Přejít na obsah

Poruchy klimatizace


Oskar1

Doporučené příspěvky

bohužel proti OI, která držela skoro 100% je to dost, nedávno jsem tu měl jedu z roku 97 a v klimě chybělo asi 70g, což je hodně slušné.

 

To vysvetluje, proc se porad divim tomu velikymu uniku u OII oproti OI. :lool:

Odkaz ke komentáři
to vicko nejde trebas zasilikonovat nebo tak neco, nebo to ta napl stejne rozezere ?

Nejde a hlavně to nemá smysl. To víčko nemá těsnící funkci. Je to jen záslepka dehydrátoru (vysoušeče), který má samotěsnící funkci. Takže unik kolem víčka znamená, že vysoušeč ztratil samotěsnící schopnost a je samostatně nevyměnitelný. Je třeba vyměnit celej chladič (novější typ), kterej má už má vysoušeč samostatně vyměnitelnej. Více zde.

Odkaz ke komentáři

za ty 4h se to dá vpohodě stihout, lepší je sundat chladičovku, nemusí se pak vypouštět voda a je k tomu lepší přístup.

Pokud se meziročně ztratí do těch 150g asi bych to neřešil, jak je to víc, tak doporučuji výměnu.

 

Je to banalita ve srovnání s dnešní unikající Alhambrou, co hadice, to díra a v takovém stavu, že lepení spešl sadou nemožné, jen 4ks hadic výjdou na 16500,- bez práce, náplně

Odkaz ke komentáři
O II nema na klimakompresoru spojku... ten se toci stale jenom se reguluje zdvih tech pistku...

 

 

No ja zas slysel , ze je tam nejakej ventil ci klapka , ktera to privira nebo zavira , ci prepousti .... a ta se tim neustalym

regulovanim vydre a pak to nefunguje !

 

Nevi o tom nekdo jak to doopravdy je ????????????????????????????

Odkaz ke komentáři

Tak mám pocit, že mě letošní servis klimy bude stát víc než tu tisícovku - přestal mi jít ventilátor v kabině, LEDky svítí, ale proud vzduchu žádný.

 

Pojistky jsem prošel a nic, takže předávám auto mechanikovi a jsem zvědavý, co z toho vyleze. Nefunguje ani klapka vnitřní cirkulace, takže bych podezříval nějakou "elektriku".

Odkaz ke komentáři
Tlakové zkoušky a plnění klimatizace zajistila firma z Polné u Jihlavy, na kterou mě dal kontakt BadyS, kterému tímto velice děkuji. Jsou to fakt odbornici, kterým nejde jen o peníze, ale hlavně o spokojenost zákazníka a to se už dnes moc nevidí. Super cena a super jednání :smich:

 

Jsem rád že jsi byl spokojen, já byl u kluků včera ( i v neděli jsem je vytáhl do práce) no a co říci, spokojenost jako vždy jak s prací, tak po finanční stránce ;)

15052011039.jpg

15052011040.jpg

Odkaz ke komentáři
Jenom kazdy o tom mluvi a nikde neni nic ofiko napsane...Jedine co ma cenu podle mne proc spoustet behem zimy klimu je aby vyparnik nezasmradl... Kompresoru je to jedno...

Tak právě jsem začal používat klimu a smrdí jak kdyby tam něco chcíplo.Při provozu ani ne,ale jak ji vypnu.To je smrad že by jeden pad.Koupil jsem desinfekční pěnu na klimu.Ale netuším kam všude to mám navalit.Sundat kab.filtr a nastříkat to dovnitř?A do výdechů v autě taky?Na návodu toho moc napsáno není.Můžete mi prosím poradit?

Odkaz ke komentáři

Na spreji není žádný návod? Mě to vloni stříkali právě do výdechů v kabině, letos otvorem pro kabinový filtr. Jsou i verze, které jenom postavíš na zadní sedačky a necháš stříkat při běžící klimě.

 

Jedna desinfekce je obvykle málo, někdy je třeba opakovat po pár týdnech a taky vyměnit ten zmíněný kabinový filtr.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

hm tak pocitově klima nic moc, vypadá že funguje, al chladí málo.

v případě problémů se rozsvítí nějaká kontrolka na palubce ? vadný kompresor, ventil a pod. ??

a jde přes VAG zjistit tlak, případně množství média a nebo je nutné zajet na doplnění a tam se teprve dovím kolik toho chybělo ?

Odkaz ke komentáři

Taky se pridam k tematu...Procetl jsem to tu a mam par dotazu. Auto jsem koupil od nasich a co ja vim,nikdo tam klimu za celych 6let nedelal,jezdila s tim mamka a zenske to neresi,dokud neco neodejde(pokud to plneni teda neni soucasti servisnich skoda oprav) Minuly mesic jsem klimu nechal doplnit a servisak rikal,ze tam chybelo asi 50g. Kazdopadne,nez klima zacne chladit,trva to asi 10minut,zezacatku na plny vetrak a zaplou vnitrni cirkulaci jde varici vzduch a az tak po tech 5-10 minutach to zacne chladit. Tech pricin tady bylo rozebrano vice. Kompresor asi vadny nebude,kdyz to potom chladi ze? Delalo mi to tak uz loni na dovci ze to zaclo az za delsi dobu chladit. Jaky je ted postup,abych prisel na pricinu? co prvni zkontrolovat? A znate na ostravsku nekoho,kdo to fakt zkontroluje poctive?

Odkaz ke komentáři
hm tak pocitově klima nic moc, vypadá že funguje, al chladí málo.

v případě problémů se rozsvítí nějaká kontrolka na palubce ? vadný kompresor, ventil a pod. ??

a jde přes VAG zjistit tlak, případně množství média a nebo je nutné zajet na doplnění a tam se teprve dovím kolik toho chybělo ?

Žádná kontrolka se v případě problémů bohužel nerozsvítí. Když jsem měl před lety díru v chladiči a uteklo všechno médium, poznal jsem to až podle divných zvuků a rostoucí teploty v interiéru.

Odkaz ke komentáři
Kazdopadne,nez klima zacne chladit,trva to asi 10minut,zezacatku na plny vetrak a zaplou vnitrni cirkulaci jde varici vzduch a az tak po tech 5-10 minutach to zacne chladit. ... Kompresor asi vadny nebude,kdyz to potom chladi ze? Delalo mi to tak uz loni na dovci ze to zaclo az za delsi dobu chladit. Jaky je ted postup,abych prisel na pricinu? co prvni zkontrolovat?

Na slunci se to pod plechy rozpálí i no 70°C a to potom nějakou dobu trvá, než začne pouštět chladný vzduch. 10 minut - slušný výkon. Jak zkontrolovat? Dojdi si do auta ve 23:00, ve čtvrtek, venku bude 17°C a zkus kdy půjde studený vzduch. :smich:

Odkaz ke komentáři
- když vyjede, auto se jízdou trochu vyvětrá jak uvnitř tak pod kapotou a do pár minut klima chladí.

Píše, že klimatizuje na uzavřený vnitřní okruh. :(

Jasně, že rozpálené auto musím napřed vyvětrat. Bych ani nemohl dýchat ...

Upraveno uživatelem DUsoft
Odkaz ke komentáři
pokud fičí v poho,tak neřešit

pouze dodržovat životně důležité pravidlo......každý měsíc spustit klimu na cca 30 minut.....i když ji nepotřebujete

 

No nie som si istý , ale na to aby zapla klíma v Oct II musí byť myslím viac ako + xx stupňov vonkajšia teplota, inak klíma nezapne aspoň u 2 zónovej na octavke.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
    • BUBUTECH, vedel by si dat vyrobit 2ks tych gumenych veci ? Mam vsetky suciastky ale tie stople co tu mas model sa uz nikde nedaju kupit a nemam nikoho co by mi to vytlacil na 3d tlaciarni. Dik za odpoved.
×
×
  • Vytvořit...