Přejít na obsah

STK a EMISE 2016


Cubeee

Doporučené příspěvky

ne byl sem svědkem toho kdy tam přijely dvě okty jedna muj známej druhá místní mechanik,vše nový vejfuk ,kat i lambády a oba byly v háji a že sme zkoušeli kde co :palec:

ten co to měřil říkal že s těma oktama je velkej problém

pak dorazila thálie a takovej pekáč a prošel na první dobrou

jo a k dieslům dorazila stará felda a emise napoprvý

u nafty je prej důležitý pořádně vyhnat pavouky z vejfuku před měřením :palec:

 

Tak to ty octy měly určitě něco špatný, protože třeba já jsem byl na STK teď v červnu, motor má najeto 256tis km, lambda, KAT origo a hodnoty jsem měl jak na benzín, tak i na plyn HLUBOKO pod limitem, takže si myslím, že pokud vše funguje, tak jak má, tak nemůže být žádnej problém ;)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Prý od 09/2016 platí jakási nová pravidla, podělím se o zkušenosti.

Včerejší zkušenost z STK Brno, Královo pole, OCT1, 1,9 TDI PD 74kW, 09/2010:

oproti kontrole 09/2014 se kamerami sleduje vjezd, pak technik pořídí asi 6ks foto exteriér i pod kapotou

-technik už po mě nechtěl rožíhat světla, blinkry atd, ale všechno dělal sám a sledoval asi na zrcadlech

-po kontrole vylepil červenou známku a říkal, že zelenou tam můžu nechat. Ale kdybych ji prý chtěl sundat, nesmím poškrábat podklad nebo tam pak musím nalepit jakousi bílou známku. Proč tam tu zelenou nechal, nevím.

 

Při měření emisí

-už se neotevírá kapota, aby se tam připojil na baterku kvůli snímání otáček a snímání teploty

-teplota a otáčky se berou z diagnostického konektoru

-nejprve se motor točí na 2500ot, pak 2750, pak 3000 a ještě cosi, ale to nevím proč, možná aby se zahřál přes 70 st ???

-pak strčí do výfuku jakési ty bazmeky a třikrát po sobě točí co to dá (asi 4950 ot), na displeji se pak objeví červené STOP, pustí plyn, čeká se asi 5 vteřin a to třikrát po sobě, myslel jsem zase, že mě trefí šlak.

Ptal jsem se zase, k čemu to je, když nikdo ty otáčky dlouhodobě nepoužívá, říkal, že to je jakási náhrada za max. zatížení motoru a že kdyby měli brzdu, tak se to tak vysoko neměří ,ale že brzda je drahá - prodávám jak jsem koupil

Vysolil jsem přes 1600.- Kč a upaloval pryč.

Ale jinak jednání velice vlídné, dokonce je možné se objednat elektronicky

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Moc se té technické bojíte chlapci. Mám docela dost přesné info a zas taková divočina to nebude. Samozřejmě, že ideální řešit to přes známýho. Co ani známý neprotlačí, tak jsou na první pohled (chápej na fotkách) viditelné nelegální úpravy, s tím budou opravdu docela problémy. Jinak bude vše víceméně ok.

Odkaz ke komentáři

on nebude problém s STK tam se jen fotí auto takže pokud bude navenek vypadat ok si v klidu

problém bude na emisích a pro dost aut velkej

sou tam 4 věci na kterých okamžitě končíš

svítící kontrolka motoru

jakákoliv chyba motoru

readines kody

a samotný měření

stačí abys jedním s toho neprošel a skončils

v jednání je ůdajně to,že když neprojdeš emisema tak tě pustěj na stk a pokud projdeš dostaneš stk na měsíc

zatim ale co mám info to neprošlo takže od novýho roku to bude hodně zajímavý

Odkaz ke komentáři

poslední info co mam tak ty kody se budou číst na benzínu od roku 2OOO a nafta 2003 a to mi zajímá neb obě okty se mi do těch let vejdou a u obou to ten můj Vag načíst neumí

ale třeba u bratrovo 1,8T z roku 2OO2 to načtu

prej na to maj nákej lepší program bo až pojedu někdy kolem tak si to skusmo necham načíst jestli to de či ne :)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o měsíc později...

Ahoj Chlapy.

Byl jsem dnes na Emisích. Mám Octavii 1,6 75Kw benzín 2007.

Za boha jsem nemohl udržet plyn na těch 2750 ot. ( buď to jelo nahoru, nebo když jsem chtěl o malinko dolu tak to zase hodně spadlo cca na 1500 ot.). A takhle jsme to tam honily 10 min. Takže jsem neprošel. Nevíte čím by to mohlo být? Napadá mě potenciometr, ale to už je docela darda.

 

 

Odkaz ke komentáři

Chtěl jsem se zeptat.

 

V červnu mi končí STK, ale tak nějak se na to připravuji už teď.

 

Dá se někde nanečisto změřit emise tak jako na STK ? Případně, když půjdu na STK dříve, a eventuálně bych neprošel, platí mi ještě stará technická, strhnou mi nejspíš nálepku ne ?

 

Právě proto si to chci zkusit někde nanečisto, abych měl čas to pořešit a ať se nemusím stresovat.

 

Na 90% bych měl být ale OK.

 

Díky :)

Odkaz ke komentáři

Reknu ti to tak pokud ti z toho nechcije olej, nemas nepovolene upravy, mas kat nebo aspon neco co jako kat vypada nesjete gumy a jednotku plnou zavad tak se neboj. Samozrejme se kontroluji brzdy coz musis vedet sam jestli ti to brzdi.

 

Horsi je to ted z upravenyma autama..... ale vsechno jde:)

Odkaz ke komentáři

Upravy nemam zadne, komplet seriovka krom BOV, ktere jsem odladil a nehaze chybu. Chyby zadne, v pristrojovcr jen ohledne cidla oleje (budu menit s příští vymenou oleje nejspis). Motor bezchybny jinak. Olej mi chcal pres prasklou hadici, kde je pcv ventil myslim (lehce), nicmene mam tam stopy po oleji, ted uz se na to chyta jen spina, nerece nikde.

 

Zajima me spis jestli i tak muze byt problem s emisema, neco blbnout nebo tak.

 

Na STK bych mel mit nejakou protekci, kolega z prace ma znameho, kde kdysi byla moznost udelat STK i bez auta :D

 

Nicmene, chci mit vse OK. Prave svetlo mam spatne serizene, sviti mi jinak nez druhe, nedokazal jdem to spravne nastavit, to mi muzou nastavit ale primo na stk ne?

 

Co ty emise nanecisto, jde to oficialne?

 

Diky

 

 

Odesláno z mého LG-D722 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Stk bez auta v teto dobe nesmysl :-D to ti rekl peknou picovinu.

 

Svetla ti sladi bezproblemu, se xenonama majo obcas problemy.

 

Emise na necisto no nevim, staci mit znameho, ale co si pomuzes? Pokud je motor ok tak bych nevidel problem

 

Auto kazdopadne musi do linky foti se

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...