Přejít na obsah

Změna barvy podsvícení


Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...
Guest odpisany2

pre mna je original original ale to mozno len preto ze nato nemam ani cas a nechcelo by sa mi vsetko zhadzovat a nahadzovat zas naspat mozno keby mi to niekto spravil viem ze kedysi bola taka era ze pri kupe auta sa hned riesila zmena podsvietenia bolo to vtedy in

Odkaz ke komentáři

Zdravím všechny. Má tu někdo zkušenosti s typem nebo svítivostí LED? Předělával jsem si podsvícení na bílou (v kombinaci s červenou u budíků)) a tam kde jsou SMD (budíky, stahování el. oken) jsem použil ,,studenou´´ bílou, ale kde jsou použity 3mm LEDky, tak nejsem schopen docílit požadované studené bílé - celkový efekt pak je, že tam kde jsou ty 3mm LEDky to tedy vypadá (oproti těm budíkům) mírně do žluta, prostě jako ,,teplá´´ bílá. Né, že by mě to tak hrozně vadilo, jen by mě vzhledem k investovanému času zajímalo, zda-li to někdo řešil. Ta studená bílá vypadá prostě suprově, chtěl bych to docílit i u těch prvků s klasickými 3mm LED. Dá se to upravit výběrem svítivosti u 3mm LEDek (zkoušel jsem už několik, ale ani nevím, jestli tyhle LEDky prostě umí svítit ,,studeně´´:-) )? Přídáním nějakého odporu nebo bůhví jaké finty? Má s tím někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři

Nevim proc me ma odpoved zmizela nebo ejstli jsem kja jsem vlozil ten nesmysl, ale znova. Na misto 3mm dej normalne tu PLCC2. Uskripnes hlavicku a na zbytky zapajenych kontaktu normalne napajis PLCC2 diodu.

POuze pouzitim vsude stejnych diod u jedne varky se dosahne stejne intenzity a odstinu podsviceni ...

 

D

Odkaz ke komentáři

Tak paráda, vše se povedlo, SMD ledky napájeny, vše svítí konečně ,,stejně´´, takže děkuji za radu:-). Už mi jen zbývá vyřešit problém s výhřevem sedaček. Dle tipu jsem napájel dvě zády k sobě, aby svítily do boku, jenže jsem tam nechal odpor, který jsem tam musel mrsknout kvůli předešlé změně ze žárovky na 12V na 3mm LEDku s hodnotou 625ohmů. Teď tam ty LEDky (SMD) mám dvě paralelně, takže bych měl tedy tu hodnotu odporu snížit? Řekne mi někdo na kolik?:-) Nyní to svítí jen slabounce.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Prvne musim poznamenat ze jsou dva veliciny, svitivost a svetelny tok ... Ac jsou z casti provazane, kazdy typ to ma trosku jinak. Technicky to resit nebudeme, o tom je na netu diskuzi kupa.

Rekneme ze kolem 150-200mcd je to podle MNE idealni.

Jenze zde narazime na nekolik problemu. Presne parametry ... to lze zjistit pouze u kvalitniho vyrobce ktery kazdou varku ( kolo ) premeri a podle toho oznaci parametry. Rika tomu BIN. Jenze v ramci jednoho typu diody muze byt nekolik urovni svitivost a hlavne odstinu barvy.

Jenze cinani co to pali na ebay/ali a i GES/GEM to maji oznaceno zhruba ( ostatne je to jeden zdroj )a dle vlastni zkusenosti to casto neodpovida.

Proto jsem zde zacal prodavat Osramky, kde presne vim a hlavne to mam ozkousene na mnoha lidech.

Tam se ale dostavame ke druhemu problemu a to je subjektivnost.

Napr. ted jsem prodal jednomu zajemci na Slovensko klasiky PLCC2, u mne nejvice prodavana bila 6000-6500K - tj. studena bila ( i dle BINu )

Dorazilo mu to, ale psal ze to sviti malo a je to tepla bila. Protoze uz nekde v aute pouzil nejake ciny, ktere malokdy maji pod 7000K, barva vetsina uz do modra/fialova ... svitivost take brutalni ... Takze samo ty me Osramky se mu zdaji malo svitive a teplejsi ...

Ze ty ciny odchazi, maji nestalou teplotu barvy atd. uz je vec druha ...

Vratim penize, s tim nemam problem, ale dalsim desitkam uzivatelu vyhovuji a jsou naramne spokojeni ...

Take to je o tom jestli nekdo chce mit wow efekt ve vytunene oktavce na sraze nebo pred diskoskou nebo jestli s tim musi jezdit v noci a nechce se brzo nekde rozstrelit ...

Chladnejsi barva bile sice zabranuje nastupu spani, take ale kvuli zvysene modre slozce dost zatezuje oci ...

Takze idelane kupovat ozkousene ...

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Díky moc za odpověď :)

Udělal jsem to nakonec tak jak ty, po každé přepájené LED si budíky rozsvítím. Akorát jsem něco asi posral. Prvních 6 LEDek úplně v pohodičce. Pak mi další LEDka nešla, a za ní už další LEDky taky ne (na otáčkoměru). Je možné, že jsem páječkou škrábnul cestičku a tím je obvod přerušen a budu muset napájet drátek na danou nožičku z jiné LED ? To jsem zkusil, ale například bílá mí svítí modře (ta u které jsem pravděpodobně škrábnul cestičku a musel jsem k ní přivést drátek).

Díky 

Odkaz ke komentáři

LEDky sú zapojené po okruhoch sériovo. Stačí, že jedna je zle prispájkovaná alebo daná naopak a nebude svietiť celý okruh. Mne sa to stalo tiež, že som dal jednu opačne. 

Skús merať napätie tak, že jeden kábel z meráku pripojíš na nožičku prvej ledky a druhý pripájaj postupne na každú ďalšiu. Keď nájdeš zlú tak nameráš na jednej strane LEDky 0V a na druhej myslím, že niečo okolo 3V. 

Odkaz ke komentáři

Bohužel měřák mám poničený a čekám na nový :( Byl jsem asi moc zbrklý a zapomněl jsem polaritu. U té LED číslo 7 jsem si na 90% jistý, že trojúhelníček má být dole.

Náhodou, nevíš jak ta série jde ? Pořadí LED, které jsem označil (v takovém pořadí jsem pájel). Nesvítí mi ty zakroužkované.

Nebo nemáš foto desky jak jsou ty trojúhelníčky ? Nejlépe nerozsvicenou deskuu. U některých LED to jde poznat z tvé foto.

image.png.2835e82a2acce3780669d4b81f183216.png

Odkaz ke komentáři

Tak to jsem měl dobře. Trojúhelníčky u těch třech co mi nefungují dole. Je teda možné, že může být přerušená ta cestička ? Je to fakt mini rýha, ale přerušit se to může ne ?

Jinak jakto, že máš drátky taky ? Proč jsi je tma musel dat ?

Každopádně díky moc za info za tu fotku s polaritou ! Jsem tvým velkým dlužníkem !

Odkaz ke komentáři

Ten káblik medzi LEDkami je tam preto, lebo som tiež prerušil cestičku. 

Ten čo ode z konektora nemá nič s podsvietením. (Ide ku kontrolke bezp. pásu aby nezhasla sama kým nie som pripútaný). 

Ten káblik medzi LEDkami je tam preto, lebo som tiež prerušil cestičku. 

Ten čo ode z konektora nemá nič s podsvietením. (Ide ku kontrolke bezp. pásu aby nezhasla sama kým nie som pripútaný). 

Odkaz ke komentáři

Uz jsem tu ... nic nedratkovat, nejdrive promerit ... pred praci si udelejte fotku s oznacenou polaritou ... dioda je polovodic, kdyz ji otocis, proud nebude protekat = nebude svitit. Nic se ji nestane. Diody tam jsou rozdeleny v seriich = za sebou, tudiz kdyz nejde proud do jedne, nejde ani do ostatnich. Znicit je nemuzes ... Znicit diodu muzes velkym napetim nebo prehratim ...

Diodu sundej, idelane vyhod, ocisti od cinu tistak a koukni jestli je cesticka poskozena ... v budikach jsou celkem kvalitni tistaky, to by jsi to musel hodne rejpnout ...

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...