Přejít na obsah

Cvakání spojky (dvouhmoty)? OIII 1,8 TSI


Doporučené příspěvky

Zdravíčko,

 

chtěl bych požádat někoho o informaci, zda na své OIII s motorizací 1,8 TSI pozoruje při vyšlápnutí spojky určité cvaknutí při nastartovaném motoru? Někdy to slýchávám i za jízdy, když občas prudčeji pustím spojku. Zdá se mi, jak kdyby cvakala dvouhmota...

 

Mohl by to prosím někdo vyzkoušet? Stačí nastartovat, sešlápnout spojku a rychle ji vyšlápnout. Nebo kdyby byl ochotný někdo z Prahy se sejít a porovnat mou spojku se svou? Zdá se mi, že i záběr není úplně ideální. Předem děkuji.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Kamo pokial pocujes pri vysliapnuti spojky cvaknutie alebo klepnutie, blizi sa pomali vymena spojky... ja to mam prave za sebou, v autorizaku mi odporucili vymenit aj spojku aj dvojhmotu, mam tam natocenych 154 000, ty mas o 100 000, to sa mi zda dost skoro, ale v servise mi povedali ze uz menili spojku i pri 60 000 i pri 250 000, je to individualne, mna to stalo 1300€ spojka + dvojhmota v autorizaku.

Odkaz ke komentáři

Ahoj, sice to nepatří do sekce OIII, ale mám dvojkového Superba (ale naftu ne benzín) a to co popisuješ mi to taky dělá... mám najeto 78.000km... byl jsem s tím ve Škodovce a tam měli na opravu jiného dvojkového superba a pan mechanik to zkoušel na tom druhém autě a udělalo to samé jako na mém... když jsem mu řekl, že na dvojkové Octavii co má naběhaných přes 270.000km to nedělá, že tam je ticho, tak mi řekl, že jsou to pohyblivé součásti spojky co se vlastně připojí... auto mám ještě do 10/2015 v záruce a nevím jestli se s ním mám hádat nebo ne... ale pokud mi spojka umře při 100.000km tak mě asi škrábne...

Odkaz ke komentáři

Kamo pokial pocujes pri vysliapnuti spojky cvaknutie alebo klepnutie, blizi sa pomali vymena spojky... ja to mam prave za sebou, v autorizaku mi odporucili vymenit aj spojku aj dvojhmotu, mam tam natocenych 154 000, ty mas o 100 000, to sa mi zda dost skoro, ale v servise mi povedali ze uz menili spojku i pri 60 000 i pri 250 000, je to individualne, mna to stalo 1300€ spojka + dvojhmota v autorizaku.

 

Mno v 10 000 km bych neřekl, že je spojka zralá na výměnu :) Každopádně stejně chci zajet na výměnu oleje, tak to rovnou nechám prohlédnout.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tak jsem byl na první výměně oleje a při té příležitosti jsem se zeptal i na problém se spojkou. Výsledek je, že to prý dělají všechny O3, i v naftě. Technik to údajně zkoušel na třech různých autech a dělají to taky... Docela blbá vlastnost, musím to také vyzkoušet, až se mi dostane nějaká jiná O3 pod ruce.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zdravíčko,

 

chtěl bych požádat někoho o informaci, zda na své OIII s motorizací 1,8 TSI pozoruje při vyšlápnutí spojky určité cvaknutí při nastartovaném motoru? Někdy to slýchávám i za jízdy, když občas prudčeji pustím spojku. Zdá se mi, jak kdyby cvakala dvouhmota...

 

Mohl by to prosím někdo vyzkoušet? Stačí nastartovat, sešlápnout spojku a rychle ji vyšlápnout. Nebo kdyby byl ochotný někdo z Prahy se sejít a porovnat mou spojku se svou? Zdá se mi, že i záběr není úplně ideální. Předem děkuji.

 

Ahoj,

 

mám ne 1.8 TSI ale 1.4 TSI. Mám naprosto stejný problém. Při nastartovaném motoru cvaknutí, při rychlejším přeřazování z 1 na 2 a z 2 na 3, tak dojde k bouchnutí, rázu z oblasti spojky, převodovky. Měl jsem v záruce v servisu, vyměnily spojku a dělá to stále. Předchozí dvojkové oktávky toto nedělali. Zatím jsem nenašel z odborníků (servis apod.), nikoho kdo by o tom něco věděl.

 

Odkaz ke komentáři

Měnili jen spojku. Možná to nejsou rázy, bouchnutí, třeba by to někdo jiný nazval jen cvakání/trhnutí. Ale pokud se spojka spouští velmi a to velmi pomalu, tak se to téměř ztratí. Myslím tím za jízdy. V podstatě se dá říci, že pokud se chci razantněji rozjet, tak mezi 1 a 2 a 2 a 3 se to cvaknutí, škubnutí ozve. Auto ovšem jako celek neškubne, posádka to nepozná, je to jen slyšet a cítit v pedálu. Při dalším řazení 3-4 atd.... se to prakticky neprojevuje.

 

Taky se to škubnutí projeví např. pokud jedu v pomalé koloně na dvojku (cca 20 km/hod) a náhle pustím/uberu plyn, tak to také trochu škubne. Tohle ale dělala trochu i O2.

Asi to možná nic není, je to možná je "kosmetická vada" O3. Ale při razantnější jízdě (např. pokud budu chtít rychle předjet) je to velmi nepříjemné.

Trochu mě zaráží ale to, že v sevisech prakticky neví co s tím, resp. neumí říci - je to normální, kašli na to.

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...