Přejít na obsah

Modelový rok 2016


160R

Doporučené příspěvky

V prílohe je zoznam zmien platný pre Octaviu III od modelového roka 2016. Zoznam bude priebežne dopĺňaný, vždy, keď bude dačo nové.

5E_MY16_Page_1.jpg5E_MY16_Page_2.jpg

Tak ako v minulosti, aj naďalej platí, že zmeny sú platné pre SK trh a nemusia byť identické pre CZ a ostatné trhy.

 

Edit: Aktualizácia 10.4., zmeny vyznačené zelenou.

Edit: Aktualizácia 7.10., zmeny vyznačené modrou.

Odkaz ke komentáři
Guest Freddy_001

To znamená, že pokial moje budúce auto :-) vyrobia v 22 KT (podľa predajcu je predpokladaný výrobný týžden 22KT), už by som mal dostať 110kw 1.4TSI? A ešte ma zaujal Columbus, kedže Columbus aj teraz mám objednaný, čo sa myslí pod pojmom wifi? Môže fungovať ako AP, alebo je to len na ovládanie cez wifi? Skúšal som hľadať na Nete nejaké informácie ohľadom Columbusa, ale našiel som len špecifikácie súčasného modelu, čo som objednal...

Odkaz ke komentáři

pp. je to výstup pro externí LCD, např. v opěrkách sedadel nebo pro připojení tabletu jako má S III


...A ešte ma zaujal Columbus, kedže Columbus aj teraz mám objednaný, čo sa myslí pod pojmom wifi? Môže fungovať ako AP, alebo je to len na ovládanie cez wifi? Skúšal som hľadať na Nete nejaké informácie ohľadom Columbusa, ale našiel som len špecifikácie súčasného modelu, čo som objednal...

 

je to WLAN hot spot, stejně jako to má VW - zde

 

ono už to je v Columbusovi nyní, ale není to otevřená funkce, důkaz = na štítku Columbuse je uvedena MAC adresa (tuším to tak měl již i Columbus v O II)

Odkaz ke komentáři

V prílohe je zoznam zmien platný pre Octaviu III od modelového roka 2016. Zoznam bude priebežne dopĺňaný, vždy, keď bude dačo nové.

attachicon.gif5E_MY16.jpg

Tak ako v minulosti, aj naďalej platí, že zmeny sú platné pre SK trh a nemusia byť identické pre CZ a ostatné trhy.

 

Takže DCC opět nebude, u RS230 nejde jiné barvy ne ty, co tam jsou? Nebo je to jen speciální packet něco jako RS Challenge v CZ?

Odkaz ke komentáři

Nevieš náhodou, aké konkrétne technické úpravy sa urobili s motorom 1,6 TDI 77kW, ze softwearom nastavili na 81kW? Teda co tomu technicky predchadzalo, nez zdvihli ten výkon? (či niečo aj zosilnili či upravili v motore)...

V prílohe je zoznam zmien platný pre Octaviu III od modelového roka 2016. Zoznam bude priebežne dopĺňaný, vždy, keď bude dačo nové.

attachicon.gif5E_MY16.jpg

Tak ako v minulosti, aj naďalej platí, že zmeny sú platné pre SK trh a nemusia byť identické pre CZ a ostatné trhy.

 

 

Odkaz ke komentáři

Doplnil som do prvého príspevku nové info, hlavne o zvyšovaní cien :ph34r: Nové cenníky by mali byť už budúci týždeň.

 

 

To znamená, že pokial moje budúce auto :-) vyrobia v 22 KT (podľa predajcu je predpokladaný výrobný týžden 22KT), už by som mal dostať 110kw 1.4TSI? A ešte ma zaujal Columbus, kedže Columbus aj teraz mám objednaný, čo sa myslí pod pojmom wifi? Môže fungovať ako AP, alebo je to len na ovládanie cez wifi? Skúšal som hľadať na Nete nejaké informácie ohľadom Columbusa, ale našiel som len špecifikácie súčasného modelu, čo som objednal...

Teoreticky áno, prakticky kto vie. Predajcovia by mali dostať info, ako to bude s autami na prelome. Pri zvyšovaní ceny zvykla byť cenová garancia na už objednané autá, je ale možné, že ťa posunú dopredu a potom dostaneš presne to, čo si si objednal.

 

Strcis tam simku a dělá ti to access point. Jo motor s vypínání válců :D

1.4 110kw u Škody bude bez vypínania valcov. Sim karta bude skôr zaujímavá pre dátové služby na štýl CarNetu u VW.

 

Super konečně nové info.... :palec: Co to je funkce RSE Light u Columbusu ?

RSE Light by mal byť výstup pre ďalší displej dakde vzadu (RSE = Rear Seat Entertainment). To môže byť zaujímavé pre deti cestujúce vzadu, pustíš im tam nejakú rozprávku a rýchlejšie im ubehne cesta. Otázne je, kde bude ten displej umiestnený...

 

ono už to je v Columbusovi nyní, ale není to otevřená funkce, důkaz = na štítku Columbuse je uvedena MAC adresa (tuším to tak měl již i Columbus v O II)

Áno, Columbusy majú svoju wifi, na existujúcich zariadeniach sa ich ale zatiaľ nepodarilo aktivovať. Aktuálne dostupný sw pre Škodu ich totiž nepodporuje.

 

Takže DCC opět nebude, u RS230 nejde jiné barvy ne ty, co tam jsou? Nebo je to jen speciální packet něco jako RS Challenge v CZ?

Áno, DCC zatiaľ nie a pre RS230 sú možné len uvedené farby. Paket Challenge pre RS je k dispozícii aj tu, podľa všetkého RS230 bude zvlášť prevedenie so svojim modelovým kľúčom 5Exxxx.

 

Nevieš náhodou, aké konkrétne technické úpravy sa urobili s motorom 1,6 TDI 77kW, ze softwearom nastavili na 81kW? Teda co tomu technicky predchadzalo, nez zdvihli ten výkon? (či niečo aj zosilnili či upravili v motore)...

 

 

Zatiaľ nie sú známe bližšie info, treba si ešte chvíľu počkať. Ja si myslím, že kvôli navýšeniu cien tam musia byť aj nejaké fyzické úpravy.

Odkaz ke komentáři

Strcis tam simku a dělá ti to access point.

 

nikam sim strkat nemusíš, kokto zase píšeš nesmysly, bere to signál pres pripojeny mobil nebo tablet.

 

RSE Light by mal byť výstup pre ďalší displej dakde vzadu (RSE = Rear Seat Entertainment).

 

Áno, Columbusy majú svoju wifi, na existujúcich zariadeniach sa ich ale zatiaľ nepodarilo aktivovať. Aktuálne dostupný sw pre Škodu ich totiž nepodporuje

to jsem výše také napsal... Co je to RSE

 

a s Columbusem se pleteš, WiFi jde aktivovat, už jsem to i viděl na vlastní oči, jen to trochu postrádá význam, když má téměř každý mobilní internet...

 

leya tak pro pripojeno tabletu nebo ntb, ale to lze i pres sdileny internet přímo z mobilu...

Odkaz ke komentáři

Nevieš náhodou, aké konkrétne technické úpravy sa urobili s motorom 1,6 TDI 77kW, ze softwearom nastavili na 81kW? Teda co tomu technicky predchadzalo, nez zdvihli ten výkon? (či niečo aj zosilnili či upravili v motore)...

 

Tak podľa doteraz zistených info sú pri väčšine motorov EU6 veru väčšie úpravy - konkrétne napr pôvodné 1.6 TDI 66 a 77kw mali elektroniku Bosch, nové 66/81kw majú Delphi. Podobne 1.2 TSI v oboch variantách boli doteraz Hitachi, nové sú Continental.

Pôvodná 1.4 TSI 103kw CHPA bola tiež Hitachi, CPTA v Golfe bola tiež Hitachi, ale mala ACT/COD. Nová 1.4 TSI 110kw CZDA je už ale Bosch, v prevedení ACT/COD má kód CZEA. A Octavia dostane aspoň zatiaľ len verziu CZDA, takže ACT/COD naozaj nebude hneď od začiatku MR2016.

Pre zaujímavosť doplním, že 2.0 TSI 169kw bude mať kód CHHA. Aktuálne 2.0 TSI 162kw je CHHB.

Odkaz ke komentáři

Ahoj borci! Příští týden mi jde do výroby moje Octavia RS s Columbem a celkem mě sere, že jelikož jsou změny plánované až na 22. týden, tak mám 100 chutí zavolat do Škodovky a poslat je někam. 10000x jsem se jich před měsícem a půl ptal, jestli plánují Smartlink s Apple CarPlay a BT premium i do Octavii. Odpoveděli mi, že ne. Teď zuřím vzteky, kdybych to věděl, s objednávkou bych ten měsíc počkal. Chci se zeptat, jsou tam u Columba ještě i jiné změny kromě tech uvedenych? Ma tam byt car net? díky za odpověď

Upraveno uživatelem iphonik4
Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Mirrorlink je jeden veľký prúser :ph34r: Je naň množstvo sťažností, nájsť funkčnú kombináciu daného telefónu + rádia/navi + aplikácie je vcelku problém. Celkovo sa aplikácie dajú spočítať na prstoch jednej ruky.

 

Podobná situácia je aj so Smartgate. Skvelý nápad, ktorý aj chvíľu fungoval, no neustálym "vylepšovaním" aplikácií ho úplne zabili. Keď sa vie automaticky po spárovaní pripojiť Bluetooth, prečo ako blbec musím v prípade wifi spojenia na Smartgate zakaždým ručne spustiť aplikáciu a preklikať sa cez X okien ku tlačítku "Pripojiť"??? Samozrejme neexistuje k tomu žiadna dostupná dokumentácia, aby sa dali napísať vlastné aplikácie využívajúce Smartgate :wallbash:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...