Přejít na obsah

Spotřeba


Doporučené příspěvky

  • o měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

At sem přidám i svůj díl. Spotřebu měřenou na plné dotankování se pohybuje okolo 5,1l. Nejezdím brzda/plyn, ale brzdím zásadně motorem, hraju si s motorem a když potřebuji zrychlit, tak i klidně o dva stupně dolů. Na druhou stranu jsem v AT na A1 mezi St. Pöltnem a Vídni přjel v noci ráfek od LKWčka. Tzn. chladiče deformované, nárazník, mlhové světlo, dolní kryt v háji. Do ČR ca 330 km. Jelikož jsem něchtěl přehřívat motor (kvůli chladičům), tak jsem zvolil rychlost 95 Km/h na celou cestu. Tzn dálnice, At a čr. Města 50 km/h. A žravost se propadla na 3,9 l/100km. Nu zajímavé to číslo. Jinak se mi najel ca o 50 minut déle, než to stíhám normálně. Takže jde spíše o to, jak ci ceníte času, neb se dá jet s ním rozumně a nebo žravě, tzn draze.

 

Nyní budu zkoušet dlouhodobě vyšší diesel, takže pak budu referovat (po nějakých x desítkách tisíc km - což je u mě znamená ca 3 - 6 měsíců. Kdyby měl přesto s tímto nějaké zkušenost, tak sem s nimi.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím Vás,


přidám i já svoje postřehy se spotřebou u 1.6 77kw Tdi (2011), jezdím na 225/45 17 léto,zima.Auto mám od ledna 2015 má najeto +-180 000km,před měsícem dělány komplet rozvody.

Nejezdím nijak extra dlouhé trasy , do práce to mám cca 25km(jen tam) rychlost 50-140km/h pak 15km(jen tam) na fotbal a pak spíše město do 80km/h.Dlouhodobou jsem měl od 5,5-6 litrů. Nevím zda je to moc,ale před 14 ti dny jsem natankoval Verva Diesel a spotřeba se zvedla na 6,5 litrů(nelil jsem aditivum). Před tím tankováno pouze na Shell. Lil jsem aditivum při každém tankování i do te jejjich lepší nafty. Asi se vrátím zpět na Shell ikdyž nevím jestli to na tu spotřebu má vliv. Možná je to i zimními pneu...Nebo myslíte,že je něco špatně? Jinak dovolená Ostrava-Itálie a zpět ve dvou lidech + zavazadla byl průměr 5,4. Nejezdím podle toho ukazatele řazení ,ale spíše pocitově. S 1.9 tdi 81kw ježděno ty samé trasy za cca 5-5,5 l/100km.


Přeji hezký víkend

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o měsíc později...

Zdravim, mám najeto 205 000 km, 12.2011, já najel kolem 15 000km spotřeba dlouhodoba 5,2l. Jezdím jenom okresky a státovky do 150 km denně. Většinou tankuju Vervu + aditiva, když tankuju občas normální naftu u OMV nebo Benzina, najedu o cca 100 km míň na nádrž. Nejezdím na spotřebu , ale ani nijak rychle.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Ale máš také 18 kola a nejspíš i více převodových stupňů a k tomu DSG , což je spotřeba většinou vyšší :-)

 

Já to mám na originálech R15 a jen manuál 5 stupňovou převodovku, takže myslím ,že tvá spotřeba je pěkná .

 

Kéž bych měl spotřebu takú ,která je v techničáku.. myslím ,že těžko na ni dosáhnu .

Odkaz ke komentáři

No neviem ako to je mozne, ale ja sa nejak neviem dostat cez 5L a to ten motor ozaj ze tocim k 4tis., pokial to okolnosti dovoluju. A otacky pod 1500 ten motor nevidi :huh:

Samozrejme ale nejazdim brzda-plyn-brzda a pred vchadzanim do mesta/dediny brzdim stale motorom na vyssich otackach a zapcham sa snazim uplne vyhybat...takisto aj kratkym trasam.

Upraveno uživatelem Kyselinka
Odkaz ke komentáři

No zkušenosti jsou také ,že ten motor ,když točíš tak má kroutící moment mezi 1900 až 2500 ot/min.a výkon do 4000 ot/min. tudíž jede lepší ,než v nižších otáčkách -tak 100 -110 km je optimum pro tento motor, 80 - 90 km žere víc .. a samozřejmě záleží, zda jezdíš pouze rovinku nebo kopce.. dost se pak líší spotřeba , jinak já se snažím jezdit na spotřebu a většinou to nejde, páč jak se píše už výše, motor podtáčíš ,tudíž to víc žere a nejede a motor to nemá rád..

 

 

Kyselinka :

 

Asi máš ten motor dobře zajetý :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

nazdar

 

z coho sa pocita priemerna spotreba ?

 

pri starte auta mi vzdy chvilku neukazuje ziadny udaj a potom do vyskoci na 10+ a pomaly sa znizuje

 

urcite to nie je priemerna spotreba na 100km,kedze sa to relativne rychlo meni..

 

samozrejme,nemyslim teraz okamzitu spotrebu

Odkaz ke komentáři

urcite to nie je priemerna spotreba na 100km,kedze sa to relativne rychlo meni..

Určitě to je průměrná spotřeba na 100km. To co popisuješ je zcela normální. Pár metrů to logicky nic neukazuje páč ještě nemá z čeho vypočítat a spotřeba ze začátku klesá což je taky logický. Start, rozjezd a prvotní jízda se studeným motorem si prostě vezme víc než potom plynulá jízda se zahřívajícím se motorem ;)

btw a onen údaj o kterém mluvíš je určitě označen co zobrazuje, nebo ne?

Upraveno uživatelem šulda
Odkaz ke komentáři

Poslední otázka znamená že máš u daného údaje označeno co znamená

post-3471-0-25412800-1467463023_thumb.jpg

Každejch 100km zajedeš jinak a vypočítává ji to podle toho jak zrovna jedeš takže to je momentální spotřeba na 100km. Údaj o spotřebě za posledních 100km by ses musel podívat po ujetí (při kratších trasách) těch 100km do paměti č. 2 ale čučet tam každejch 100km a nulovat to asi nic moc. Pro mě je vypovídající hodnota právě to za kolik jezdím momentálně a celkově což mi MaxiDot nabízí. Rozkouskování na 100km tomu zase nerozumím já, pokud to tedy myslíš tak že by se tam každých 100km objevila spotřeba za těch 100km což se v tý paměti 2 vlastně zobrazí. Co by se ti tam teda mělo zobrazovat než najedeš těch 100km? Pevný údaj o spotřebě za předchozích 100km?

Upraveno uživatelem šulda
Odkaz ke komentáři

Neukazovalo by to len raz za 100km,ale ukazovalo vy to priebezne,ako to ukazuje teraz..

<br />Rozdiel by ale bol,že by sa ta premenná hodnota spotreby nemenila tak rýchlo a nikdy by sa nenulovala.. Tot vse .

<br />Myslím,že to viac rozoberať netreba. Tvoja odpoveď mi postačuje a ďakujem za ňu.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...