Přejít na obsah

Dodělání multifunkčního volantu


Tom

Doporučené příspěvky

K rozchození MFV před FL potřebuješ jinou podvolantovku, ideálně BG (jedn az poslední před FL podvolantovek)

gateway na to vliv nemá,a le pokud plánujěš do budoucna columbuse, tak vyměnit rovnou i tu.

Tlačítka se dělala na P straně vždy stejná, jen na levé je buď na rádio a nebo na telefon.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Kluci jak zprovoznim pravou pulku MF volantu ? Abych s tim mohl ovladat alespon palubni pocitac ... Nebo co vse s tim jde ?

Idealne bych si to predstavoval jako v audi - koleckem si roluju mezi ulozenyma stanicema na maxidotu a zmacknutim kolecka se to prepne. Tlacitkem se potom prepina mezi radiem/pal pc

Odkaz ke komentáři

Kully: Aby fungovala aj pravá strana MF volantu v OIIFL, musia byť splnené 2 podmienky - auto musí mať maxidot + musí byť pravá volantová páčka vymenená za tú bez kolísky na ovládanie PP, samozrejme treba ešte z podvolantovky odkódovať ovládanie PP. Uvedený postup som odskúšal na MR09 a MR10, s podvolantovkami CD a CH.

Odkaz ke komentáři

Zdravim vas,

 

potreboval by som poradit, po prehodeni volantu za multifunkcny FL v O2 2004/09 mi vyhodilo chybu:

 

-------------------------------------------------------------------------------

Address 16: Steering wheel Labels: 1K0-953-549-MY9.lbl

Part No SW: 1K0 953 549 CH HW: 1K0 953 549 CH

Component: J0527 056 0111

Coding: 0000613

Shop #: WSC 12345 123 12345

 

1 Fault Found:

02071 - Local Databus

014 - Defective

 

 

kedze MF volant je 3T0 419 091 C E74 a MF kabelaz je 1k0971 584C konektory nesedia. Upravil som ich aby sa dali pouzit, ale niesom si isty, ci je pinovanie spravne, kedze som ich prepojil v poradi ako boli oznacene jednotlive piny na konektoroch. Viete mi niekto poradit ako to spravne prepojit?

 

 

dik

Odkaz ke komentáři

Dneska jsem se dival do manualu a tam se pise, ze levyma tlacitkama bych mel na radiu prepinat mezi ulozenyma stanicema, jenomze mi po zmacknuti tlacitka dojde k preladeni. Jeste se tam pise, ze pravym valcem bych mel pri otaceni Zobrazení seznamu uložených/dostupných stanic, ale to se mi nedeje. Otacenim valce (kdyz mam na maxidotu nastavene radio) se opet stanice prelazuji. Co mam spatne ? Taky se mi na maxidotu objevila nova polozka - RYCH. VAROVÁNÍ, ale ukazuje to ---

 

A jeste by me zajimalo, jestli je mozne tlacitkem se symbolem telefonu prepinat mezi zdrojem zvuku

Odkaz ke komentáři

kully: To je divné, ak máš uložené stanice, tak otočenie pravého valčeka alebo ľavé tlačítka >

Položka "Rych. varování" slúži na nastavenie určitej rýchlosti, pri ktorej zaznie varovný tón - používa sa napr pri osadení zimných pneu s nižším rýchlostným indexom. Jednotlivé položky si môžeš povoliť/zakázať v nastavení maxidotu.

Tlačítko telefónu služí len na prijatie (krátke stlačenie) alebo odmietnutie (dlhé stlačenie) hovoru. Prepínať medzi zdrojom zvuku je možné len tlačítkom so šípkami, ktoré zvykne byť namiesto tlačítka s telefónom. Ak nemáš HF a máš tlačítko s telefónom, nebude mať žiadnu fuknciu. Ak máš tlačítko so šípkami a máš HF, bude fungovat prepínanie zdroja. Kódovaním sa to zmeniť nedá, rozdiel medzi pravými blokmi tlačítok na volante je hardvérový.

Odkaz ke komentáři

Mam Amundsena, podvolantovku 1K0 953 549 CD nakodovanou na 532, auto je OII FL MR 2010.

To rychlostni varovani jsem tam driv nemel, ale v menu (v nasteveni) je pak jeste zvlast polozka zimni pneu, kde se da taky nastavit rychlostni limit kvuli pneu.

Myslim si, ze tlacitko se sipkama pro prepinani zdroje zvuku bude mit jinou hodnotu odporu nez tlacitko se symbolem telefonu. Pokud by se odpor upravil na spravnou hodnotu, tak by mohlo jit prepinat zdroj zvuku i tlacitkem se symbolem telefonu

Odkaz ke komentáři

Ahojte,

 

potom co sa mi podarilo spojazdnit volant mi na nom funguje len ovladanie hlasitosti. Ostatne tlacitka su mrtve i ked mam aktivavany MF volant v columbuse. Podvolantovku mam nakodovanu na 533. V com moze byt chyba? Moze to byt v kodovani MF tlacitok? Alebo firmware columbusu?

 

 

dik

Marek

Odkaz ke komentáři

Takze to, ze jsem misto prepinani ulozenych stanic ladil stanice bylo zpusobeno nastavenim v radiu :palec:

Je tam rezim sipek bud prepinani ulozenych nebo ladeni. Ted uz to funguje jak by melo, akorat nekdy kdyz chci prepnout ulozenou stanici a mam zrovna stanici cislo 5, tak mi to skoci na stanici cislo 2 misto bud na 4 nebo 6. To uz ale bude problem radia

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
Ahojte,

 

potom co sa mi podarilo spojazdnit volant mi na nom funguje len ovladanie hlasitosti. Ostatne tlacitka su mrtve i ked mam aktivavany MF volant v columbuse. Podvolantovku mam nakodovanu na 533. V com moze byt chyba? Moze to byt v kodovani MF tlacitok? Alebo firmware columbusu?

 

 

dik

Marek

 

Ale FL multifunkcni volant prece v predfacelift nejde rozjet nebo se mylim? 2007 a vyse ano, ale 2004 ne.

Pokud me to nekdo rozjede rad to podstoupim mam MR 2005 a BT HF.

 

Ahoj Lada

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

 TAkže budu dávat face MF volant za přeface MF volant krom volantu, jakou podvolantovku koupit (myslím tím které jsou možné) a funguje tedy to přepinování, nebo měnit kroužek, nebop stačí jen ty kabely, tady nohoře to kdosik vyřešil, jinak měnit páčku nechci. 

Odkaz ke komentáři

a funguje ti to s tím čínanem?? Ta komunikace??? Jinak co tedy na tom volantu fachá?? Je třeba přepinovat i tempomat?? Mám tu starší páčku. a Se starším rádiem komunikuje Audinece MP3??

 

Pohrávám si s tím, že bych to možná hodil do Scouta ale tam není MF, to je zas potřeba jinek kroužek ne?? A za kolik jsi sehnal tu CH, je to docela darda, co jsem se díval.

Odkaz ke komentáři

Chinske radio mi nefunguje jak jsem ti psal neni tam can-bus!

Ja mel MF volant a kdyz jsem ho vymenil za fl vymenil jsem podvolantovku CH za 2500kč za min ji nesezenes!A prepinovat tempomat!Qgadia z pred fl ti nepujdou ovladat,vymena za swing,bolero,columbus,amundsen. MF volant musis do pred fl koupit s tlacitkem TELEFON ne to co ma takove kolecko misto telefonu!Funguje hlasitost,mute,prepinani stanic na leve strane tudiz vse!Na prave strane nefunguje roller jen jde mackat pro potvrzeni v maxi dotu,nemel jsem bolero nebo columba tak jsem nevyzkousel jestli funguje sipka zpet ale mela by a HF nebo BT sadu taky nemam tak nevim jestli ten telefon funguje! ;-)

Odkaz ke komentáři

Ale korektně to vím, takže dá se říct, že do Scouta to nejde, tam jedině předface, nehodlám měnit, GAteway, Audience, antény, jednotku parkováků atd. No a na mém, by to tedy šlo doufám, když je to klon columba, tak to snad ovládat bude stejně jak na předface, Jinak volant s tím telefonem mám. No teda to mě teda pěkně sere, mám chut to poslat dál, to je teda pěkně drahá sranda. To je jednotka volant, přepinování, nakodování. :wallbash:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
    • BUBUTECH, vedel by si dat vyrobit 2ks tych gumenych veci ? Mam vsetky suciastky ale tie stople co tu mas model sa uz nikde nedaju kupit a nemam nikoho co by mi to vytlacil na 3d tlaciarni. Dik za odpoved.
×
×
  • Vytvořit...