Přejít na obsah

Koupe 1,8 Tsi


Doporučené příspěvky

tak po dlouhych uvahach,jsem se rozhodl pro tenhle motor.chci koupit auto v programu skoda plus,takze 30 mesicu stari.jen se strasne desim spotreby....nekolikrat jsme cetl,ze vykon mezi 1,8 a 1,4 neni az tak velky rozdil,ale spotreba jo.do 1,4 moc nechci jhit,zda se mi to docela maly obsah,na tak velky vykon.jak se rika-objem nenahradis...mohli by jste se prosim k tomu nejak vyjaddrit,respektive poradit?diky moc vsem

Odkaz ke komentáři

Já jsem si koupi 1,8 tsi a spotřeba mě celkem překvapila. Kombinovanou mám 7,46 za první nádrž. Dneska jsem přejel Prahu tam a zpět a většinu v koloně se spotřebou 8,5. Vzhledem k velikosti motoru mi to nepřijde ani tak strašný.

 

Co se týče výkonu, doporučuji ti si obě motorizace projet :)

 

Jinak auto jezdí krásně a vřele ho doporučuji. Kupoval jsem "roční vůz".

Odkaz ke komentáři

no já to rozhodně nepodtáčim. Výkon je opravdu parádní. 50km denně (tam i zpět ?) je celkem dlouhá trasa, záleží hodně na profilu ale věřím že pod 8l se dostaneš hravě. Při takovém nájezdu km ti tu určitě někdo doporučí naftu.

 

Výhoda je právě že to je tak silné auto, aby ses pěkně svezl nemusíš to nijak vytáčet do ruda a s tím souvisí i, podle mě, slušná spotřeba.

Odkaz ke komentáři

50 dohromady.jako nafta by se vyplatila asi,protoze cena rocniho vozu bud stejna a kdybch koupil 1,6 Tdi tak jeste levnejsi,ale s tou sem jezdila zlata 1,9 81kw stara klasika,tu sem ted prodal.ale ted jdu do benzina,prijde mi to vse jednodusi,dneska auta na tu naftu moc haklive plus k tmu dpf.u Tsi me proste laka ta sila,jen jak sem psal,strach ze spotrebyx,abych nejezdil bezne za 10 litru aniz bych jezdil jak hovado

Odkaz ke komentáři

To ze je 1.4 maly obsah je stejny predsudek, jako pred par lety jeste byla 1.8.

Kdyz jsem kupoval SII s 1.8 tsi, tak mi nekteri taky tvrdili, ze to je malej motor na tak velky auto. Nebyl. S naprostou pohodou jsem jezdil s dlouhodobou spotrebou 8.2 litru.

Do SIII jsem puvodne chtel take 1.8, ale mel jsem moznost pred koupi najet s testovaci 1.4 cca. 2000km a zjistil jsem, ze to je paradni motor, pro ktery jsem se nasledne rozhodl.

S mym SIII jsem zatim najel cca. 10000km a dlouhodoba spotreba je 5.8 litru. Klobouk dolu.

Proto ti s cistym svedomim doporucim do OIII 1.4tsi. Vubec se toho motoru neboj

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

za tyhle peníze seženeš i z nabídky ročních vozů na který je záruka :) samozřejmě záleží na tom jakou si od toho slibuješ výbavu.

no dal jsme si prave skoda plus a v cele Cr je 1,8 Tsi do 450000 asi 6 kousku,je jich strasne malo.kdyz budes chtit 1,4 tich je mraky...... a ja doufam,ze 1,4 neni vykonove skoro stejna jak 1,8 :wallbash: protoze jestli v tom neni zase takjovej velkej rozdil,tak s tou by v kupovani nebyl zadnej problem

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

To ze je 1.4 maly obsah je stejny predsudek, jako pred par lety jeste byla 1.8.

Kdyz jsem kupoval SII s 1.8 tsi, tak mi nekteri taky tvrdili, ze to je malej motor na tak velky auto. Nebyl. S naprostou pohodou jsem jezdil s dlouhodobou spotrebou 8.2 litru.

Do SIII jsem puvodne chtel take 1.8, ale mel jsem moznost pred koupi najet s testovaci 1.4 cca. 2000km a zjistil jsem, ze to je paradni motor, pro ktery jsem se nasledne rozhodl.

S mym SIII jsem zatim najel cca. 10000km a dlouhodoba spotreba je 5.8 litru. Klobouk dolu.

Proto ti s cistym svedomim doporucim do OIII 1.4tsi. Vubec se toho motoru neboj

 

Jestli jezdíš s 1.4TSi v SIII za 5.8l, tak výkonější klobouk nepotřebuješ :D

Odkaz ke komentáři

Hele ono to fakt sedi. Samo, ze se s tim autem da jet i za vic. Treba ted vylet na Kaprun, všude jsem drzel rychlostní limit + 10km/h a celkova spotreba za bezmala 1000km byla 6,3 litru. Tam asi fakt nejvic pomaha odpojovani tech valcu. Tipuju, ze na jejich dalnicich, jsem jel tak ze 65% na dva valce. Uplnej extrem to je pri jizde v soustave tunelu v Praze, kamarad mi neveril, dokud se se mnou Blankou nesvezl. Jedu tam 80 tempomat, na petku, pac na sestku v tak male rychlosti uz slysim ty dva valce. A z tunelu, v obou smerech, me to vyplivne bezne se spotrebou 4.3 az 4.5 litru.

Jako je jasny, ze kdyz s tim autem pojede 10 ridicu, tak budou mit 10 ruznych spotreb.

Ale proste je fakt, ze se s tim motorem da jet opravdu za malo. A myslim, ze s trochou dobre vule to tak bude mit i 1.4 bez ACT v Oktavce. Mrkni do tematu na Skodahome. Tam s Oktavkama 1.4 taky jezdi v pohode do 6 litru. Kdyz chteji :-)

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...