Přejít na obsah

Jak deaktivovat dešťový senzor?


RAAF_96

Doporučené příspěvky

Zdravím,

Chci se zeptat, nevěděl by někdo jak deaktivovat dešťový senzor tak aby páčka v první poloze fungovala jako klasický cyklovač? Jsem s tím nespokojen, ikdyž mi stěrače nenechávají na skle film (prý je na to senzor citlivý) tak si to stírá jak chce, strašně nepravidelně, tolikrát bych potřeboval setřít a stěrače nic, nadruhou stranu může pokrapovat a stírá to furt... Co jsem zatím četl tak někdo píše že to nejde, někdo že strašně složitě přes ŘJ, výměnou páčky a jiného zapojení, někdo zaje že stačí VAG nebo dokonce vytáhnout příslušnou pojistku? Spíš by mě zajímalo jestli to někdo řešil konkrétně na O1 :)

Předem děkuju

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Zdravim, jde to pořešit aby zůstal funkční ostřik světel ? Mám jiné okno bez držáku senzoru, tudíž sem senzor dokupoval, lepil, 2x už mi to spadlo a funguje to naprd (to fungovalo i originál), rád bych měl klasický cyklovač, doteď jsem ale všude četl, že to odpojit nejde. Děkuji předem, pokud jde, prosím o info, kde relátko případně sehnat.

musí se dát jiné relé stěračů, teď tam bude 192 - šedivé, pokud máš ostřik světel, tak 389 - hnědé, pokud není tak stačí 377 - černé

 

Odkaz ke komentáři
  • o 5 let později...

Trochu oživím téma... mně konkrétně výměna relé nepomohla. Když vyměním 192 za 377, tak po otočení kličku začnou stěrače stíhat, i když jsou v poloze 0... 

Jeden člen mi zde poradil, že bude problém v celkovém zapojení, jenže z toho už jsem po 2 měsících úplně jelen. 😁

nemate s tím někdo podobnou zkušenost? 

Odkaz ke komentáři

A ty jsi se pro výměnu rozhodl proč ? Taky z důvodu ,,chování '' ? Protože po výměně čelního skla mi senzor zřejmě dojebali, a jak tu popisují ostatní - když má stírat nestírá a sotva prší stírá jak blázen, tak zkusím tu fintu z výměnou toho relé a pak dám info.

Odkaz ke komentáři

Myslím, že ten důvod není až tak potřeba sdělovat. Ale co už...

jde o to, že jsem měl čelní sklo rozbité a bylo to v období “bez peněz” tak jsem sáhl po tom nejlevnějším. Byl jsem v tomhle ohledu nevzdělaný (a furt ohledně těch aut jsem) a nevěděl jsem, že na levný okno mi nedají zpátky ten senzor. Tudíž tam ten senzor teď nemám! Tak jsem brouzdal zde a vyčetl, že stačilo vymenit relé. Proto zkouším, abych si ulevil a při menším deštíku nemusel furt mačkat páčku dolu 😇

diky za každou cenou radu 😊

Odkaz ke komentáři

Vyřešeno. 
moje relé 377 (neoriginalni, viz foto) asi nebylo úplně 377... nebo nevím 😁 zkoušel jsem dnes dat od kamose z G4 a normálně cyklovalo. 
nevim co mi to z obchodu přišlo... piny vůbec nesedí s tema co tam má kamos. 

na mém koupeném relé není sice napsáno 377, ale je tam nejakej kód který odpovídá... jsem z toho jelen, ale aspoň vím ze opravdu stačí jen vymenit relé... 

05AF4B2A-3FCA-4759-A8A5-E63719707042.jpeg

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

Zdravím. Měl jste někdo i opačný problém? Co jsem O I s dešťovým senzorem koupil, nefungovala mi poloha 1 vůbec. Poté odešli stěrače úplně a po výměně relé mi začala pozice 1 fungovat jako cyklovač. Zkontroloval jsem relé a mám tam šedou 192, ale podle čísla dílu mi to hází nějakýho Passata (1J0...). Může tohle být ten problém? Jinak sklo mám vyměněné (výměna zpětného zrcátka svépomocí 🙂 a gelovou podložku mi tam v servisu dával taky novou. Díky za rady.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...