Přejít na obsah

Letní pneumatiky


Doli

Doporučené příspěvky

Aniž bych chtěl nějak množit flame - ono je to vždycky něco za něco. Ty co nejlíp drží "lepí" (třeba Pirelli) nejvíc ubejvaj, zatímco ty s nejdelší životností, potažmo s nejnižším valivým odporem(kupř. Michelin) zas nemaj ten správnej grip a kupř. na vodě plavou. Má to holt svou fyzikální logiku.

Člověk by si měl vybírat dle svých kritérií, ale neměl by pak bejt překvapenej, že je něco v "nepořádku"....

Odkaz ke komentáři
Conti3 jsem měl na autě - spokojenost !!! mohu doporučit. V současné době přemýšlím o Dunlop SP Sport Maxx http://www.dunlop-tires.com/dunlop_czcs/ty.../sp_sport_maxx/ především z důvodů ceny...Nemáte někdo možnost porovnání ? Contíky jsou o něco dražší, hledám levnější alternativu...

Díky za případné tipy zkušenosti s Dunlopy.

Dunlop SP SPORT 01 od výroby vydržali 2 sezóny a každý vie, že fabrika si objednáva slabšiu kvalitu gúm :P Držia na ceste takže no problem s Dunlopkami ;) myslím, že nič nepokazíš, aj keď niektoré typy SPORT majú vyššiu hlučnosť! To si zisti :palec:

Odkaz ke komentáři
Conti3 jsem měl na autě - spokojenost !!! mohu doporučit. V současné době přemýšlím o Dunlop SP Sport Maxx http://www.dunlop-tires.com/dunlop_czcs/ty.../sp_sport_maxx/ především z důvodů ceny...Nemáte někdo možnost porovnání ? Contíky jsou o něco dražší, hledám levnější alternativu...

Díky za případné tipy zkušenosti s Dunlopy.

Urcite neudelas chybu...davaji se i z vyroby.

Odkaz ke komentáři

Podlé mé letité zkušenosti (několik nových aut) gumy z prvovýroby vždy vydrží 60% toho co běžně koupené gumy potom koupené... Celkem asi na 8 autech mám toto prokazatelně prokázané :smich: Tím myslím, že auto bylo celou dobu plně pod kontrolou, jezdil s ním jediný řidič stejným stylem a odjezdil s dotyčným autem min celé dvě sady letních až do jejich konce a při počítání odečetl km ujeté na zimákách... Všichni si vedli dodatečnou servisní knížku kam píšou kdy a v kolika km přezouvali zima/leto a pod...

Přitom ta druhá sada gum by měla už z hlediska tlumičů a podvozku trpět víc... Jednalo se o Matadorky, Pirelli, Bridgestone, Barumky a Firestone na 2x Toledo, 2x O1, Astra G, O2 a Ford Fusion.

 

Soused - gumař kterého jsem se na to ptal se na mne překvapeně podíval (rozuměj - jako na blba :smich: ) a pravil, že čemu se divím, že jsou to takzvané produkční gumy... Každá automobilka a vypisuje opakovaně výběrová řízení na dodavatele a všichni výrobci gum se mohou postavit na hlavu aby to vyhráli, neboť 4-5gum na každé auto - 1000 aut za den x rok atd... o takovém prodeji přes servisy a přitom minimální logistické náklady - se jim může akorát zdát... Takže tlak na cenu enormí a místo kaučuku jsou to akorát saze poladěný aby to bylo lepidlo, ale to vše má důsledek že houby vydrží...

Takže sice testem uniformity na neházivost mohou projít, ale vydrží 60% toho co koupené nové...

Odkaz ke komentáři
Podlé mé letité zkušenosti (několik nových aut) gumy z prvovýroby vždy vydrží 60% toho co běžně koupené gumy potom koupené... Celkem asi na 8 autech mám toto prokazatelně prokázané :lol: Tím myslím, že auto bylo celou dobu plně pod kontrolou, jezdil s ním jediný řidič stejným stylem a odjezdil s dotyčným autem min celé dvě sady letních až do jejich konce a při počítání odečetl km ujeté na zimákách... Všichni si vedli dodatečnou servisní knížku kam píšou kdy a v kolika km přezouvali zima/leto a pod...

Přitom ta druhá sada gum by měla už z hlediska tlumičů a podvozku trpět víc... Jednalo se o Matadorky, Pirelli, Bridgestone, Barumky a Firestone na 2x Toledo, 2x O1, Astra G, O2 a Ford Fusion.

 

Soused - gumař kterého jsem se na to ptal se na mne překvapeně podíval (rozuměj - jako na blba :D ) a pravil, že čemu se divím, že jsou to takzvané produkční gumy... Každá automobilka a vypisuje opakovaně výběrová řízení na dodavatele a všichni výrobci gum se mohou postavit na hlavu aby to vyhráli, neboť 4-5gum na každé auto - 1000 aut za den x rok atd... o takovém prodeji přes servisy a přitom minimální logistické náklady - se jim může akorát zdát... Takže tlak na cenu enormí a místo kaučuku jsou to akorát saze poladěný aby to bylo lepidlo, ale to vše má důsledek že houby vydrží...

Takže sice testem uniformity na neházivost mohou projít, ale vydrží 60% toho co koupené nové...

 

 

Pro mě novinka !!! myslel jsem, že je tlak pouze na cenu + gumárenské firmy si rozdělí trh prostřednictvím koluzního jednání (o kterém se samozřejmě nemluví). Díky za informaci.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...

Ahoj, tak se konecne rozhoupavam a budu porizovat vetsi kola. Jasnej vitez : Pallas 17" :blink: Tak a ted k memu dotazu. Ptal jsem se na ne vcera u klokocky a bylo mi receno ze pry 4500,- za kolo a 150,- za stredovou poklicku, tak se na pana koukal, jestli se nezblaznil, kdyz v oficialnim ceniku na skoda-auto.cz je uvedena cena 3 480,80,- s DPH. Potom jeste pan dodal, ze mi na ne da gumy za 7000,- jednu, tak to uz sem se otocil a odesel :smich: Necelych 47tisic by to bylo celkem. Na to sem tedy volal do NHcaru, kde mi rekli, ze kola mi daji samozrejme za tu cenu co je na internetu, cili tech 3480,- Jake mate vy zkusenosti s nakupem origo prislusenstvi (kol) ? Sedi ten cenik na netu, nebo se da sehnat i levneji?

Odkaz ke komentáři

koukam k té Tvé barvě jdou ty palasy moc pěkně ;) kdysi sem je zahlédl na černé jako mám já a tam mě až tolik nepřesvědčily, přesto sem po nich ale toužil jak malej kluk, ale nakonec přišly pegasusy za více než vynikající cenu tak byla volba jasná

Odkaz ke komentáři

osobně mi nejvíce vyhovovali Bridžky Potenzy, najel jsem na nich poměrně dost km 50K+, bezva drží na silnici, mokro - sucho, skoro je to jedno, měl jsem typ 050, ty postupně začínaly hučet, dne je to vyřešené následníkem 050A, teď zkouším Pirellky P6 a zatím o.k., taky spokojenost, na Fordu mám Conti - SC2 a taky dobrý, ikdyž ne tolik jako Potenzy, Michelin a Goody jsem nezkoušel, páč se k nim nedostanu za dobrou cenovku jako k Bridži a Pirellkám,

 

zimní mám vyzkoušené jako nej Pirellky Snow Sporty, druhé v pořadí Bridžky LM30

Odkaz ke komentáři
Guest seahawk

Zdravím. Máte někdo zkušenosti s touto gumou? Koupil jsem je na předek a po asi 20tisících je stav necelé 2mm nad přechodovým mostem v drážce(předpokládám že sjetí na tuto mez pokláda výrobce za důvod k zakounení nové sady...)

•Nezdá se mi že bych jezdil nějak divoce, ale mají označení H a prý je to označení pro měkkčí směs, tak ta nižší výdrž bude způsobená asi tím, co myslíte? Vydrží vám gumy od stejného výrobce s označním s vyšším označením Vnebo W více?

•Na zadku mám Pirelli s označením W (už byly jeté když jsem je obul, ale opotřebení na nich tedy vidět takové není ) Je pravda, že když svátečně v 50km/h říznu nějakou širokou zatáčku, tak co mi uletí je zadek... tak nevím jestli to je tvrostí těch Pirellek nebo nestabilitou kombíku. Dík za názory

Odkaz ke komentáři
Ja mam conti dvojky od zacatku co jsem koupil auto mam je v 18" najeto 60 000km a jeste mam pres 3mm tak ja spokojen jsem mam uz pripraveny novy ty samí

 

Conti Premium se v 18 vůbec nedělají. Ty máš určitě Conti Sport Contakt 2, ale to je upně jiná guma než se tazatel ptal...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...