Přejít na obsah

Aditiva do nafty


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

máte někdo vyzkoušený zimní aditivum od fa FUCHS - Maintain Winterfit diesel Fuel additive. Německy -dieselkraftstoffadditiv.

 

 

Škoda auto, a.s. v návodu pro Octavii II 1,9TDI píše , že se nesmí používat aditiva. Ale nevím proč ? Tyhle aditiva jsou od zavedených firem a to to je German výrobek... :unsure: . ředí se 1:300 na okolní teplotu -31st.C. nebo 1:500 na -28 st.C. atd... :blink: . Zabraňuje - oddaluje dobu, kdy se v naftě začne vyplavovat parafin do filtrů a palivového systému v souvislosti s okolní teplotou.

Odkaz ke komentáři

základem všeho je kvalitní nafta! Aditivum je něco navíc.

 

Tankuj hlavně pořádnou naftu a nebudeš mít problémy. Já tankuju zásadně u Agip a nemám problém se starty, během motoru a spotřeba do 6ti litrů u 2.0TDI PD, přidával jsem i VIF, ale ten mi v servisu ukradli :/

 

A docela y mě zajímalo, na jaký Sibiři to bydlíš, když řešíš zamrzání nafty při -31 až -28°C, protože pokud se v dané oblasti vyskytují tyto teploty stabilně, tak tam budou mít i benzínky arktickou naftu.

Odkaz ke komentáři

základem všeho je kvalitní nafta! Aditivum je něco navíc.

 

Tankuj hlavně pořádnou naftu a nebudeš mít problémy. Já tankuju zásadně u Agip a nemám problém se starty, během motoru a spotřeba do 6ti litrů u 2.0TDI PD, přidával jsem i VIF, ale ten mi v servisu ukradli :/

 

A docela y mě zajímalo, na jaký Sibiři to bydlíš, když řešíš zamrzání nafty při -31 až -28°C, protože pokud se v dané oblasti vyskytují tyto teploty stabilně, tak tam budou mít i benzínky arktickou naftu.

Zdravím,

 

ty teploty nejsou zase tak nejhorší, jezdím hodně na Šumavu. Normálně v Kašperských Horách je ráno dole v údolí - 19 st.C. Jezdím na Kvildu, tam je běžne - 22 st.C. Při nižších teplotách, které spadnou k - 25 st.C. Vyndavám baterii . Ale to jen když chci startovat ráno. Spousta aut už po dvou dnech v - 26 st.C neodjela. Kdysi jsem dával do nádrže nákladního auta benzin 10l na 100 l paliva , to bylo na 100%. Prostě ten parafin to ucpe.

Zdravím,

 

ty teploty nejsou zase tak nejhorší, jezdím hodně na Šumavu. Normálně v Kašperských Horách je ráno dole v údolí - 19 st.C. Jezdím na Kvildu, tam je běžne - 22 st.C. Při nižších teplotách, které spadnou k - 25 st.C. Vyndavám baterii . Ale to jen když chci startovat ráno. Spousta aut už po dvou dnech v - 26 st.C neodjela. Kdysi jsem dával do nádrže nákladního auta benzin 10l na 100 l paliva , to bylo na 100%. Prostě ten parafin to ucpe.

Tankuji u mušle, ... :pest: Kvalita no... nevím snad jó... :wallbash: Stejně je to všechno od jednoho výrobce. :palec:

Odkaz ke komentáři

Děkuji za odpověď,

 

ale zajímám se o to, proč je v návodě psáno, že se nesmí používat aditiva . :blink: Taky mi je jasný, že tam kde dopravce provozuje vozidlo, bude nafta čistá :smich: . Jedná se o dojezd cca 500 km po natankování...

tam asi to nebude košéř co.. :ph34r: Tam mušle ale nic nenutí, mít naftu pro střední klíma nebo přechodovou... ^_^

Odkaz ke komentáři

ale velky kulovy... to tam je napsany, aby se vyrobce kryl, kdyby se neco vys*alo a mohli svemu zakaznikovi vyfakturovat pulku auta. Normalne to tam pred tankovanim nalej dle jejich pomeru. Na aditiva tu jezdi kazdej druhej naftar, tak nevim co tu resite. Kvalitni nafta rozhodne neni zarukou bezproblemovyho startovani.. kor pri takovych mrazech.

 

btw. musle je Shell? To by odpovidalo na ty problemy, Agip je rozhodne lepsi.

Odkaz ke komentáři

Jak psal italik, stačí Vervu Diesel nebo MaxxMotion když sem ještě tankoval u nás a nikdy sem nezamrzl vě větších mrazech než píšeš, k tomu měním po 30tkm palivovej filtr a zkontroluju baterii před každou zimou, když je OK tak není třeba nic vyndavat ;) btw nafta od mušle není nic extra.

Kvalitni nafta rozhodne neni zarukou bezproblemovyho startovani.. kor pri takovych mrazech.

Právě díky kvalitní, respektive zimní naftě s filtrovatelností do velkejch mrazů + palivovej filtr OK sem nikdy nezamrzl. Pokud je to šunt, tak to žádný aditiva nezachrání. Upraveno uživatelem šulda
Odkaz ke komentáři

Zdravím,

 

ty teploty nejsou zase tak nejhorší, jezdím hodně na Šumavu. Normálně v Kašperských Horách je ráno dole v údolí - 19 st.C. Jezdím na Kvildu, tam je běžne - 22 st.C. Při nižších teplotách, které spadnou k - 25 st.C. Vyndavám baterii . Ale to jen když chci startovat ráno. Spousta aut už po dvou dnech v - 26 st.C neodjela. Kdysi jsem dával do nádrže nákladního auta benzin 10l na 100 l paliva , to bylo na 100%. Prostě ten parafin to ucpe.

Tankuji u mušle, ... :pest: Kvalita no... nevím snad jó... :wallbash: Stejně je to všechno od jednoho výrobce. :palec:

Nafta se sice vyrábí stejnou technologií kromě teda prémiových naft ( Verva, Carrera atd. ), ale současný problém je u přeprav k pumpám, kdy se může stát, že nafta je třeba kontaminovná benzínem, bionaftou ( čistou ) nebo jiným lehkým topným olejem,díky tomu,že některý přepravci si moc nelámou hlavu čištěním cisteren a nabízí rádoby levnou přepravu a pak je vymalováno.

Odkaz ke komentáři

Tak je velky rozdiel medzi rakuskou a slovenskou naftou, ja to citim hlavne v Pole. Na slovensku je to auto zdochnute :unsure:

Octa dostava vyhradne len rakusku, takze tam to posudit neviem...

Potom je otázka,

 

není snad lepší zážehový motor ? :( Nafta je zajímavá, když se dá potáhnout. Ale ty doby jsou pryč. Jen vzpomínám, jak se vylévala do polí. Nebylo jí kde prodat. :pest: . Ale dnes je vznětový motor na úrovni zážehového, ale za předpokladu správné údržby. :palec: Osobně si myslím, že vznětové motory původně vůbec nepatří do osobních aut. Ta úspora v PHM v tak objemově malých motorech, je proti nákladním vozidlům značná. Myslím, spotřeba proti užitné hodnotě vozidla (osobní proti nákladnímu ). Jestliže osobák má spotřebu 6 litrů nafty a veze dvě tuny, tak spotřeba 41 l na 100 km se zatížením 42 tun je něco mimo relaci. :wallbash:. Přidávání aditiv do paliva vznětových motorů osobních vozidel, jen prodražuje jejich provoz v oblasti konečné ceny nákladů na PHM. To nemluvím ještě o problémech při dávkování aditiva do palivové nádrže v případě, kdy vozidlo obsluhuje žena.. :prcprc: .nebo košilák kravaťák a nemá odměrku. Ještě horší je, že ty nádoby špatně těsní a něco vždy ukápne do zavazadlového prostoru vozidla :wacko: To aróma ve vozidle, je spíše specifické pro Pragu V3S, :smich: Ta ale žádné aditiva nepotřebovala :D. Ty všechny aditiva jsou jen kšeft výrobců, tak jako přísady do olejů :unsure: . Prostě není zájem vyrábět lepší naftu, je lepší kupovat aditiva. Pak by to ty rafinérie mohly zavřít. Proč v zimním období se něco musí lít do nafty a v létě taky. Když k palivu je certifikát ? Je ještě mnoho lidí, kteří to jsou schopni doporučit. Tak to palivo co se prodává u nás, asi je mimo normu .To samé platí o přísadách do olejů....Tohle je jen na východě..

Odkaz ke komentáři

Potom je otázka,

 

není snad lepší zážehový motor ? :( Nafta je zajímavá, když se dá potáhnout. Ale ty doby jsou pryč. Jen vzpomínám, jak se vylévala do polí. Nebylo jí kde prodat. :pest: . Ale dnes je vznětový motor na úrovni zážehového, ale za předpokladu správné údržby. :palec: Osobně si myslím, že vznětové motory původně vůbec nepatří do osobních aut. Ta úspora v PHM v tak objemově malých motorech, je proti nákladním vozidlům značná. Myslím, spotřeba proti užitné hodnotě vozidla (osobní proti nákladnímu ). Jestliže osobák má spotřebu 6 litrů nafty a veze dvě tuny, tak spotřeba 41 l na 100 km se zatížením 42 tun je něco mimo relaci. :wallbash:. Přidávání aditiv do paliva vznětových motorů osobních vozidel, jen prodražuje jejich provoz v oblasti konečné ceny nákladů na PHM. To nemluvím ještě o problémech při dávkování aditiva do palivové nádrže v případě, kdy vozidlo obsluhuje žena.. :prcprc: .nebo košilák kravaťák a nemá odměrku. Ještě horší je, že ty nádoby špatně těsní a něco vždy ukápne do zavazadlového prostoru vozidla :wacko: To aróma ve vozidle, je spíše specifické pro Pragu V3S, :smich: Ta ale žádné aditiva nepotřebovala :D. Ty všechny aditiva jsou jen kšeft výrobců, tak jako přísady do olejů :unsure: . Prostě není zájem vyrábět lepší naftu, je lepší kupovat aditiva. Pak by to ty rafinérie mohly zavřít. Proč v zimním období se něco musí lít do nafty a v létě taky. Když k palivu je certifikát ? Je ještě mnoho lidí, kteří to jsou schopni doporučit. Tak to palivo co se prodává u nás, asi je mimo normu .To samé platí o přísadách do olejů....Tohle je jen na východě..

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co se týče toho smradu v autě, ti řeknu že za celou dobu co mám auta s naftovým motorem jsem žádný smrad v autě neměl. A to bez přehánění. Spíš naopak , nevím jestli na to mám takové štěstí , nebo co, ale co vlezu do benzíňáku, tak to v něm smrdí benzínem až je mi z toho zle .

 

Co se týče toho aditiva, dávám celoročně jeden druh toho VIFu (zimní), protože ho kupuju v tom větším balení a dva se mi nechce kupovat. A nedávám to tam z důvodu, že bych měl strach že nenastartuju když je samec :-) ale proto, že pokud se mi podaří natankovat nějaký hajzl, což neni v tomto státě žádný problém, udělá to aditivum z té sračky aspoň nějakou "naftu" se kterou se ten motor snad vypořádá.

Tankuji jenom Vervu a MaxMotion, takže by to mělo být celkem zbytečné tam ješte něco přilevat, mám ale osobní nepříjemnou zkušenost z nákladních aut, co se může skrývat např. pod takovou značkou nafty jako je třeba Shell. .....Tu raději objíždím od té doby, no a i když tankuju prémiovou, tak tam toho VIFu trochu šplíchnu ☺ . Mám 2.0 TDI CR.

Odkaz ke komentáři

Podle mně máš v otázce i odpověď, Verva je aditivována dostatečně. Leda by ses chtěl zařadit do zástupců = pro jistotu :)

 

Jistota je kulomet, ale v tomhle pripade je to asi zbytecne. No, necham to zene do druheho auta - ta obcas "ujede" a tankuje podle ceny :-)

 

Odkaz ke komentáři

Jen jeste k tem aditivum - tankuju jen vervu - ma cenu do toho jeste davat VIF, nebo uz si tim clovek nepomuze?

Jestli Ti jde jenom o náklady,VIF nedávej a nic se asi nestane.Jestli Ti těch pár haléřů na litr navíc nevadí dávej,nic tím nezkazíš.

Tankuji také Vervu a VIF dávám.Kdyby se Ti zlepšil jenom některý z parametrů,který VIF zlepšuje je to dobré,nebo ne?

Navíc jakou máš jistotu,že tankuješ to co je napsaný na stojanu?Bylo těch afér málo , a to co se profláklo je jenom vršek ledovce.

Kdo ho nedává,argumentuje tím,že jezdí bez poruchy . VIF ale není o tom,jestli motor klekne ,nebo ne,ale jak chodí a jakou dostává péči.

Odkaz ke komentáři

Reknu to jinak - o naklady na palivo mi nejde. VIF mam navic koupeny doma ve velkem baleni, takze to naklad navic ani neni :-) Slo mi spis o to, jestli ta Verva jako takova nema takove parametry, aby se to s tim VIFem zacalo nejak tlouct, nebo se to negovalo, pripadne jestli tech pridanych latek nebude do toho motoru uz moc (neco jako kdyz pejsek a kocicka pekli dort). Naucil sem se, ze kdyz se setri na malych polozkach koruny, tak se to potom projevi v platbe tisicu... Takze jde jen o ten fakt, co je nejlepsi kombinace pro motor.

A jistotu nemam, proto pro minimalizaci potizi tankuju jen u benziny a jen Vervu... ale 100% jistota neni nikdy.

Odkaz ke komentáři

VIF do Vervy je nošení dřeva do lesa. To že někde natankuju sračku se může stát ale u Benziny bych s tohoto neměl obavy. Pokud už se ale natankuje opravdu sračka tak to žádná zázračná pilulka nenapraví. Verva je dostatečne aditivována právě VIFem a další aditivace neuškodí (pokud se nenaleje kýbl :) ), ale ani nic nepřinese, vlastně přinese, pocit že sem si to krásně ošetřil a výrobcům zisk na víc :) Renomované laboratoře prokázali "blahodárné" účinky VIFu ale taky prokázali vlastnosti a obsah nafty Verva. Je ale na každým co se svým autem provádí. Btw VIF do Maxxe už může být dokonce na škodu.

Odkaz ke komentáři

@Šulda - kde bereš jistotu,že u benziny se musí vždy natankovat 100% kvalitní palivo nevím,že jsi dlouhodobý odpůrce VIFu naopak vím,že stále tvrdíš,jak máš motor v pohodě i bez aditiva vím taky.Co jsem ale nevěděl je,že většinu svého tankování provádíš na západ od našich hranic,jak to jsem četl nedávno v jiné diskuzi a o tom se většinou nezmiňuješ a myslím,že to je informace dost zásadní.

Mně jsi kdysi napsal,že něco ve smyslu,že je to příspěvek jak od dealaera.Musím Tě ujistit,že vážně dealer nejsem,píšu jenom z vlastní dlouholeté zkušenosti.Zastávám totiž názor,když už se k něčemu vyjadřuji,aby to byla informace co nejvíc relevantní,na rozdíl od Tebe.

Ty sice píšeš,že VIF je nošení dříví do lesa,ale už nenapíšeš ,že v naší džungli netankuješ.

Nic ve zlým,lhaní to není,ale korektní zrovna také ne.

 

Odkaz ke komentáři

1) Nikde nepíšu nic o 100% jistotě, to se neslučuje s mou vírou.

2) Nejsem dlouhodobý odpůrce aditiv, pokud budu tankovat v ČR u méně věrohodných čerpaček nebo např. neprémiovou naftu tak si ho naleju taky kvůli mazivosti, cetanovému č. atd. Jen tvrdím že je masochismus kupovat prémiová paliva a ještě do nich lejt svá aditiva.

3) Netankuji na západ ale na jih od našich hranic a už sem to zmínil x krát a nebudu to opakovat stále dokola jako i to že sem samozřejmě tankovával i v ČR (což opomíjíš ve svůj prospěch ať vědomě či nevědomě ;) ) a to z 95% Vervu či Maxx, tak prosím nepoužívej nadvýznamy, dá se toho najít na netu tuny protože je to nekonečné téma stejně jako např. motorové oleje, origo či neorigo díly atd.

4) Netvrdil sem že mám motor v pohodě i bez aditiva (možná sem to jen špatně napsal nebo to bylo špatně pochopeno), naopak díky dřívějším prodlouženým intervalům sem na něm nechal dělat pár věcí a i díky tomu se zjistilo v jakým je to stavu i kolem paliva. Přesněji to tedy je, při dlouhodobém tankování prémie v ČR byl motor kolem paliva v pohodě bez použití samoaditivace. Bez této zkušenosti bych držel hubu a krok ;)

 

Píšeš o vlastní dlouholeté zkušenosti, o co je tvá zkušenost bohatší než od jiných ropáků? Jezdil sem na prémiovou naftu z ČR, samozřejmě bez přidávání aditiv, jezdil sem na neprémiovou naftu z ČR s dolitím aditiv ale i bez dolití aditiv. Jezdím na naftu z A bez dolití aditiv ale dřív sem dával VIF i do nafty z Rakouska, ne do prémiové :) Např. s Vervou nebo Maxx sem stál vícekrát při mrazech kolem -30° C několik dní a nocí, odjel sem bez jakéhokoliv problému na rozdíl od jiných Octavií a VW kde byla neprémiovka s vírou dolití aditiv, konkrétně VIFu, ale to má spojitost i s údržbou auta. Teď už jezdím jen na naftu z A a neleju už hodně desítek tisíc km nic. Je to asi výhoda ale nikdy nebude na 100%. Ve finále jsou naše zkušenosti stejně k prdu, pokud tedy neděláš dlouhodobé testy + rozbory. Že u nás můžeš natankovat sračku je bohužel pravda, viz čerstvá aféra Agip, tu sračku bys aditivem stejně nespravil ale přesto to utvrdí v tom že je třeba používat aditivum :) Na konec tedy má zkušenost, prémiová nafta z ČR od Benziny či OMV bez dolití aditiv, bez problémů. S dolitím aditiv neposoudím ale to je pro mně stejně mimo, protože právě kvůli tomu sem kupoval prémii. Co se u nás týká natankování sračky je už jiná věc a jinam i patří ;) btw to že sem ti napsal něco ve smyslu o dealerovi už bohužel nedohledám ale zřejmě to tak na mě působilo ;)

 

Upraveno uživatelem šulda
Odkaz ke komentáři

ad1) reagoval jsem na "VIF do vervy nošení dříví do lesa sorry napsal jsem u benziny,kdo chce ,pochopí

 

ad2) máš pravdu,posouzení co je dlouhodobé je subjektivní,pro mně je to několik let.Nevím,proč se tak divíš aditivaci prémiové nafty :-) I kdyby už nezlepšoval žádné parametry i když pro to nevidím důvod ,ale jenom cetanové číslo a to zcela určitě zvedne,tak mně osobně to za to stojí.

 

ad3) i v tomhle vláknu píšeš ,že tankuješ v D a A tak sorry,to A jsem přehlídl,ale to je spíš slovíčkaření,kvalita na západ a na jih je jistě obdobná=s naší jentěžko srovnatelná,jak dokázalo i několik na sobě nezávislých zkoušek,kdy palivo stejného obchodního značení mělo výrazně nižší některý z hlavních parametrů.především cetanové číslo

 

ad4) Tvoje příspěvky na mně působí dojmem,že motor v dobré kondici máš i bez aditiva a že tím pádem je aditivum zbytečné.To mi přijde zavádějící,nikdo nepředpokládá,že motor bez aditiv klekne,o tom to přeci není.Aditiva mají zlepšit parametry paliva,ne udělat palivo z vody.

O některých se můžeš přesvědčit,o některých ne.

Moje zkušenosti jsou opravdu dlouhodobé a ne jenom pocitové.

-kontrola pal.filtru po odpuštění žádný bordel ani voda

-kontrola trysek,těch stávajících 2x top stav

-15 let starý motor s náběhem 300tis tach,v reálu možná o kilo víc-všechny komponenty pal .soustavu původní krom trysek měněných při úpravě a ty jak jsem psal jsou i po letech top

Je sice pravda,že by v takovém stavu mohl být motor i bez VIFu,ale to těžko zjistím,navíc za ta léta se nepodařilo vždy prémiovou naftu natankovat.

 

Závěrem:

Proto tvrdím,že VIF motoru pravděpodobně prospěje se všemi typy nafty,ale určitě mu neuškodí a protože náklady jsou celkem zanedbatelné,nevidím důvod ho nepoužívat.

 

To,že někde cituješ že přísada v zimním VIFu,která má zlepšovat filtrovatelnost může ji naopak zhoršit vyvrací nejenom prohlášení výrobce tvrzením,že předávkování není na závadu,ale opět i moje zkušenost,nikdy mi nafta nezamrzla a nikdy jsem s palivovou soustavou neměl problém.

No,napsáno bylo dost pro i proti a o hádání to určitě není.Kažý kdo má zájem si závěr udělá sám a VIF bu´D nalije ,nebo nenalije. :-)

A o tom to je,ne?

Odkaz ke komentáři

Nevím,proč se tak divíš aditivaci prémiové nafty :-) I kdyby už nezlepšoval žádné parametry i když pro to nevidím důvod ,ale jenom cetanové číslo a to zcela určitě zvedne,tak mně osobně to za to stojí.

To je právě to, no. V lecčems se asi jen nechápeme. Já se tomu nedivím, sem zvyklej že lidi dělají cokoliv. Je to jen tvrzení proti tvrzení, jeden tvrdí že je to dobrý a druhej že zbytečný. Zeptám se teď já, ty znáš hranici cetanového čísla které je ještě motor schopen využít a má to tak přínos? A kde bereš jistotu že ho ještě zcela určitě zvedneš? Prostě to aditivování tolik neprožívám a jen chci sdělit že i bez aditivace všeho mám palivovou soustavu OK, top stav si nedovolím tvrdit protože je to nereálné už od novoty natož po porci 260tkm :) Jen přidávám názor z druhý strany, to jsme pochopily oba a votom to je ;)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...