Přejít na obsah

Spotřeba


Doporučené příspěvky

  • o měsíc později...

Mám 14 dní. Spotřeba na dálnici při 130 km/hod = 6,1. Při rychlosti 130 km/hod na šestku točí cca 2700 otáček! Při normálním provozu bez dálnice 5,7. Motor je v záběhu, točím max. 4000 ot. Najeto cca 1500 km. Výkon motoru mě přijde srovnatelný s 1.9 TDI 77 kW, se kterou jezdím v práci.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zdravim, takze konecne jsem dostal Octavku 1.2 TSi a musim rict, ze jsem z tohoto motoru nadseny :lool: .. Prvne byli smisene pocity jestli to utahne apod. ale dneska jsem rad ze jsem si vybral tenhle motor ;) Opravdu max spokojen :lol: Na nase cesty to uplne staci, a ten, kdo si stale mysli, ze je to slabe, tak jenom lehce seslapnete plyn a od 2 000 ot. se me zacne zapinat turbo. Akorat nevim jak to je u Vas, kdo ma tenhle motor. Slysite to turbo ?

Jeste k motoru: opravdu tichy, kdybych se nepodival na otackomer, tak ani nevim ze je nastartovany :-D. U me ma 10 hvezdicek z 5 :-D. Povedl se

Odkaz ke komentáři

Ja tomu verim, ze to pojede hezky... Je to na klidne cestovani, na mesto a to se asi taky nesmi jako u silnejsi sestry 1,4 moc slapat na krk a snazit se jezdit spise dolu, nez nahoru na dosazeni papirove spotreby, na velke zavodeni vsak ne, stejne jako 1,4TSI. O "motoru" se da mluvit az 1.8TSI ;) :o

Mnoho stastnych km ve zdravi!!!

Odkaz ke komentáři
O "motoru" se da mluvit az 1.8TSI :rolleyes::huh:

 

To urcite, a mit i vice financi tak bych klidne i do nej sel, ale ruku na srdce. Myslite, ze vyuzijete plny vykon motoru na ty nase cesty ? Bud musite brzdit, aby jste nestrihli auto pred Vami, nebo aby jste nenechal obtisk pneumatiky (v lepsim pripade) v tom nasem tankodromu :-D

Odkaz ke komentáři
Zdravim, takze konecne jsem dostal Octavku 1.2 TSi a musim rict, ze jsem z tohoto motoru nadseny ;) .. Prvne byli smisene pocity jestli to utahne apod. ale dneska jsem rad ze jsem si vybral tenhle motor :rolleyes: Opravdu max spokojen :smich: Na nase cesty to uplne staci, a ten, kdo si stale mysli, ze je to slabe, tak jenom lehce seslapnete plyn a od 2 000 ot. se me zacne zapinat turbo. Akorat nevim jak to je u Vas, kdo ma tenhle motor. Slysite to turbo ?

Jeste k motoru: opravdu tichy, kdybych se nepodival na otackomer, tak ani nevim ze je nastartovany :-D. U me ma 10 hvezdicek z 5 :-D. Povedl se

Zdravím. Turbo jde slyšet u mého motoru až při vysokých otáčkách. Jak se tvůj motor chová při startu, když je studený? U mě je trochu nepravidelný chod (jakési škubání), po přidání plynu se srovná, teplý motor je v pohodě. A co spotřeba? Já se pořád (mám najeto již cca 4 tisíce) držím mimo město kolem 5,8 litrů.

Odkaz ke komentáři
Zdravím. Turbo jde slyšet u mého motoru až při vysokých otáčkách. Jak se tvůj motor chová při startu, když je studený? U mě je trochu nepravidelný chod (jakési škubání), po přidání plynu se srovná, teplý motor je v pohodě. A co spotřeba? Já se pořád (mám najeto již cca 4 tisíce) držím mimo město kolem 5,8 litrů.

 

Pri studenem motoru (teplota venku zhruba kolem 5-10 C), zcela normalne, zadne skubani nic, vse v naprostem poradku. Co se tyce spotreby tak to ti zatim rict nedokazu, auto mam cca 10 dnu a stacil jsem zatim najet 500 km (jedno tankovani v hodnote 1 200 kc a nadrz nebyla zcela plna) a palubni pocitac nemam, ale snad se domluvim tady na foru s nekym na montazi :). Uz jsem par lidem napsal ...

Co se tyce zvuku Turba, tak auto nechci hned ze zacatku honit do otacek, necham ho jeste nejaky ten patek zajet a pak samozrejme zkusim vic co dokaze :P. Staci me, ze od 2 000 otacek je zatah (alespon teda pro me ano, kdyz jsem minule jezdil s Fabii 1.4 MPi 44 kW :D )

Odkaz ke komentáři
Zkus obcas trosku slapat na plyn :) S touto spotrebou si asi zvuku turba moc neuzijes co? :P (neber to osobne) :D

Osobně si to opravdu neberu :) - z toho už jsem před hodně rokama vyrostl. Nemám potřebu vytáčet pořád ještě nový motor nad 4 tisíce otáček. Jak píše MaroCz je to pro mě dostatečný (předtím jsem jezdil s fábií 1,4 50kW). Když čtu ale nářeky majitelů 1,4 Tsi nad spotřebou, pak musím říct, že jsem nadmíru spokojen. :palec:

Odkaz ke komentáři
Osobně si to opravdu neberu :lol: - z toho už jsem před hodně rokama vyrostl. Nemám potřebu vytáčet pořád ještě nový motor nad 4 tisíce otáček. Jak píše MaroCz je to pro mě dostatečný (předtím jsem jezdil s fábií 1,4 50kW). Když čtu ale nářeky majitelů 1,4 Tsi nad spotřebou, pak musím říct, že jsem nadmíru spokojen. ;)

Je to nejhorsi motor co byl kdy vyroben! Samozrejme, ta 1,4! Proto se take stal motorem roku :lol:

Ja nenarikam, pri mem 1000km mesicne me nejaky litrik navic fakt nerozhazi. Ono taky jde jakym stylem kdo jezdi, ja treba nad 4000 otacek tocim casto, benzinovy motor si o to tak trosku rika... Takze jezdit stylem "na usporu" coz zde prezentujes (5,8) atd. tak jedim treba o litranek vice, ale ja nechci, proto jezdim za 11! ;) Ono me auto je tak trosku i tezsi a to se asi urcite tez projevi na spotrebe!

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

takze prumerna spotreba cinila 6 l/100 km ... papirove je ve skodovce napsano cca 5,7 l/100 km ... myslim si, ze to neni problem dosahnout, jezdil jsem sice trosku rychleji nez normalne, ale kdybych se drzel "pravidel silniciho provozu" tak bych klidne dosahnul i min nez je udavano vyrobcem ...

Odkaz ke komentáři
Tak to mas pekny ;), to mas jeste mensi spotrebu nez ja u sluzebniho auta (skoda fabia 1.9 TDI 74 kW), tam jsem mel pri 130 km/h spotrebu 6,3 l/100 km a to je prosim diesel.

 

Sluzebnim superbem 1,9 TDI 77 KW jsem jel z hanoveru do prahy za 5,5/100. Ale to foukal vitr do zad :(

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...