Přejít na obsah

Změna barvy podsvícení


Doporučené příspěvky

Novyzera to vobec zle, ale original je original. Neviete o niekom co robi prerabku podsvetenia na slovensku? :lool: Tiez sa na tu pristrojovku moc necitim.

 

 

Poznám chalana z Martina,ktorý robí prístrojovky.Odkial si?

 

cez googla som pozeral kto to robi na SR, nasiel som asi troch, ale tak ziadny mi neodpovedal.... tak neviem mo....

Odkaz ke komentáři

Btw smím li se zeptat, čeho se bojíte při pájení SMD diod?

 

Na smd stačí sehnat nějakou pěknou:

-mikropáječku ( nejlépe s nastavením teploty... když topí na 300 tak je to docela masakr) http://www.sirius-zlin.cz/index.php?main_p...roducts_id=1646

 

-šikovnou pinzetu ( ve škole má učitel takovou strašně tenkou a bytelnou .... takže je na smd perfektní. Nvm kde jí učitel sehnal. Něco tohodle stylu ... ale určitě stačí uplně obyčejná s tenkou špičkou ... chce to ale opravdu pevnejší materiál aby se neprohýbala. http://www.grent.cz/pinzeta-smd-pro-svislo...astek-1_1.html)

 

- pak by to chtělo taky něco, čím odsát cín z těch původních diod aby šly oddělat. ( odsávačkou) http://www.elektro-paloucek.cz/odsavacka-c...cPath=3_618_508

 

Po odpájení ( rychle nahřát-přiložit odsávačkou odsát cín...) na jednu stranu plošky nanést malou vrstvu cínu (s pomocí kalafuny... dobré je s ní ty plošky natřít, je nevodivá a pomáhá při pájení). Přiložit novou diodu a zahřát zároveň nanesený cín aj diodku. Chce to na ní trošku zatlačit aby si pěkně sedla(samozřejmě při pájení ... na studeno nevím co by na to řekla :lool:). Potom už jen nahřát druhou stranu a nanést tam cínek. Pak by to mělo svítit fungovat :lool: Pájet by se nemělo o moc víc jak 5s v kuse... dioda nevydrží všechno.

 

Místo kalafuny jsem na praxi v jedné firmě používal takovou vodičku na pájení. Tou jsem potřel kontakty a když jsem si je pocínovával, tak to s ní šlo strašně dobře :lool: Nevím ale jak se jmenovala takže kalafuna by měla stačit xD

 

Na pájení se nedá skoro nic zkazit... maximálně že dá někdo obráceně diodu ;) budíky jsem sice nepájel, ale nějaké SMD už jsem pájel .-) docela zábava. Určitě s tím někdo na el. foru taky poradí líp.

 

-odkazy jsou jen pro představu jak to vypadá ... někdo třeba neví :-D všechno se dá sehnat za pár korun nebo půjčit

 

 

PS: tohle mě to zaujalo ;) možná se někomu hodí jestli to funguje tak jak myslím

http://www.vseprofirmu.cz/vodive-stribro-3...-s-50-dp-73270/

Odkaz ke komentáři

xschreck: tak nevím, ale používat kalafunu na pájení SMD diod ? neni to zbytečný ? pokud použiješ trubičkový cín, v něm už je kalafuna obsažena .. navíc kalafuna neni zrovna zase tak dobrej pomocník, dokáže taky nadělat dost škod .. tu pájecí vodu znám taky .. za 4 roky pájení na střední škole mě naučili, že se to dá i bez kalafuny, použiju jí tak jednou za půl roku maximálně ...

 

 

a co se týká toho podkladu, tak si myslím že je to celkem předražený .. tak za polovinu, možná i méně bych předělal podsvit komplet celého auta :lool:

 

když mluvíš o pinzetách, já na SMD používám tuhle http://www.gme.cz/cz/n-1pk-104t-p731-234.html ... je pevná a má hroty jak jehličky...

Odkaz ke komentáři

:-) kalafunu taky nepoužívám, ale na tohle bych to použil... Když to někdo dělá propvý tak to má jendodušší. Kor takové malé čudle. Když dělám takové malé ludry tak to na to patlám ... ono to přece jen i trošku lepí atd. Líp to chytne... a pak to ještě ten spoj chrání před korozí( na to se to ještě přetírá a pak setře acetonem bo čím ... ;) )

A v tom trubičkovém cínu jak říkáš jak je kalafuna... tak ta se většinou hned odpaří takže je z ní nic nic. Nemá se to přehánět, ale troška navíc neuškodí.

 

 

Btw podklady jsem říkal, že jsou jen pro orientaci co a jak ... Neříkám že ať si někdo koupí pinzetu za 500 xD takovej magor opravdu nejsem :) Já bych si vystačil aj s tou obyč doma, ale de to s tím znatelně hůř. Taky značka tesco plech ;) to co si poslal ty ta vypadá pěkně. Nehledal jsem to a hodil jsem tu první která přišla pod ruku. A přítelkyně má doma určitě taky nějakou na (tajné) vypůjčení.

 

Každý dělá podle sebe :) jak jsem psal - někdo třeba poradí líp.

Odkaz ke komentáři

To je docela dobrej nápad. Toby chtělo schéma ve dveří a připojit na dveřní kontakt. Nedal by se (pro inspiraci)využít ten návod na osvícení kličky ze zrcátka? jak je na starejch návodech tušim?

 

Já ted dělal ASR, nádrž a zadní okno v poho ale u vyhřejvání sedačky sem vyměnil za žárovičku diodu a ta vyhořela tak snad se nic nestalo jiný elektronice :) snad odešla jen ta dioda

 

Poradil by mi někdo jakej odpor tam dát? 100ku?

post-424-1265972600_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Sentinel
Odkaz ke komentáři
To je docela dobrej nápad. Toby chtělo schéma ve dveří a připojit na dveřní kontakt. Nedal by se (pro inspiraci)využít ten návod na osvícení kličky ze zrcátka? jak je na starejch návodech tušim?

 

respektive na obvod prednych citacich lampiciek, otazka je z kadial vedu kable.... hmm

Odkaz ke komentáři
No mě se lampičky nerosvítěj když otevřu dveře nevim čim to ale to je jedno ale šlo by to zapojit na to světlo dole ve dveřích ne ?

 

.. ale ja zas nemam to svetlo dole v dverach, preto to budem muset riesit cez tu prednu lampicku...., tiez som to planoval napojit na svetlo co je v priehradke, ale to svieti len ked su zapnute svetla, co znamena ze by mi to svietilo aj pocas jazdy co nechceme...

 

....a pripojit to pojde urcite... inak mohol by si sa pozdret z kade mas napajane to svetlo v dverach....a napisat mi fabrbu tych kablov co napajaju to svetlo...

Odkaz ke komentáři

a mikrospínač v zámku je ok ? jestli se stropní lampička nerozsvítí když otevřeš tak je někde tam chyba .. já jsem si dělal podsvícení prostoru nohou a bral jsem to ze stropní lampičky ..

 

 

xschreck: ta pinzeta neni drahá když si vezmu kolik práce už odvedla a stále pořád jako nová, ale pro jistotu mám raději dvě :-) v tom cínu je minimální množství kalafuny, ale stačí to zapájení smd diod, navíc ty plošky jsou po odpájení diod už pocínovaný, takže opravdu stačí jen kapička cínu a drží a nemusí se to ani moc ohřívat .. a na diodu se to chytne taky rychle bez nějakýho zbytečnýho přepalování ..

Odkaz ke komentáři
a mikrospínač v zámku je ok ? jestli se stropní lampička nerozsvítí když otevřeš tak je někde tam chyba .. já jsem si dělal podsvícení prostoru nohou a bral jsem to ze stropní lampičky ..

 

No a ako si sa pripojil na tu stropnu lampicku ? snad si netahal kabel z tej lampicky az dole pod palubovku, ci ?

Odkaz ke komentáři

víceméně je to nepřijatelnější místo kde se chytit na ten signál od spínačů dveří .. a co se týká natažení kabelů, neni to nic hroznýho .. vyndáš lampičku, na svorkovnici si chytíš kabel, odděláš sluneční clonu, jeden A sloupek, podle toho kudy to chceš táhnout ten kabel a pak si to natáhneš dospod přístrojovky :D

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahoj chlapi,taky jsem se taky pustil do vytouzeneho podsviceni.

Zbyvaji mi budiky a klima.

Tenhle vikend chci delat budiky a potrebuji vedet, na ktery kontakty budiku muzu "na stole" pripojit 12V pro kontrolu diod.

Studoval jsem dilenske prirucky , ale tak podrobne zase nejsou.

 

Diky

 

L.

Odkaz ke komentáři

no jo chlapi-návody na změnu podsvitu jsou sice hezký ale pro mě nahouby-jak se mění osvit climatrnicu? a pak origo DX navigace-tlačítka PLUS!po zapnutí displeje nápisy na displeji-místo zelenýho ráměčku a 1,2,3,4,5,6 třeba modrý a neříkejte mi že bych si musel koupit DXko z VW-to by mě zase vadilo nápis VW místo škoda při zapínaní :rolleyes:

kdo tohle rozlouskne je u mě borec,nebo se někdo umí dostat do SW navigace a přeprogramovat barvy zobrazení na displeji?

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
no jo chlapi-návody na změnu podsvitu jsou sice hezký ale pro mě nahouby-jak se mění osvit climatrnicu? a pak origo DX navigace-tlačítka PLUS!po zapnutí displeje nápisy na displeji-místo zelenýho ráměčku a 1,2,3,4,5,6 třeba modrý a neříkejte mi že bych si musel koupit DXko z VW-to by mě zase vadilo nápis VW místo škoda při zapínaní :blink:

kdo tohle rozlouskne je u mě borec,nebo se někdo umí dostat do SW navigace a přeprogramovat barvy zobrazení na displeji?

 

 

rozebíraji to a mění tam diody kodováním podsvit nezměníš ani omylem

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
    • BUBUTECH, vedel by si dat vyrobit 2ks tych gumenych veci ? Mam vsetky suciastky ale tie stople co tu mas model sa uz nikde nedaju kupit a nemam nikoho co by mi to vytlacil na 3d tlaciarni. Dik za odpoved.
×
×
  • Vytvořit...