuji po 120 000km

Olej vypuste výpustním otvor a jedním ze spodních čepů řazení (odstavec degradace oleje ) a olej nalejite zase čepem ale horním předepsanou dávku.

 

Olej jsem objednal za 320 litr. Z převodovky vyteklo asi 1,6 litru. Nalili se tam cely 2 litry. Řazení mě přijde že jde o trošku lehčeji, ikdyž předtím se řadilo taky bez problémů. Takže spíš dobrej pocit a klid na duši že je na 120000km od převodovky snad pokoj.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o 4 týdny později...
  • o měsíc později...

Dobrý den Vážení, mám starší OC II 4x4, rok výroby 2006, na vozidle je najeto cca 180 000 km, takže bych chtěl výměnit olej v převodovce. V zadní rozvodovce jsem jej již měnil a vytek docela slušný humos. Od několika mechaniků jsem slyšel, že u starších vozů je tam nutno dát hustější olej, že jinak budou problémy s řazením 6. stupně. Jaké máte prosím zkušenosti a co tam nalít?? Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Dobrý den Vážení, mám starší OC II 4x4, rok výroby 2006, na vozidle je najeto cca 180 000 km, takže bych chtěl výměnit olej v převodovce. V zadní rozvodovce jsem jej již měnil a vytek docela slušný humos. Od několika mechaniků jsem slyšel, že u starších vozů je tam nutno dát hustější olej, že jinak budou problémy s řazením 6. stupně. Jaké máte prosím zkušenosti a co tam nalít?? Díky za radu.

Mam uplne stejne auto i stejne najeto. Olej menen asi pred rokem za origo a vse super

Odkaz ke komentáři

Otázka uživatele lattenberg, která se zatoulala někam, kam neměla ;)

 

Při výměně spojky vypustili z převodovky 1,5 dl oleje. Víc tam nebylo! Doplnili skoro 2 litry. Olej nikde nevytékal. Jak je to možné? Převodovka je při řazení částečně hlučná, totéž se ozve když odstavím plyn a nechám zařazeno. Je možné, že se tam něco zadírá pro uvedený nedostatek oleje? Vozidlo byla stabilně servisováno, ale nikde v servisní knížce se neuvádí výměna nebo kontrola oleje v převodovce! Jsem druhý majitel.Nyní má vůz najeto 180 000 km.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 5 měsíců později...

Zdar, byl jsem s OII 1,9tdi 2008 v autoriz. Servisu a ikdyz tam byl známek,tak jsem je pomalu musel přemlouvat aby mi olej v převodovce vyměnili. Jeho kolega nechápal proč to pomalu chci,že tam je doživotní olej,tak jsem mu řek že radši ho teď při 240tis. Vymenim a budu mít vnitřní klid a vědět že jsem udělal spíš lip než hůř a že nevěřím slovu dozivotni,jinak podle tabulek se tam vleze cca 1,9L

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...