Přejít na obsah

Aktualizace 25.5.2016: chyba 16688


Doporučené příspěvky

Ahoj poslední dobou mam tako problem pri rozjezdech na studeno, po prekroceni 2700-3000 otacek se auto zacne jakoby dusit a nema vykon jednou se dusilo tolik ze i chvilku problikavala kontrolka motoru, bohuzel nemam diag abych identifikoval chybu. Po ujeti par desitek metru vse v pohode. Nelde jsem cetl ze by to mohla byt lambda pripade jine napady?

Upraveno uživatelem Timil
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ahoj tak dnes další postup při hledání závady, diagnostika hlásí chybu 16688 na 4. válci

 

Svíčky nové

Zapalovací cívky v pohodě.

Komprese v pohodě.

Pro jistotu vyčištěn i EGR a škrtící klapka.

Takže mám domnění, na vadný vstřik, jelikož po zapumpování plynem se auto rozjede, ale při držení jedné polohy plynu to škube.

Takže, vyměníme "vadný" vstřik za dobrý (rozuměj např 4. a 2.)a uvidí se co napíše diagnostika. Pokud to bude vstřik máme vyhráno pokud ne hledání pokračuje. Nebo by to mohlo být gumičky? Uvidíme jak dál a rozřešení sem pak napíšu.

Upraveno uživatelem Timil
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

- vyčistěné vstřiky

- vyčištěné sání

- vyměněná podtlaková hadice

- vyčištěn EGR

- vyčištěná škrtící klapka

- svíčky nové

- komprese OK

- cívky OK

- zkontrolované kabely

- vyměněny všechny podtlak sponky

- vyčištěné benzínové hadice

- zkoumali se cívky

- zkoušeli všechny akční členy

- vypojovaly se lamdasondy

- nestavovaly se klapky

 

Chyba dále přetrvává :(

Odkaz ke komentáři

Takže se asi dobíráme konce, ale pozitivní to moc není...stávalo se mi, že po dojezdu a vypnutí motoru bublala nádoba chladící kapaliny...no po dnešních testech mi bylo řečeno, že na klimu to škube na topení skoro vůbec...při dalším ohledání jsou dva typy...



- fouklé těsnění pod hlavou (dříve byly problémy s únikem chladící kapaliny -> jakési plastové "T" za hlavou), takže jsem doléval vodu


- prasklá hlava v sacím kanále



teď se mi auto vrátí a za 14 dní jde zpět


Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...