Přejít na obsah

Zabaveni vozidla kriminalni policii


Doporučené příspěvky

Ahoj, chtel jsem se podelit o zkusenost s kriminalni policii CR ktera mi na 2 mesice zabavila vozidlo a vratila mi ho v ne zrovna puvodnim stavu..


Cele to bylo trochu slozitejsi, ale probihalo to zhruba takto:

Koupil jsem si ojete auto a asi po mesici jsem byl vyzvan kriminalni policii at se dostavim k vyslechu. Tam se me ptali na veci ohledne koupe a historie vozu a nakonec mi oznamili ze maji podezreni na nejakou trestnou cinnost spojenou s vozidlem a proto mi auto zabavi a budou metalograficky zkoumat VIN kod.

Vozidlo jsem jim teda odevzdal a 2 mesice jsem byl bez nej. Pote me volali ze si ho muzu vyzvednout, ze je vse v poradku a podezreni se nepotvrdilo..

Auto jsem si tedy preblal v ne zrovna nejlepsi stavu (zarezle brzdy, baterka na odpis..), ale hlavne cely VIN kod a jeho okoli v oblasti PP tlumice byl vybrouseny nejakou bruskou az na kov, cele to bylo polite nejakou kyselinou a zarezle. Nedostal jsem kvuli tomu ani STK, ktera me v prubehu teto doby propadla, o naslednem papirovani a kolotoce ohledne prerazeni noveho VIN kodu ted ani nema smysl rozepisovat se....


Stiznost na kriminalni policii me neuznali, protoze jednali v souladu se zakonem. Pote jsem sel na Odbor vnitrni kontroly PCR kde se mnou vse sepsali, nafotili, ale nakonec dosli ke stejnemu zaveru. Nabidli me ale, ze celou vec predaji na Ministerstvo vnitra s cimz jsem souhlasil..

Zde jsem nejakou dobu komunikoval s pravnikem, poslal jsem mu potrebne dokumenty az jsem celou vec vyresili tak, ze mi proplatili uplne vse - nahradni vozidlo, snizenou hodnotu vozidla na trhu a kompletni cenu za vraceni do puvodniho stavu. Castka to byla pomerne vysoka...


Zaver je teda takovy, ze i kdyz ma policie pravo vozidlo (nebo jakoukoliv vec nutnou pro vysetrovani) zabavit a zkoumat ho destruktivnim zpusobem, neznamena to jeste ze nemusi vse uhradit.

Cela vec byl navic udajne precedens, takze nikdo predemnou takovou nahradu nepozadoval. I proto jsem se rozhodl vse zverejnit. Budu rad kdyz to nekomu pomuze


Pokud byste mel nekdo podobny problem a chtel poradit, muzete se na me obratit. Muzu dat kontakt i na znalce spravniho procesu se kterym jsem dal vse dohromady a celou vec dotahl do zdarneho konce

Odkaz ke komentáři

No puvodne to vypadalo ze nemam narok vubec na nic, ale opak byl pravdou..

Ale teda nejednalo se o soudni spor, ale o Zadost o nahradu skody, kdy ve vysledku se podepisovala dohoda. Cela vec netrvala ani nejak dlouho, tipuju tak 10 mesicu ale slo by to i rychleji. Nejak sem s tim nespechal (dodani ruznych podkladu a tak..)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj,

mám stejnou zkušenost. Mám Škoda Octavia 2 FL 2010, v té době v roce 2013 (stáří vozidla 2 roky a 4 měsíce, já jsem první majitel) s nájezdem 63 000 Km. Bylo mi zabaveno vozidlo kriminální policií, protože měli domněnku, že vozidlo bylo nabyté z trestné činnosti. To se po 14 měsících nedokázalo a vozidlo mi bylo navráceno v dezolátním stavu. Z vozidla zmizel malý TP. Při převzetí jsem měl svědka, který vše posléze na policii potvrdil, že vozidlo bylo v dezolátním stavu. Vozidlo bylo bourané z přední části a zadní části, ale dá se říci, že lehce, dost popraskaný lak a odřené plasty. Přední brzdy byly na odpis. Totálně zrezlé a tekla z nich brzdová kapalina. Baterka byla samozřejmě KO. Vozidlo jsem dotáhl svépomocí do autorizovaného servisu Škoda Auto a bylo tam 1 měsíc a hledali závady. Došly k závěru, že bylo elektronicky zničené BCM, ESP, Bluetooth jednotka atd... A nejlepší na tom bylo, že byla mechanicky poškozená spínací skříňka. Oprava se vyšplhala na cca. 60 tisíc. A to nebylo vozidlo opraveno do původního stavu. Bluetooth jednotku za 35 000 jsem nekupoval. Předal jsem informace s fakturou policii. Ti řekli, že je vše OK, že u nich vozidlo nebylo poškozeno. Předal jsem informaci na Odbor vnitřní kontroly na policii a ti taky řekli, že je vše OK. Podal jsem žádost o náhradu škody na Ministerstvo vnitra a po mých mnoha urgencích dojel soudní znalec s člověkem z Ministerstva vnitra. Měl jsem pro ně nachystané díly, které byly poškozeny. Soudní znalec si udělal 4 fotky a utíkal zpět k autu, aby rychle ujel. Jejich chování bylo opravdu neprofesionální a bylo vidět, že je tím otravuji. Nahnal jsem soudního znalce zpět, ať si ty díly vezme pro analýzu do znaleckého posudku, ale on odvětil, že je nechce, protože jsou to mé poškození díly a rychle nasedl do auta a ujeli pryč. Po roce jsem dostal zamítnuté stanovisko, že je vše OK a že mi částku vypočítali na 17 000 Kč. Já jsem v té době, po 1 a 1/2 roce do auta vynaložil částku v hodnotě cca. 90 000 Kč. Udělal jsem vlastní posudek na částku 150 000 Kč způsobené škody na vozidle. Dále jsem započítal škodu, jako je znehodnocené vozidlo po mnohých opravách (v servisní historii vypadá vozidlo jako po bouračce) a další více výdaje za znalce, servisní posudek ve Škodě auto atd.. Částka se vyšplhala na 250 000 Kč. Vše jsem dodal policii, Ministerstvu vnitra a světe div se....vše je prý v pořádku. Částka 17 000 Kč z Ministerstva vnitra je konečná. Podotknu, že jsem všechny informace o opravách jsem předával policii a na začátku jsem podal trestné oznámení, které je momentálně staré k dnešnímu datu 1 a 1/2 roku, ale policie se mi neozvala. Jako kdybych s nikým nekomunikoval. Předal jsem teda všechny podklady na Generální Inspekci Bezpečnostních Sborů, protože je evidentní, že vozidlo bylo úmyslně poškozeno u policie Praha-Zbraslav. Ti mi na výslechu řekli, že nemám důkazy k tomu, že to udělal nějaký policista a už dopředu mi bylo řečeno, že s tím oni nic neudělají. Za chvíli to bude 2 roky, na vozidle se postupně vyskytují malé závady jako vadné senzory, tlumiče, EGR ventil, podvozek je pěkně zrezlý, prostě po 4 letech provozu vypadá auto na starší ojetinu. Je vidět, že Policie, Odbor vnitřní kontroly (by měli policisty hlídat) a Ministerstvo Vnitra jsou zkorumpovaní podvodníci a zloději. Je to jednoduše jedna velká organizovaná skupina, která páchá trestné činy na občanech České Republiky a naprosto v pořádku jim to prochází.

 

 

Odkaz ke komentáři

Ahoj, tak to je dost podobna situace jak ta moje, jen teda mnohem vetsi prasarna. Nevidim duvod proc by ti to nemeli uhradit. Jedna vec je, ze to bez nejakeho znehodnoceni asi ani nejde, ale to jeste neznamena ze ti to muzou vratit v horsim stavu nez to prevzali.

Psal jsem ti SZ ;)

Odkaz ke komentáři

Keyba: necituj prosím příspěvky přímo nad sebou. Pro odpověď použij rámeček dole pod posledním příspěvkem a ne tlačítko "Odpovědět". To slouží pouze k tomu, aby jsi reagoval na starší příspěvek, který se však nenachází přímo nad tvou odpovědí.

Je to proti pravidlům (se kterými jsi souhlasil po přečtení ;)) a taky to činí fórum nepřehledným. Díky :)

Odkaz ke komentáři

Mám Škoda Octavia 2 FL 2010, v té době v roce 2013 (stáří vozidla 2 roky a 4 měsíce, já jsem první majitel) s nájezdem 63 000 Km. Bylo mi zabaveno vozidlo kriminální policií, protože měli domněnku, že vozidlo bylo nabyté z trestné činnosti.

 

Takže to bylo funglovka koupená u ofiko prodejce? Pokud to chápu správně, tak tam tedy nešlo o podezření, že by auto bylo kradený?

 

Jak vlastně to zabavení a vrácení vozu policií probíhá? Předpokládám, že když mi něco zabaví, tak mi na to dají nějaký potvrzení, kde je specifikován stav dané věci. A když to pak přebírám, zase se podepisuje nějaký předávací protokol a stav, ve kterém to přebírám?

Odkaz ke komentáři

Pribihalo to tak, ze mi zavolali at se dostavim i s vozidlem k vyslechu na Kriminalni policii. Tam mi asi po 2 hodinach zpovidani oznamili, ze jim tam to auto musim nechat... Domluvili jsme se ale, ze jim ho tam dovezu az za 2 tydny, protoze jsem ho potreboval.

Kdyz jsem ho tam dovezl, jen sem ho zaparkoval a predal klice. Protokol je naprosto strohy, jen v par radkach napsane ze jim predavam vozidlo a 1 kus klice a zapsany najezd km. Zadna fotodokumentace, nebo popis stavu.

Rozhodne teda doporucuju, kdyby doslo na vec, vse si fotit a nechat si to podepsat.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...