Přejít na obsah

Poruchy klimatizace


Oskar1

Doporučené příspěvky

Chci se zeptat jestli se vám taky někomu někdy stalo že jste pustili ventilaci a šel vám vzduch z prostředních mřížek slabě a méně teple než z krajních ? Mám climatronic a měl jsem zmáčknuto foukání do kabiny a když jsem kombinoval všechny způsoby pokaždé to samé.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Ahoj.

Chtěl jsem se zeptat za jak dlouho po nastartování má začít chladit Climatronic. V současných vedrech mám Climatronic nastaven na 21 stupňů, zapnutý režim AUTO. No a když nastartuju, tak z otvorů začne jít studený vzduch po cca 10 - 15 minutách. Má to tak být??? Pokud ne, kde může být problém??

Dík.

Odkaz ke komentáři

Mám jen obyč klimu, ale i když to dnes v rekordní den stálo na slunci a je to černý, tak jednoznačně studený vzduch z toho šel už po 3 minutách... a je to 2,5 roku bez údržby klimy...

 

Jakou máte zkušenost s doplňováním - výměnou média (běžné nbožství úniku) a s výměnou oleje pro kompresor? Všude se to doporučuje po dvou letech...

Odkaz ke komentáři

patrně únik chladiva ze systému - udělat novou náplň

 

 

Výměna oleje v klimakompresu není potřeba, toto dělaji jen ty rádoby strojky v servisech, bohužel po této nové náplni mě klimakompresor odešel, natlačil tam automat více oleje než měl. Od té doby jezdím jen k profíkum na chladící zařízení do jihlavy (mam to kousek) a paráda, jak služby tak ceny téměř 1/2.....kdo je z okolí at písne a dodám kontakt

Odkaz ke komentáři

Jedinny problem s tema kostkama ledu z vydechu je ze je musim furt vyhazovat.... nebo hazet dozadu na podlahu.... :smich: :smich: Ty v..e ja su dneska ftipny... :smich:

Nech si vysat chladivo a uvidis kolik ho tam je, potom ti tam da konntrastni chladivo aby kdyz by ti to utikalo to bylo videt a zase doplni na standartni napln. Z hlavy nevym kolik g tam toho chladiva ma prijit. To zna kazdy co ma zarizeni na klimy.... v pripade ze by jsi tam toho mel opravdu malo nekde ti to utika a je potreba na zaklade te kontrastni latky zjistit kde a potom ten unik opravit....

Odkaz ke komentáři
chladiva myslím 525g, je to na chladičovce černá nálepka s tímto údajem, ale to si ten co to dělá poradí

přesně....OII 525g

OI 750g

 

jinak s tím olejem.......ono to nemuselo být množstvím,ale viskozitou oleje,že ten kompresor kleknul

a měl jsem případ,že auto jezdilo s otevřeným okruhem cca 2 roky a po opravě a naplnění to jelo cca hodinu

pak se kompresor rajbl takovým stylem,že udusil motor na 1.6 oktě :smich:

Odkaz ke komentáři
Diky za rady. Jeste se zeptam na to nejhorsi - mohl by byt v pytli i klimakompresor??? Novej stoji dost velkou palku.

na tohlemáš ideál napojit na mašinu a hned uvidíš jaký je tlak v obou větvích,jak pracuje a jak rychle se dokáže vysokotlak a nízkotlak srovnat

 

někdy totiž zlobí filtrační element vřazený v okruhu

Odkaz ke komentáři

Jajic popř ostatní.. pls.

 

Tak co tedy radíte? Chladí to OK, má to 2,5 roku bez údržby. Je potřeba jet na nějakou údržbu - doplnit-vyměnit médium a olej nebo to neřešit a podle pravidla co funguje na to se nešahá jezdit.... Může tento přístup skončit nevratnými škodami (kompresor) a nebo to jen jednou přestane chladit...

 

díkes

Odkaz ke komentáři

mam trochu problem s dvouzonovou klimatizaci v cOcktavii.

Rozpadl se mi kompresor, koupil jsem novy original, nechal v autorizovanem servisu nainstalovat, naplnit klimu. Auto jsem prevzal, chladilo... Jenze cestou domu jsem si s tim tak trochu hral a zjistil ze to nechodi jak ma. Proste, kdyz nastavim klimu na automatiku, a dam teplotu pod 23 stupnu, tak mi vetrak automaticky zvysi otacky a 10 vterin mi jde do kabiny ledovy vzduch. Po deseti vterinach ale nejaka klapka zavre vsechny vydechy, i kdyz vetrak topeni jede naplno, je proste slyset jak se toci na nejvyssi otacky, a huci, protoze ten vzduch nema kam cpat.

Kdyz snizim hodnotu na 23 stupnu, ta klapka se opet otevre a z vydechu jde chladny vzduch.

Po návratu do servisu mi udelali nejakou zakladni rekalibraci klapek v topeni, nepomohlo to.

Vymenili jsme dve cidla teploty privadeneho vzduchu ktera se zdala malicko zkreslujici, nepomohlo to.

Test veskerych snimacu, cidel, motoru a klapek bez chybove hlasky.

 

Nez se uchylim k tomu, ze proste odpojim ten servomotor co zavira tu klapku v topeni, nemel by nekdo nejaky napad jak to resit?

Odkaz ke komentáři
Ahoj.

Chtěl jsem se zeptat za jak dlouho po nastartování má začít chladit Climatronic. V současných vedrech mám Climatronic nastaven na 21 stupňů, zapnutý režim AUTO. No a když nastartuju, tak z otvorů začne jít studený vzduch po cca 10 - 15 minutách. Má to tak být??? Pokud ne, kde může být problém??

Dík.

 

Mám úplně stejný problém. Auto začne chladit až déle po startu a až když motor hodně ,,vytočím,,. Je to rok 2007 a já ho mám půl roku.

Odkaz ke komentáři

Tak jsem s tim byl v patek u servisaka klimatizaci. Napojil to na nejakou masinu. Ta to odsala, zdiagnostikovala naplnila (nehlasilo to zadny unik) a vysledek je stale stejny. Co vsak manika zarazilo bylo, ze se netocily sahary - zacaly se tocit po tech cca 10 - 15 minutach (jak zacala chladit klima).

Dnes jsem se narychlo stavil v servisu, napichli to na VAG, projeli tim cele auto a vse bez zavad. Taky se divili, ze ty sahary nejedou. No objednal jsem se u nich na pristi tyden, tak uvidime.

Odkaz ke komentáři
Tak jsem s tim byl v patek u servisaka klimatizaci. Napojil to na nejakou masinu. Ta to odsala, zdiagnostikovala naplnila (nehlasilo to zadny unik) a vysledek je stale stejny. Co vsak manika zarazilo bylo, ze se netocily sahary - zacaly se tocit po tech cca 10 - 15 minutach (jak zacala chladit klima).

Dnes jsem se narychlo stavil v servisu, napichli to na VAG, projeli tim cele auto a vse bez zavad. Taky se divili, ze ty sahary nejedou. No objednal jsem se u nich na pristi tyden, tak uvidime.

nechal to po naplnění a nastartování napojene a kontroloval pracovní tlaky?

Odkaz ke komentáři
Jajic popř ostatní.. pls.

 

Tak co tedy radíte? Chladí to OK, má to 2,5 roku bez údržby. Je potřeba jet na nějakou údržbu - doplnit-vyměnit médium a olej nebo to neřešit a podle pravidla co funguje na to se nešahá jezdit.... Může tento přístup skončit nevratnými škodami (kompresor) a nebo to jen jednou přestane chladit...

 

díkes

pokud fičí v poho,tak neřešit

pouze dodržovat životně důležité pravidlo......každý měsíc spustit klimu na cca 30 minut.....i když ji nepotřebujete

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
    • No ty kravo, tak to je teda stesti jako prase! 🙂
    • Příběh "Jak mi globální oteplování zachránilo auto". Protože bylo teplo, tak už jsem samozřejmě jezdil a měl jsem auto 3 týdny na dvoře... když nehlásí nějaky mordor nebo krupobití, tak to mám radši po ruce, když ta garáž není u bytu ... No, a jak ted hlasili a pripadny snezeni, tak jsem auto predminulou sobotu umyl a měl v plánu ho schovat ... přijedu ke garáži, otevřu a tam tohle překvápko ze stropu ... jakože, nevím, kdo při mě stál, ale fakt štěstí :-) Tak jsem zase odjel na dvorek, sníh nesníh ... lepší než mít na autě tohle... některý kousky byly silný tak 2 palce ... No a budu mít teda jinou garáž...
×
×
  • Vytvořit...