Přejít na obsah

Oprava motorů 1.8 TSI CDAA :)


Doporučené příspěvky

V 8. 3. 2021 at 11:49, dawwid17 napsal:

Tlak 2.5baru postupne klesal keď sa auto zohrialo až na 0.5. 

V autorizáku idú meniť olejové čerpadlo. 

Když máš takové komplet info od dalšího majitele, to s malým tlakem mazání opravdu začalo až po výměně rozvodu? V kolika km se dělala ta GO a byl při tom dělaný taky rozvod? Bylo skutečně nutné v 250tkm to dělat opět?

A, tak GO v 195tkm a GO2 v něco přes asi 205tkm, opravdu nerozumím tomu, proč se do toho lezlo opět po 50tkm dělat rozvod ...

Těžko říci, podle infa se nyní zase lezlo skoro všude při hledání, ale pokud to začalo po těch rozvodech, pokud to není na ložiskové stěně a nebo neucpali koš zbytky silikonu a po přidření ho opět vyčistili, tak nové čerpadlo nemusí pomoci ...

Odkaz ke komentáři

Proc neni tlak muze zpusobovat dost veci... regulace, cerpadlo, ovladaci elektro ventyl olej cerpadla, mapa RJ motoru na regulaci olej. cerpadla (delala se na to uprava v RJ) vule v ulozeni kliky, vacek, ostriky pistu... netesny ventylek na vakuove pumpe ze strany hlavy, trn pod filtrem oleje, zpetny ventyl na hlave, praskloina v bloku...ATD...  Mam s tim bohate zkusenosti 🙂

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj,

potřebuji radu. Dělal jsem repasi motoru CDAA. Žral olej- klasika.
Vyměněny písty, kroužky, výbrus (kvůli rýze), hydroštěly, opravené ventily. Nové šály na klice i ojnicích, nové rozvody, šroub přestavovače.....
Sestava bez problému. najeto 350 km a najednou varování na nízký tlak oleje. Čidla vyzkoušena a OK. Měřil jsem tlak a po nastartování naběhne na necelý 2 bary, ale po 5 s spadne na nulu a při zvýšení otáček se už nezvedne. Zhasnu to a nastartuju znova s stejný výsledek. 5s maže, pak spadne na nulu.
Kde to hledat. Čerpadlo? Ventil regulace tlaku? Je mi divný, že to padne naráz na na nulu. Pokud nastartuju a hned dám větší točky, chová se to pořád stejně: 2 bary pak 0
Díky za typy. Honza

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Čaute, prosim o radu. vlani sa mi to nakomplet vysralo - prepaleny ventil padlo to do valca, valec Ko. Kúpil som nový motor z búračky a dal ho spraviť. - kolben piesty, PCV, vstreky, rozvody, ložiská, atď... Robil to mechanik čo už mal predtým robil prestavby na tychto motoroch. Motor bol premerany - ovalita valcov, klukovka, tesnosť hlavy... Chodilo to dobre, ale naraz misfire ECL , Epc kontrolka. Je to späť u mechanika ale nevieme sa pohnúť. Raz to funguje 2 dni a potom zas to isté. Núdzový režim a vypne vstrekovanie do jedného valca , ale vždy do iného, chyby sú iba p0300 a p030x - podľa valca.  Tlak paliva - ok, vzduch neťahá, káble premerane, PCV ok, ventily ok, sviečky, cievky, elektrika  ... Uvítam hocijakú radu. Nemôže blbnut ECU kvôli novému motoru? Motor je ten istý ročník -2012 CDAa. Ďakujem.  

Upraveno uživatelem flinty
Odkaz ke komentáři

Dotaz na p2p - Zdravím, 3/4 roku vlastním Octavii 1.8 TSI vyrobenou 10/2010 (MR 2011), nyní naběháno 204 tkm. Celou dobu pouze aut. servis, olej max. po 15 tkm, vždy to auto co se servisu týče dostalo víc než bylo nezbytně nutné. Olej nepapká (0,5-1 l mezi výměnami beru jako normu). Když čtu tady ty scénáře, kdy to žralo po 70 tis. km jako prokoplý, tak to již musel někdo řešit přede mnou (nejspíše)? Vzhledem k datu výroby je asi nulová šance, že bych byl nějakým šťastlivcem, že?

Dále by mě zajímal názor či ještě lépe osobní zkušenost s tímto produktem - https://www.red-rider.cz/237-bg-109-epr-325-ml.html - ne nemyslím si, že nalít jednu plechovku vyřeší vše, ale jako prevence/pravidelná údržba příp. možné řešení problému který je ještě v zárodku?

A poslední - četl jsem na konkurečním fóru, že motory, které mají z výroby nastaven servisní interval QG1, mají z výroby jiné honování válců. Nemáte s kolegou odsledováno, jaký servisní interval mají auta, která k vám jezdí na opravu?

Moc děkuji!

Odkaz ke komentáři

Kuci, v techto motorech se nevyznam, prosim tedy o radu. Kamoska pred 3 lety koupila O2 2009 s cca 450000km, dolozitelne, zna ridice co to odridil, slusny, mluvil sjem s nim, auto mel jako mazel, s kazdou blbosti byl v autorizaku ( platila firma ). No kamoska tam ma ted asi spatny odlucovac, tak to vymenime.

Jde mi o to, je mozne aby ten motor bez generalky prezil nynejsich 470000km? Dle kompletni historie je tam toho opravdu pozehnane, 2x hlava po preskoceni atd ... ale spodek/vymena pistu ne. Je to mozny? Dnes jsem s tim chlapikem mluvil a olej to pry nezralo, respektive normalne, 1l na 8-10000km ...

Kamoska spotrebu oleje nepozoruje, jezdi malo ...

Diky za postrehy ...  D

Odkaz ke komentáři

Holt tohle CDAA bude vyrobené do května 2009, přestože už má regulovatelné olejové čerpadlo, tak dostaly ješte písty i ostřikové trysky pod písty z "BZB" motorů ... Mrkni na štítek na rozvodech a hledej datum výroby motoru, pak se tu pochlub 😉

https://forum.octaviaclub.cz/topic/10-poruchy-a-problémy-18-tsi/page/58/?tab=comments#comment-1662395

https://forum.octaviaclub.cz/topic/28696-oprava-motorů-18-tsi-cdaa/page/39/?tab=comments#comment-1683956

https://forum.octaviaclub.cz/topic/28696-oprava-motorů-18-tsi-cdaa/page/39/?tab=comments#comment-1683936

 

Upraveno uživatelem rayx
Odkaz ke komentáři

Velky technicak to melo vystaveno 18.3.2009, takze to bude ono. Dekuji za rozlousknuti zahady. Takze kamaradka vlastne muze byt rada ze ma tak stary rocnik ...

Svicky pred 30000, stabilizatory pred 30 000km, komplet spojka pred 60 000, komplet brzdy pred 60 000, pred 90 000 ramena, Zap. civky pred 250 000km.

Druha-posledni vymena hlavy vcetne vacky po preskoceni pred 250 000km, napinak 06K109467K, hlava 06H103064AX, retez 06H109158M ( uz je kupa novejsich nahrad )

Prosim, co by mela nechat udelat? Retez s 250 000 uz by chtel ne? Takze komplet rozvody?

Jeste jednou diky za info, jsem rad ze se tu porad najdou lide kteri radi poradi ... at se dari...

Odkaz ke komentáři

Když ono do nasazení K někdy od jara 2012 nebylo moc možností, jak zabránit hupsnutí těch nepodařených třech provedení napínáků ... První výměna tedy jistě padla do období před 2012 a to nikdo nic lepšího neměl, tak to byla jen otázka času, kdy si to zopákne ... K to dostalo při druhé výměně  a to drží 250tkm.

Ta km nálož je dost, přesto bych ale před rozborkou koukl na vytažení řetězu přes diag ve skupině 93 pole 3 při běhu motoru na volnoběh, a podle toho pak i na samotné vytažení napínáku přes kontrolní otvor, nemělo by být více jak 7 zubů venku. No a rozhodl se pak podle toho.

Preventivně by se měly vyměnit rozvody všude, kde není K napínák a to bez ohledu na km, tam kde už K je bych se rozhodoval podle postupu viz výše.

Holt toto byl minimálně 5 letý vývoj přímo na zákaznících, čas to provedení rozvodu otestovat u výrobce asi nebyl, a pokud byl, tak jen trvalý nonstop běh bez mnoha startů ...

Odkaz ke komentáři
On 5/20/2021 at 8:42 PM, flinty said:

Čaute, prosim o radu. vlani sa mi to nakomplet vysralo - prepaleny ventil padlo to do valca, valec Ko. Kúpil som nový motor z búračky a dal ho spraviť. - kolben piesty, PCV, vstreky, rozvody, ložiská, atď... Robil to mechanik čo už mal predtým robil prestavby na tychto motoroch. Motor bol premerany - ovalita valcov, klukovka, tesnosť hlavy... Chodilo to dobre, ale naraz misfire ECL , Epc kontrolka. Je to späť u mechanika ale nevieme sa pohnúť. Raz to funguje 2 dni a potom zas to isté. Núdzový režim a vypne vstrekovanie do jedného valca , ale vždy do iného, chyby sú iba p0300 a p030x - podľa valca.  Tlak paliva - ok, vzduch neťahá, káble premerane, PCV ok, ventily ok, sviečky, cievky, elektrika  ... Uvítam hocijakú radu. Nemôže blbnut ECU kvôli novému motoru? Motor je ten istý ročník -2012 CDAa. Ďakujem.  

mozno to niekomu pomoze... poskodeny pin v konektore riadiacej jednotky. 

Odkaz ke komentáři

Zdravím,

yeti je doma. Potom co jsem zde načetl asi 5 hodin příspěvků jsem mu to 9x měřil olej po ujetí cca 200 km. Samozřejmě bez změny. To ukáže čas...

Jsem domluvený s místním hobby opravářem(poměrně zdatný dělá to při práci), že mi udělá po nákupní servis. Podle mého uvážení s tím, že zajistím díly a on je vymění. Vzhledem k tomu, že má auto 175k km, tak chci vyměnit rozvodový řetěz. Sada se prodává s lištami, ale ty ozubená kola v sadě nejsou. Mění se vůbec? Chci vyměnit olej v haldexu, diferaku a převodovce. Jen jsem nikde v autodocu nenašel ten soudkovy filtr, který se snad na každým yt videu mění. 

 

Děkuji za vaše příspěvky

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
před 12 hodinami, rayx napsal:

Když ono do nasazení K někdy od jara 2012 nebylo moc možností, jak zabránit hupsnutí těch nepodařených třech provedení napínáků ... První výměna tedy jistě padla do období před 2012 a to nikdo nic lepšího neměl, tak to byla jen otázka času, kdy si to zopákne ... K to dostalo při druhé výměně  a to drží 250tkm.

Ta km nálož je dost, přesto bych ale před rozborkou koukl na vytažení řetězu přes diag ve skupině 93 pole 3 při běhu motoru na volnoběh, a podle toho pak i na samotné vytažení napínáku přes kontrolní otvor, nemělo by být více jak 7 zubů venku. No a rozhodl se pak podle toho.

Preventivně by se měly vyměnit rozvody všude, kde není K napínák a to bez ohledu na km, tam kde už K je bych se rozhodoval podle postupu viz výše.

Holt toto byl minimálně 5 letý vývoj přímo na zákaznících, čas to provedení rozvodu otestovat u výrobce asi nebyl, a pokud byl, tak jen trvalý nonstop běh bez mnoha startů ...

Dekuji za info, ty rozvodova kola se meni taky?

Odkaz ke komentáři

Tady není žádný předpis na nic, ani na ta kola, ty rozvody se neměly podle VAGu nikdy měnit ...

Je to jen o zvážení servismana, jak budou dané díly vypadat po těch km. Variátor na sací vačce ale stejně samostatně nevyměníš, a pokud bys měnil stromek na klice nebo kolo na výfukové vaččce za nějaký noname bláto, jen bys tomu uškodil.

Takže asi bych šel jen do nových vodících lišt, u kterých by mě zajímalo, jak vypadaj nyní, ať už je při výměnách hlav taky měnili nebo ne 😉 To za předpokladu, že synchronizace, či samotný vytažení napínáku bude na hraně a ty rozvody bude třeba udělat.

Gen3 (CJSA atd.) si už vytažení řetězu přes synchro hlídá sama ...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...