Přejít na obsah

podvozek ap Sportfahrwerke


Guest TonyCZ

Doporučené příspěvky

Cus hele kámoš ho měl taky na octavce kombi a žádná sláva to není. To spíš jdi do hr podvozku nebo kw to mohu doporučit

 

Odesláno z mého m2 note pomocí Tapatalk

Ahoj, no ale cena je taky nekde jinde...tak nevím ...

Odkaz ke komentáři

Jezdí tu na tom dost OII já sám jsem ho měl na 2 litru nafte měl jsem problém s jednim tlumičem asi výrobní vada která se projevila po roce jezdeni tedy cca 30Tkm ostatní co vím zatím kromě chetjov ( cca 60tkm a extrémní snížení ještě kratší pružiny od AP a jezdeni po Praze a tlumiče vytekli) na něm ještě funguje jeden je 1.9TDI a druhej 2.0TFSI a v pohodě oba spokojeni. Rozhodně lepší jako škoda sport podvozek na OII a skoro i levnější. Teď ho zvažuji na svého mk5. KW bude někde jinde otázka jestli do toho chceš dát ty peníze za KW, ono při za cenu jednoho KW máš téměř 2x AP takže můžeš klidně za tři roky vyhodit a dát novej a to už bych se pak hádal jestli šest let starý KW bude lepší jak tři roky starý AP.

 

Odesláno z mého STV100-1 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Jezdí tu na tom dost OII já sám jsem ho měl na 2 litru nafte měl jsem problém s jednim tlumičem asi výrobní vada která se projevila po roce jezdeni tedy cca 30Tkm ostatní co vím zatím kromě chetjov ( cca 60tkm a extrémní snížení ještě kratší pružiny od AP a jezdeni po Praze a tlumiče vytekli) na něm ještě funguje jeden je 1.9TDI a druhej 2.0TFSI a v pohodě oba spokojeni. Rozhodně lepší jako škoda sport podvozek na OII a skoro i levnější. Teď ho zvažuji na svého mk5. KW bude někde jinde otázka jestli do toho chceš dát ty peníze za KW, ono při za cenu jednoho KW máš téměř 2x AP takže můžeš klidně za tři roky vyhodit a dát novej a to už bych se pak hádal jestli šest let starý KW bude lepší jak tři roky starý AP.

 

Odesláno z mého STV100-1 pomocí Tapatalk

Uznali ti reklamaci? Právě potřebuji ho koupit ted, ten můj je ve špatném stavu...koukal jsem ještě na značku weitec ??? Mám právě k dispozici do 20 000 kč Tak nevím :-(

Odkaz ke komentáři

Nestihl jsem reklamovat. Cena komplet předního tlumice s pružinou od AP je cca 45% celé sady. Weitec je malinko níže zařazením řekl bych. Nevím co stojí stavitko od HR.

 

Prosím necituj přímo předcházející příspěvky.

 

Odesláno z mého STV100-1 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Základní otázka je co od toho čekáš z hlediska konstrukce pokud koupíš výškově stavitelný podvozek, tak to bude vždycky více nepohodlné než pohodlné. Myslím stavitelný podvozek a né hybrid, který nabízí stavění v rozmezí 25mm -> to je takový polopevný. Stavitelný podvozek by měl být spíš vzhledovou zálžitostí a tomu odpovídá i ten neduh z hlediska pohodlnosti.

 

Spousta lidí nakonec zjistí, že vlastně ten stavík nepotřebuje. Ono to naštelování na dílně u některých modelů trvá klidné i půl den a bez geometrie se to neobejde.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o měsíc později...

Pokud ti jde o jízdní vlastnosti tak jdi do sportovního podvozku. Neber si stavitelný. Když dáš na octu 1 sportovní podvozek od TAčka: https://tatechnix.cz/43823-sportovni-podvozek-45-45mm-skoda-octavia-1-1u-4250570639674.html tak bude oproti štelováku o řád jinde jízdními vlastnostmi. APčko je samozřejmě krok ještě správnějším směrem. Je tady hodně názorů, že máš jít do dražšího.... Vzhledem k ceně Octavie 1 a reálným zkušenostem ti mohu říct, že dražší podvozek než AP jsou pro tvoje auto čistě vyhozené peníze. Nemá to prostě reálný smysl.

 

Souhlasím, že až uděláš kompletní repas nápravy a vyměníš to všechno za nové díly a budeš tam dělat úpravy motoru, pak jdi do dražšího. Takhle ti stejně jízdní vlastnosti omezí silentbloky a podobně.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zdravim mam menci problem mam skoda octavia 1.8t 4x4 na pruzinach od FK a s pneu 225/45R17 a daval jsem na cele auto pneu nokian Zline s hloubkou dezenu 6mm a po 5tis km mam zadni pneu az nadrat obe zadni a predni maj 4 mm jak je to mozne muze mi nekdo poradit.(nez jsme dal pruziny tak se mi sjizdely jen vnitrky a ted cele ale strasne rychle)

Odkaz ke komentáři

Na O1 nejde udelat geometrii na zadni naprave pokud to rikam spravne tak je sice víceprvková naprava na ktere nejde udelat geometrii na rozdil od O2 kde uz jde udelat geometrii. Omlouvam se pokud jsem ve spatnem tematu ale zaclo se mi to ma pí.... sjizdet az po pruzinach

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím, přemýšlím o koupi sportovního podvozku na O1 combi. Nyní tam mám Weitec, ale nekupoval jsem ho nový a myslím si, ze svá léta už ma za sebou.. přemýšlím nad pevným bud AP nebo HR, je asi o trochu pohodlnější než ty stavitelne co? A jinak neměl by tu někdo snížení 55/40? Chtěl bych vidět jak to vypadá. Případně pokud mate nějaké jiné zkušenosti, tak budu rad. Předem díky.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

-55/-40 je už docela dost... Já chci jít do snížení -35/-35, to je vůči mojí rs v podstatě -15/-15 a i tak se bojím, že to může být někdy problém. Takový brutální snížení o 5 a více cm mi přijde na daily car naprosto nepoužitelný. Na jaře budu taky řešit podvozek a právě taky nejsem vůbec rozhodnutej, jestli jít do ap nebo radši připlatit třeba za bilstein tlumiče a třeba hr pružiny.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
V 12. 10. 2017 at 6:23, Tommy23 napsal:

Zdravím, přemýšlím o koupi sportovního podvozku na O1 combi. Nyní tam mám Weitec, ale nekupoval jsem ho nový a myslím si, ze svá léta už ma za sebou.. přemýšlím nad pevným bud AP nebo HR, je asi o trochu pohodlnější než ty stavitelne co? A jinak neměl by tu někdo snížení 55/40? Chtěl bych vidět jak to vypadá. Případně pokud mate nějaké jiné zkušenosti, tak budu rad. Předem díky.

 

O trochu je slabé slovo. Stavík je svoji konstrukcí tvrdší. Je to pojízdná pružina po tlumiči a tlumič je nastaven na extrém. Pevný je naopak přesně spočítaný komplet na jízdní vlastnosti. Jsou pohodlnější řekněme o řád.

 

Pevný myšleno jako tlumič a pružina s jasně daným snížením viz toto: https://vwshop.cz/69518-sportovni-podvozek-35-35mm-skoda-octavia-1-limuzina-1u2-ap-sportfahrwerke.html .. Ap a H&R jsou skvělí výrobci. Neuděláš chybu ani jednim.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...