Přejít na obsah

Palubný počítač - maxidot (non-maxidot)


Doporučené příspěvky

Ahojte, mám Octavia 2 Facelift r.v. 11/2009.

 

Problém je v palubnom počítači.

Octavku mám asi 3 mesiace a problém je v prepínaní medzi jednotlivými položkami v palubnom počítači.

Palubný počítač mi ukazuje konštantne len udaj o vonkajšej teplote v stupňoch, nedá sa prepínať medzi žiadnymi položkami.

 

Najprv som myslel že je zlá páčka, no po výmene páčky to isté, pri stláčaní bočných tlačidiel sa udaj nemení, ostáva teplota v °C.

 

Podľa diagnostiky ale tieto tlačidla fungujú, mal to chlapík napojené na diagnostike a v realnom čase videl že pri stlačení tlačidla to ukázalo aj na diagnostike.

 

Chcem sa teda opýtať či už niekto mal alebo riešil takýto problém, alebo mám v aute verziu palubného PC ktorý neukazuje nič okrem teploty? (spotreba, dojazd atď. chýba)

 

Taktiež som si všimol, že pri otvorených dverách mi na PP neukazuje žiadne autíčko, vidím iba červenú kontrolku na budíkoch.

 

Pri dlhšom stlačení horneho tlačidla sa nedostanem ani do žiadneho menu. proste nič.

 

Prikladám fotku budíkov.

 

Stretol sa s tým už niekto, prípadne mám v aute len niečo ako uplne najzakladnejší palubny pocitac?

Auto má inak vo výbave bolero, dvojzonovu klímu, kožený paket, vyhrievane sedačky, atď. preto mi to trochu neide do hlavy.

 

ďakujem vopred za všetky rady a postrehy.

 

post-49042-0-96557100-1451239746_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

To znamená že ak nemám maxidot nedozviem sa ani akú mám spotrebu, dojazd, priemernú rýchlosť, ani žiadne iné údaje? len vonkajšiu teplotu a prejdené kilometre??

 

Aký význam máju potom tlačidlá na pravej páčke pod volantom? Mám tam tlačidlo hore, dole, a spodné tlačidlo na prepinanie medzi rezimom 1 a 2 alebo nulovanie.

 

 

Spotrebu ukazujú aj o 10 rokov staršie octavky v zaklade, to sa mi nejak nechce veriť že by škodovka pustila do sveta takéto auto v podstate bez palubného pc v kombinácií s takou výbavou.. :)

 

ale ďakujem pekne za odpovede.

 

 

Odkaz ke komentáři

Enemys trosku si to pletes, ci mozna ja jsem tebe spatne pochopil. U o2 jsem 2 typy budiku: Maxi-DOT a Polo-DOT. Menu se zobrazuje ciste jen na MaxiDotu, to dokodovat nejde, musel by se menit cely budik (coz neni Jakubova verze)

 

Polodot zobrazuje zakladni informace a to JEN (bez jakehokoliv vstupu do menu): spotreba, dojezd, ujeta vzdalenost apod. .... pokud se polodot odkoduje (tusim ze to takhle ma Jakub) zobrazuje polodot jen venkovni teplotu a neda se prepinat

Upraveno uživatelem MaroCZ
Odkaz ke komentáři

Spis jsem to blbe napsal. Vim ze maxidot ma menu v kterym lze listovat. U Polodotu lze prepinat pouze tlacitkama(nahoru,dolu) na prave pačce (bez menu). Tak to mam v aute ja. Tady jde ale spis o to, ze jakubovi nekde prepinat nic. Ze mu budiky ukazujou pouze venkovni teplotu. A tenhle typ budiku mela pouze Octavia 2 tour.

 

Takze...bud ma v aute budíky ktery tam originalne nebyly a nebo byly a ma nejakou zajimavou verzi do ktery ty budiky strkali aby se jich zbavili.

 

Jestli jde povolit prepinani i na ostatni informace (spotreba, rychlost,dojezd,aj.) Tak je to jen dobře.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Takže pro mě co nemá ani tu páčku a dvojkou octavku facelift classic 2010 stačí dokoupit tuhle:

 

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1k0953519l9b9-ovladaci-packa-steracu-s-automatikou-stirani-de-28537.html

 

namontovat ji a nakódovat? Někde jsem se totíž ještě dočetl, že bude potřeba koupit i podvolantová jednotka. Je to tak?

 

Předem díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři

jo díky popřemyšlím, jestli to nebude lepší rovnou i s tím tempomatem, kdybych se náhodou v budoucnosti rozhodl, tak ať nemusím kupovat znova...jinak ta instalace tempomatu bude určitě náročnější, to už by bylo na mě moc...ale pokud chci ať mi auto ukazuje spotřebu, rychlost apod. místo pouze teploty, kterou mi to ukazuje nyní, dokoupím páčky co doporučil ka_r_los a mělo by to jít ne?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...