Přejít na obsah

Poruchy klimatizace


Oskar1

Doporučené příspěvky

Zdravím .. V sobotu auto chladilo - v neděli už ne .

Měl jsem to na diagnostice. Klapka v kompresoru funguje a reaguje na tlačidlo ECO - zavírá otvírá

Udajně je také naplněná.

Ale tlak kompresoru je stále na 7bar a udajně při zapnutí chlazení by to mělo vyskákat až na 14bar.

 

Víte někdo jak to řešit ?? Díky moc

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
Něco podobného se mi bohužel taky stalo... Nedávno jsem měnil chladič na klima.

Dneska jedu, chci si zapnout klimu a ono nic ...

Na kolik Ti pčišel ten klimakompresor?? Je tam složitá výměna??

Díky moc

taky sem menil klimakompresor sehnal sem ho za 6500 kc vymena s vypustenim a znovu napustenim za 800kc jinak origo stoji kolem 20 000

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Osobně sem tenhle problém taky zažil. Jak je tu psáno bylo málo náplně. U mě sem si rovnou nechal zkontrolovat zda to někde neuniká a naštěstí to bylo v pořádku, po doplnění na jaře doteď bez problémů Můžeš doufat že ti to nějaký odborník odflákl a málo doplnil.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

A kolikrat jste nechali doplnovat lednicku? My jsme meli po 10 letech v Passatu naplne porad dost, nevypada, ze by nekam utikala.

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři
A kolikrat jste nechali doplnovat lednicku? My jsme meli po 10 letech v Passatu naplne porad dost, nevypada, ze by nekam utikala.

Ty máš ledničku, co se jmenuje Passat :palec:?

 

Já poprvé řešil naplnění klimy, když mi hřebík prorazil chladič na klimu. Pak jsem jen, kvůli manželce a dceři, začal s každoroční desinfekcí a jednou mě přesvědčili na kontrolu a vyčištění média a od té doby to dělám taky každý rok. Něco málo vždy ubude, asi jak už soustava byla jednu rozdělaná nebo stárne, plus přidají olej, takže si myslím, že dělám dobře i pro kompresor. Lednička je podle mě trochu jiná, tam je to snad všechno sletované k sobě, ne?

Odkaz ke komentáři
Ja nevim, ale tady mas taky uzavreny okruh, ne? :lool: Cisteni je jasny, olej taky, ale ze by bylo treba po roce vzdycky doplnit klimu...

Já si to vysvětluju tak, že na autě je víc spojů, ze kterých to díky jejich konstrukci může uniknout. Ale nejsem odborník ani na klimy aut ani na ledničky, takže nevím.

 

Na mým se to dělalo po 5ti letech, chybělo hodně a nikde to neutíká. Letos to nechám zase prohlídnout a uvidím zda za rok něco ubylo.

Mám doma protokoly o doplnění, můžu pak hodit data, kolik meziročně ubude.

Odkaz ke komentáři

Jj určitě - nedávno mi odešla lednice (říkala že už nepřijde.. :D ) tak jsem to studoval než jsem ji vyhodil - tam je jeden kompresorek v kuse s nádrží a z toho vede naletovavá trubička do chladiče a druhá na výparník... naprosto zaletovaný okruh.. to v autě jsou i šroubované spoje a např ty dvě šroubení na které napojují přístroj pro odsávání mají v sobě kuličkové ventilky (těsnost?)

 

Zítra zavolám "svému" :lol: technikovi a zeptám se ho co si pod touto částkou mám představit...

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tak dneska jsem byl na servisu klimatizace (doplnění, vyčištění, desinfekce) a média bylo odsáto 0,33 kg, naplněno 0,54 kg, tedy doplněno 210 gramů po 60 haléřích.

 

Přechozí servis byl před rokem, takže pokud nekecají a nevydělávají na médiu, což by byla blbost, tak uteklo kolem 40%.

Odkaz ke komentáři

ohužel u OII je to běžná záležitost, u verzí se starým hladičem - bílá zátka je za rok běžný ubytek cca kolem 170g.

 

bohužel proti OI, která držela skoro 100% je to dost, nedávno jsem tu měl jedu z roku 97 a v klimě chybělo asi 70g, což je hodně slušné.

 

norma úniku u OII je asi 25% náplně za rok, dle výrobce :lool:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
    • BUBUTECH, vedel by si dat vyrobit 2ks tych gumenych veci ? Mam vsetky suciastky ale tie stople co tu mas model sa uz nikde nedaju kupit a nemam nikoho co by mi to vytlacil na 3d tlaciarni. Dik za odpoved.
×
×
  • Vytvořit...