Přejít na obsah

1,4 Tsi vykon


Doporučené příspěvky

dobrý den.už jsem to psal kolegovi vedle,kterej píše že chtel 1,8 tsi ale jde do 1,4,že žádný velký rozdíl ve výkonu a lepší spotřeba....ano ta spotřeba možná,ale lidi neblázněte on srovnává nesrovnatelný.1,4 je s odpuštěnim proti 1,8 líná mrcha.je to motor pro ženskou,kterou výkon nezajímá.vubec nechápu proč se tem motor tak výkonově vychvaluje.jedině 1,8

Odkaz ke komentáři

Je to kvůli převodovce. V SIII má 1.8 TSI 320 Nm...

 

110 kW vs. 118 kW, oboje 250 Nm ...... tak nevím, ale napsat, že 1,4 vs. 1,8 je líná mrcha? tak nějak mě to přijde přehnané, samo, že 1,8 líp pojede, ale rozhodně ne o tolik, aby se to dalo nazvat "líná mrcha"

 

V OIII má 1.8 TSI 132 kW. Nicméně alespoň papírové hodnoty:

 

post-11543-0-55027000-1471371571_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři

110 kW vs. 118 kW, oboje 250 Nm ...... tak nevím, ale napsat, že 1,4 vs. 1,8 je líná mrcha? tak nějak mě to přijde přehnané, samo, že 1,8 líp pojede, ale rozhodně ne o tolik, aby se to dalo nazvat "líná mrcha"

ale ja se bavim o trojkovej okte.takze 132 kw

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ak porovnavas priamo oba motory, tak ti moze dojst ze 1.4 je leniva voci 1.8 ak ma 1.8 taky rozsah aky ma (alebo lepsie realny krutiak je vysoko nad 250 ako pisal kejml).

 

ja mam podobny pocit ked porovnavam 1.2 co ma otec a moja 1.4.

 

Realne neviem naco by mi 1.8 bola, ak nie som pirat.... jazdim BA mesto, z casu na cas D1 al. R1 a okresky, a nemyslim si ze pocit ze mam silnejsi motor by mi stal za to ze ked potrebujem bezpecne predbehnut tak to stihnem o 0.5s rychlejsie. Ak clovek predvida, nejazdi jak prasa a nonstop dialnice, 1.4 by mala postacovat. Spotreba nadherna a vykon postacuje.

Odkaz ke komentáři

No neviem, ja teda z mojej 1,4 tsi 103 kw nemám absolútne pocit, že to je lenivá mrcha. Je ťažko vysvetľovať načo, taký výkon,132 kw a vyššie . Mal som x aut, rôzneho druhu a výkonu ale načo???? Posledná bola 1,6 tdi 77kw golf a treba veriť, že všetko je o jazdcovi. Čím starší som tým to nejak beriem ináč. Mal som dávnejšie a6 3.0tdi a čo?Načo??? Nič, skoro stále som chodil ako väčšina,pretekať?

Hovorím to takto. Chodí sa po vodu z tým krčahom až kým sa nerozbije.

Mne teda na denny režim, potrebu, spotrebu, výkon a službu bohate stačí ;-)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

dobrý den.už jsem to psal kolegovi vedle,kterej píše že chtel 1,8 tsi ale jde do 1,4,že žádný velký rozdíl ve výkonu a lepší spotřeba....ano ta spotřeba možná,ale lidi neblázněte on srovnává nesrovnatelný.1,4 je s odpuštěnim proti 1,8 líná mrcha.je to motor pro ženskou,kterou výkon nezajímá.vubec nechápu proč se tem motor tak výkonově vychvaluje.jedině 1,8

JA mam 1,4TSI 103Kw a mozem len doporucit.

Taha krasne od 1500 ot.krasny plinuly tichy chod a spotreba po meste 5,7L mimo mesto ked sa snazim 4,9L.Super sprevodovany,skvele zrychlenie.Aj ked je nalozene auto ide super do kopca.Mam do 3roky a nemenil by som za iny. Jedine co je skoda je ta zadna naprava.V zime pri minusovych teplotach topi kurenie do 6minut. Super pomer cena a parametre.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Pridavam sa k nazorom, moja 1.4TSI uplne staci. Predbiehanie a akceleracia absolutne postacuju na predbiehanie, na okruh ju neberiem, v Pachfurte na skole smyku sme v extremnejsich kurzoch drzali cestu len moja Octa a A8, ostatne auticka lietali kade tade, ale to je mozno viac aj o vodicovi. Kazdopadne auto podrzalo v extremoch slusne. Spotreba - 90% mesto dlhodobo 5.9 - 6.0 bez akejkolvek snahy o spotrebu, skor idem dynamicky, mimo mesto dlhe trasy polahky 5.4 na dialniciach ak netlacim 160 a viac cely cas..

 

Ako pise kolega, ak by mala tato motorizacia lepsiu zadnu napravu ako 1.8 alebo sa dala doobjednat v konfiguratore, tak by som ju isto bral kedze vzadu dost citit prejazdy nerovnosti.

Odkaz ke komentáři

martinger je to všetko vec názoru. Každý človek je podľa mňa v tomto iný a proste si musí vyskúšať čo mu stačí a čo nie, mne sa tiež zdá prehnané to na začiatku diskusie že je fest rozdiel medzi 1.4 a 1.8 - rozdiel tam je ale nie taký že by sa z toho človek zblázniť mal.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Celkom uprimne mozem povedat ze najvecsi pocitovy rozdiel medzi 1.4 tsi a 1.8 tsi je v tej zadnej naprave.

Skoda toho hluku a odskakovania zadku ked je prazdny kufor. Ja mam 1.4tsi. a ked jazdim od 1800ot. - 2200ot. jazdim za 4,7-5,3L paliva.

Ked mam chut na akciu a jazdim okolo 3000ot.-5000ot. tak mam skvele pruzne auto ktore skvelo drzi stopu,hravo zrychluje,zvlada stupania a napriek tomu nespalim viac ako 8L a platim zakonnu poistku ako za fabiu 1.4MPI. :D Inak povedane som vysmiaty.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...