Přejít na obsah

Volnobežné otáčky


Doporučené příspěvky

Zdravím,

mám O3 dodanu v 5/2014, motor 2.0 TDI CR DPF 110 kW, start/stop system, manulna prevodovka, momentálne najazdené cca 17000km.

Posledne cca 1-2 mesiace registrujem, že volnobežné otačky motora sa pri zastavenom vozidle držia na 1000ot/min, okamžitá spotreba 1l/hod. pricom si myslim, ze neprebieha regeneracia DPF.

Tento problém nastava pri zahriatom motore (teplota vody a aj oleja je na 80-90°C), pricom zahriatie motora nastane rovnomernou jazdou po rovine cca 20km na tempomate na 6. rychlostnom stupni, otacky motora 1500 (po nastartovani auta hned vyjdem na dialnicny obchvat, kde idem na tempomate usek 20km rychlostou cca 100km/hod) .

Volnobezne otacky sa upravia az vtedy, ked aspon 0,5-1km usek prejdem tak, ze vytacam motor na 3500-4000otacok (zaradim dvojku a na dvojke prejdem takyto usek).

Ked rovnaky 20km usek prejdem dynamickou jazdou (vytacanim motora do vyssich otacok), tak na konci useku su volnobezne otacky podla ocakavania (cca 750ot/min).

 

Ma niekto rovnaky problem, pripadne vie niekto vysvetlit, preco sa motor tak sprava?

 

Dodatocne info k problemu - neviem ci ma na to vplyv:

- ihned po nastartovani vypinal vypinacom Start/Stop

 

- po nastartovani vozidla nezapinam ziadne el. spotrebice s velkym odberom (vyhrievanie skla, sedadiel,...), cize zvysene volnobezne otacky podla mna nesuvisia s potrebou nabijania baterie (stav baterie podla ukazovatela je 80%, co je standardna hodnota).

 

UPdate 29.3.2015:

- v sucasnosti, asi kvoli tomu, ze vonkajsia teplota je viac ako 5°C, sa volnobezne otacky drzia na cca 750, aj ked chladiaca kvapalina a teplota oleja este nedosiahli ani 50°C.... Zaujimave....

 

Upraveno uživatelem Ehm
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Dakujem za reakcie na moj dotaz.

 

Mna znepokojovali vysoke volnobezne otacky preto, lebo teplota chladiacej kvapaliny je 90°C (ukazovatel teploty vo zvyslej polohe), teplota oleja je 85°C a napriek tomu volnobeh je 1000ot/min. Ma to asi nejaky suvis s dosiahnutim nejakej hranicnej teploty spalin, alebo nejakeho komponentu vo vyfukovej sustave, lebo ked prejdem usek 0,5-1km s vyssim zatazenim motora (vyssia teplota vyfukovych plynov), tak sa nieco zohreje a potom je uz volnobeh normalny.

 

Cize chapem to tak, ze uvedene spravanie nie je bug, je to feature... :)

 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o měsíc později...

Takze bol som s autom na prvej garancke po 30tkm. Nahlasil som problem so zvysenymi otackami. Nevedeli o nom ale vraj preventivne nahrali novy softver do RJ motora. Uvidim, ked sa ochladi, ci sa problem zopakuje.

 

Este som reklamoval, ze asitent preradovania rychlosti na pristorojovej doske (manualna prevodovka) nedoporucuje preradovat na nizsi prevodovy stupen, t.j. vzdy mi asistent kaze preradit na vyssi (1->2, 2->3, atd,) ale nikdy mi neodporuca zmenit napr zo 5->4. Servisak mi na predvadzacej jazde ukazal, ze to funguje. Rozbehol auto na cca 60. zaradil 5, pockal zakial otacky klesli na 800 a potom ked dal plny kotol tak asistent preradovania po 1-2 sekundach odporucil preradenie z 5->4. Reklamacia bola zamietnuta. Mate aj vy takuto skusenost s asitentom preradovania rychlosti?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahojte,

tak hlasim, ze po dvoch jazdach pri vonkajsej teplote okolo 3°C sa problem s volnobeznymi otackami uz neprejavil. takze upgrade RJ pomohol.

PS: Neviete, ci tento motor je postihnuty emisnou kauzou VW? Moje auto podla kontroly VIN na strankach skodovky vraj nie je postihnute, ale neviem, ci je to preto, ze v servise mi uz prechipovali RJ motora, alebo naozaj sa kauza tychto motorov netyka... :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...