Přejít na obsah

Vrzání přední nápravy při průhrabu - Octavia I


Micak

Doporučené příspěvky

Ahojte,

měl bych dotaz ohledně přední nápravy. Mám Octavii I, 1,8T, AGU, 99. rok.
Už delší dobu mě štve zvuk, který se ozývá při průhrabu např. na sněhu, štěrku atd. Zní to jako vrzání, trvalé, celkem hlasité, dokud auto prohrabuje. Dělal se celý nový podvozek vč. silentbloků, tlumičů, nové gumy, geometrie, ložiska. Bohužel to dělá stále. Dále se při jízdě po nerovnostech ozývá takové jemné klepání/povrzávání. Tyto projevy to mělo i před výměnou podvozku. Mám podezření, že by to mohly dělat silentbloky stabilizatoru nebo homokinetické klouby.

 

Nenapadá někoho z Vás, co by to mohlo být ?

Díky,

 

D.

Odkaz ke komentáři

Nebude to vrzání při hrabání EDS?

 

Tak to nevím. Žiju v přesvědčení, že krom ABS to žádný další asistenční systém nemá :D

 

EDIT: Ted' koumám přes google to EDS, a je dost možné, že tam něco takového je. Zkusím zjistit, o co se jedná.

 

EDIT2: Tak je to tam. Koukl jsem rychle přes diag a s největší pravděpodobností to bude souviset s tím EDS.

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Ahojte,

měl bych dotaz ohledně přední nápravy. Mám Octavii I, 1,8T, AGU, 99. rok.

Už delší dobu mě štve zvuk, který se ozývá při průhrabu např. na sněhu, štěrku atd. Zní to jako vrzání, trvalé, celkem hlasité, dokud auto prohrabuje. Dělal se celý nový podvozek vč. silentbloků, tlumičů, nové gumy, geometrie, ložiska. Bohužel to dělá stále. Dále se při jízdě po nerovnostech ozývá takové jemné klepání/povrzávání. Tyto projevy to mělo i před výměnou podvozku. Mám podezření, že by to mohly dělat silentbloky stabilizatoru nebo homokinetické klouby.

 

Nenapadá někoho z Vás, co by to mohlo být ?

Díky,

 

D.

 

Myslel jsem si ze to jsou silentbloky na stabilizatoru a nee, byla to miska ulozeni tlumice,pera. Sla nova a vrzani ustalo. :palec:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...