Přejít na obsah

čištění DPF chemie, praktické zkušenosti, podělte se ...


Doporučené příspěvky

Zdar chlapi, zatím sice nemám problém s DPF, ale chci se tak nějak informativně zeptat ostatních. Máte někdo osobní zkušenost s různými přípravky na čištění DPF bez demontáže ? Pouze tím sprejem ?

Na trhu jsou výrobky od renomovaných firem jako třeba WÜRTH, Liqui Moly, STP, Wynns a podobně.

Výrobci udávají až 95-98% účinnosti vyčištění, třeba přípravek firmy Normfest DPF 100 vypadá zajímavě.

Osobně, bych asi šel do WÜRTH, protože jsem od nich neměl nikdy nic špatného, je to osvědčená kvalita.

Cenová relace těchto přípravků je od 500 do cca 1200 Kč.

 

Ale zpět k dotazu, použil to někdo z vás ? Jaké máte zkušenosti ?? Prosím jen konkrétní osobní zkušenosti, díky, myslím, že tohle bude zajímat více lidí.

Odkaz ke komentáři

jasně, v zásadě máš pravdu, na druhou stranu, raději problémům předcházet, než je řešit v létě v Chorvatsku 1000 km od baráku ... Počkám až mi dorazí HEX CAN kabel, kouknu na filtr a pak uvidím, když to bude hodně zanesené, tak ten litr klidně obětuju a vyčistím to a porovnám hodnoty ...

Odkaz ke komentáři

nevím,ale tahle věta mi moc nezní-Specializovaný naftový aditiv snižující teplotu nutnou pro zahájení a efektivní dokončení regenerace filtru pevných částic (DPF).

Teplotu si hlídá jednotka.Jak ji asi tenhle přípravek ošálí??ledy by zvýšil teplotu spalin

 

Já to chápu spíš tak, že to aditivum má za úkol změnit složení sazí, který vznikají při spalování a následně se usadí ve filtru. A to tak, že se jim sníží teplota nutná ke vznícení a shoření. Takže se líp spalujou při běžné (svižnější) jízdě a nemusí se tolik vypalovat nuceně.

Odkaz ke komentáři

Jasny, to ale mluvíme o dvou věcech, jedna je do paliva, tu naliješ do nádrže a snižuje to teplotu vzplanutí sazí z 600 na 300°C, takže se lépe propaluje filtr v rámci samočištění. Ta druhá "věc" ten sprej se nastříká na filtr a čistící ho jako by úplně, nebo na úplně, na 95-98% jak píšou.

A to co mně zajímá, je právě ten sprej - pěna, která se nastříká přímo na filtr, ona rozpustí ten bordel a ten se pak spálí normální jízdou. Nebo vynuceně VAGem.

Odkaz ke komentáři

Jo jo Cosby ... pěna :-) ona je pěna a pěna ... ona se nějak naváže na saze a pak se to spálí, že se mi cestou do Chorvatska vypálí, o tom nepochybuju :D Ale asi ne na 95-98%. Právě proto se o to zajímám. Najezdím relativně dost na to aby se to propalovalo samo, ale jezdím dost město ...

Odkaz ke komentáři

asi takhle:

 

INSTRUKČNÍ LIST:DPF100
Číslo zboží:2897380DPF100
Čistič
filtru pevných částic
Popis:
DPF100 je nehořlavý čistič neobsahující kov pro rozpouštění
usazenin od uhlíku a popela vpřipojených dieselových systémech
filtrem pevných částic. Neutrálními proplachovacími prvky se zajistí
bezproblémové odstranění částeček sazí a odpaří se beze zbytku.
Není nutná demontáž filtru pevných částic.Pouze pro použití u dieselových motorů!
Návod k použití:
Vyšroubujte čidlo tlaku a teploty na výfukovém potrubí (sen
zordiferenčních tlaků). Zaveďte speciální hadičku čističe pevných částic
DPF100 otvorem vytvořeným ve směru filtrů dieselových částic.
Celou dózu vystříkáme na třikrát až pětkrát, necháme 5 sekund
působit, proces opakujeme do vyprázdnění sprejové nádoby.
Poté,čidlo teploty a tlaku namontujte zpět, pečlivě dotáhněte a
zkontrolujte jeho těsnost. Načtenou chybu smažte z
paměti. Nechtevozidlo běžet nejméně čtvrt hodiny.
Poté proveďte půlhodinovou zkušební jízdu. Výfukové plyny jsou jen
jako vodní mlha. Pokudběhem zkušební jízdy nedojde ke zhasnutí
indikační kontrolky, závadu je potřeba dokončit proces regenerace
DPF přes diagnostiku. U některých vozidel čidlo aktuálně změří
správný tlak a teplotu a tím sama indikační kontrolka DPF zhasne.
Vždy je potřeba postupovat souladu s předpisy pro příslušné vozidlo
uvedené v návodu k obsluze od výrobce vozidla.
Odkaz ke komentáři

Jak to tak pročítám a přemýšlím o tom, tak vypálení DPF je něco podobného jako padání do nouzáku u OI 1,9tdi 81kW díky zatuhlý regulaci lopatek turba. Tak bylo potřeba jednou za čas motor pořádně roztočit a vyhnat z něj pavouky. Onehdy se to tady řešilo docela dost. A nakonec stačilo jen občas auto pořádně protáhnout - třeba valit 10-15 minut na trojku 80km/h (cca 3000ot/min) a bylo po problému (aspoň mně osobně to pomáhalo). Teda za předpokladu, že už nebyly lopatky totálně zadřený. Troufal bych si tvrdit, že když zvýšíš otáčky motoru na již zmíněných 10-15 minut tak zvýšíš teplotu výfukových plynů a tím spustíš proces regenerace - vypálení filtru a nemusíš řešit nějakou chemii.

Odkaz ke komentáři

No, jde o to ... že nevím, a to by tady někdo kdo to ví mohl napsat, jak dlouho trvá proces regenerace DPF, určitě to budou řádově minuty, a určitě za ty minuty nevypálíš DPF do čista, něco málo spálí, aby to bylo v normě, ale usazeniny na¨¨za dlouhodobou jízdu tam budou.

Takže z toho všeho co tady bylo napsáno, se pořád pohybujeme v rovině "já si myslím" ... Počkám až mo dorazí HEX a pak koupím ten přípravek a vyzkouším to. Zjistím cenu toho Wurthu, protože tomu věřím nejvíc, nebo toho DPF 100. Zajímá mně to už čistě ze "studijních důvodů" :pest:Každopádně, pokud mi filtr po diagnostice ukáže nízkou hodnotu zanesení, tak s tím počkám a zbytečně do toho nebudu rvát peníze. Prostě potřebuju data typu, před aplikací zanesení DPF XXg, po aplikaci XXg ...

Odkaz ke komentáři

No, jde o to ... že nevím, a to by tady někdo kdo to ví mohl napsat, jak dlouho trvá proces regenerace DPF, určitě to budou řádově minuty, a určitě za ty minuty nevypálíš DPF do čista, něco málo spálí, aby to bylo v normě, ale usazeniny na¨¨za dlouhodobou jízdu tam budou.

Napr. mne na CAYC trva regeneracia 10 minut, mam to odsledovane. Pri regeneracii sa vypaluju len sadze, kdezto nie popol. Ten sa neustale usadzuje v DPF a cez VCDS/VAS sa to da odsledovat v gramoch.

 

Ja som minule leto mal zasrany DPF na 1.4TDI BWB. Dal som to na cistenie za cca 170€, kde sa vyberalo DPF von z auta. Na 15h sa do neho nastriekal pripravok a vywapkoval, no nepodarilo sa. Tak sa nastriekal pripravok este raz a nechal posobit 12h. Az potom sa podaril bordel vystriekat von. Na zaver sa dalo DPF vysusit do pece. Bolo mi povedane, ze taketo cistenie je ucinne tak na jeden rok a potom sa znovu zaserie...zatial jazdi rok a pol a este funguje normalne a sam regeneruje bez ziadneho problemu.

Ale samozrejme vsade sa odporuca pri plnom zaplneni DPF, kupit radsej novy.

Upraveno uživatelem Kyselinka
Odkaz ke komentáři

díky Kyselinka, to už je relevantní odpověď, kdyby se ten filtr dokázal samoregenerací regenerovat úplně, nebylo by asi tolik firem co se tím zabývá a tolik chemie kolem regenerace. Jen mně zaráží, že ti řekli, že za rok to bude stejné ... V ČR jsem narazil na firmu http://www.dpfe.cz/ kde na čištění poskytují záruku 3 roky, nebo 100 000 km, čistí to nějakou technologií SmartClean.

 

Technologie SmartClean®

Na základě mnohaletých zkušeností a nejvyspělejších technologických postupů Vám již od roku 2008 jako první poskytujeme nejlepší možnou renovaci filtrů pevných částic. Dnes jsme skutečnými lídry na trhu řešení ucpaných FAP / DPF v Evropě. Naše vyspělá metoda renovace filtru pochází z USA. Technologický postup, který zaručuje až 98% účinnost renovace filtru pevných částic se jmenuje SmartClean®. Tato metoda renovuje filtr pevných části dokonale a na rozdíl od invazivních metod, běžně v ČR nelegálně používaných, renovujeme DPF bez rizika poškození jeho funkčnosti. Zajišťujeme tak možnost jeho opakované renovace a tedy značnou úsporu Vašich peněz!

Odkaz ke komentáři

No mne to robil jeden moj znamy mechanik, ktory mi samozrejme zaruku neda a povedal mi na rovinu aku vydrz mozem cakat. On sam si tiez cistil takto DPF a zatial mu drzi uz cez 2 roky (ale neviem kolko km najazdi rocne). Co sa tyka tych firiem so zarukou, tak to cistenie bude asi trosku ine a je mozne, ze to vydrzi dlhsie...no myslim, ze aj cena tomu odpoveda (cca 300€). Dalsia otazka, ci je to cena len za cistenie, alebo je tam zahrnuta demontaz/montaz filtru a ostatne veci s tym spojene.

Upraveno uživatelem Kyselinka
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...