Přejít na obsah

Výměna ojele - proměnlivý servisní interval


MalejDoom

Doporučené příspěvky

Ahoj.

 

mám dotaz ohledně výměny oleje. Mám motor 1.8 tsi s proměnlivým servisním intervalem a vůbec nevím co to pro mě znamená.

 

Předpokládám, že dle doporučení co jsem kde našel, ojel budu měnit bud každý rok nebo po 15ooo km. Souvisí s tím volba ojele, dle normy 50400 jsem si vybral Castrol Edge FST 5W-30, ten je ok? Nechci používat Longlife ojele a prodlužovat interval jejich výměny...auto jsem koupil, s 8600 km a chci olej vyměnit co nejdříve, jelikož předpokládám, že ještě nebyl měněn...

 

Díky za rady.

 

PS: zvládnu si svépomocí bez vybavené dílny s pomocí obyčejnýho nářadí vyměnit i olejový filtr?

Odkaz ke komentáři

Výměna motorového oleje :

QI1 5 000 km / 1 rok (od MR 2014)

QI2 7 500 km / 1 rok

QI3 10 000 km / 1 rok

QI4 15 000 km / 1 rok

QI6 Min 15 000 km / 1 rok , Max 30 000 km / 2 roky

Servisní prohlídka s možností výměny motorového oleje QI1 až QI6 první 30 000 km / 2 roky , Další každých 30 000 km / 1 rok

 

 

Koukni do servisky, který z uvedených kodů tam máš .

Ale myslím že první výměnu máš předepsanou až ve 30000km , což je absolutní nesmysl !!!

Nastavil bych Pevný interval 15000km / 1rok.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Ahoj, chci se zeptat. Kamarád mi měnil olej na 1,6TDi 77kW r.v. 2014. Původně tam byl dle štítku Shell Helix 0W30, ale on jezdí a dává Castrol. Říkal že tam dá Castrol EDGE 0W30 ale nakońec tam dal Castrol Magnatec Stop-Start 0W30. Já ale žádný STOP - START nemám a olej by měl být pro fordy. A ještě má tam být 4 nebo 4,5 L ?

Odkaz ke komentáři

Podle mýho je chyba lejt do auta ještě s DPF filtrem olej kterej neplní VW507.00 normu. Zbytecnej hazard a přijde mi to ještě horší než tam nalejt olej z Tesca co tu normu plní...

 

Řekl ti co ho k tomu motivovalo?

Castrol má určitě víc olejů 0w-30 co normu plní...

 

Jinak jestli je start stop nebo ne to je úplně jedno, reklamní omáčka. I kdyby to byl podle plechovky olej pro stíhačky tak důležitá je norma v tvém případě 507.00 nebo 505.01 na 15tkm pevný interval. V tomhle případě musí být myslím minimálně mid ideálně low saps kvůli dpf..

Upraveno uživatelem header009
Odkaz ke komentáři

Právě že jsme se domlouvali na tom Castrol edge 0w30 co normu VW splňuje. Až jsem to viděl co tam nalil tak jsem se ho samozdřejmě ptal žě nemám forda ani start stop. Odpověděl jen že to je kvalitní olej, že není start stop nevadí a že je 0w30 což odpovída tomu co jsem tam měl. A že to lije I sobě a jiným do VW. Sám ho má s TSi. Mám ho vypustit??? Nechci jezdit na olej 2 roky 30 000 km. Po roce budu měnit.

Odkaz ke komentáři

Ještě si dovolím opravit specfikaci: s DPF už musí byt vždy norma 507.00 bez ohledu na délku intervalu výměny.

S tím si dovolím nesouhlasit, někteří výrobci vyrábějí oleje s nízkým obsahem popílku tudíž low saps oleje, které jsou vhodné pro dpf s normou 505.01

 

 

 

 

 

A jaký důvod máš vůbec pro 0w olej ? Jezdíš do Skandinávie nebo na Sibiř? Nebo bydlíš na Kvildě nebo na Jizerce? U nás ti myslim stačí 5w

Upraveno uživatelem header009
Odkaz ke komentáři

Myslím, že je skoro jedno, jaká značka se tam nalije, stejně jsou často dělané u jednoho výrobce, v lepším případě renomovaného, v horším případě levný "značkový" napančovaný kdesi. V servisní knížce je jasně daná norma a ta by se měla dodržet, jak, co se týká požadavku na "W", tak čísla dle návodu k obsluze. Pokud je daný olej alespoň napsaný, že je pro auta s DPF, tak bych ho nechal, pokud ne, určitě vyměnil, klidně bez filtru po tak malém počtu km. Honza

Odkaz ke komentáři

Olej plní nějakou normu fordu pro euro 6. Je to do dieselových motorů a ty fordy mají určitě taky DPF.

Chápu že norma vw je daná a štve mě že ji nedodržel a nalil tam to co nalil, ale on se brání tím že to je vše vpořádku :(

Tak buď to vyleju a dam tam co plní normu nebo to po 10 000 km vyměním namísto 15 000 km.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...