Přejít na obsah

Škubání motoru při zátahu


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny. Mám Oc 2 2.0 TDi 103 Kw, BMM, r.v 2010. Při zátahu v rozmezí otáček od 1700 - 2000 ot. mi auto tak třikrát za 40 Km škubne asi dvakrát za sebou s malinkou prodlevou. Dělá to pouze na 1 a 2 rychl. stupeň. Vždy to při tom škubnutí vydá takový divný zvuk.Dělá to jak se studeným motorem tak zahřátým. Předem děkuji za jakoukoli radu.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Tak spojka je vyměněna. Jestli si dobře pamatuji tak tam byla asi od saxe a rozlomil se na ni jeden ozubenej plech a ten v ni lital a dělal bordel, měnilo se ložisko v prevodovce. Skubani i rachtani přestalo. Vydrželo to tyden a dnes opět začala octa skubat i rachtat okolo 2000 ot. Dal se tam opět sax ale ten už ten ozubenej plech nemá. Už opravdu nevim co stim.

Začalo to dnes postupně, nejdříve to zahucelo při prerazovani na vyšší stupeň a pak už to začalo rachtat a skubat. Opravdu nikdo netušíte co s tim? Přestává mě už s tim autem i bavit jezdit.

Upraveno uživatelem 7jirka7
Odkaz ke komentáři

Mám ten samý kod motoru a tento problém mě taky dlouho trápil.

Známý mi elektronicky odstavil egr ventil a škubání zmizelo.

Dělalo mi to přesně to samé co tady popisuješ, nejčastěji když jsem zařadil dvojku a začal akcelerovat, tak to začlo škubat,pak se to uklidnilo a při zařazení dalších rychlostí už to nedělalo.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Auto už mám doma. Měnil se setrvak. Rachtani zmizelo úplně. Kluci tam s ni najezdili kolem 80 km a ani jednou se jim to skubani nepodařilo vyvolat. Převzal jsem si auto a po 8 km první skubanec a skube stále. Zjišťovali všude možně co s tim a jediné co šéf zjistil, že se ma vyměnit 4 vstrik a bude klid ale že nedokáže vysvetlit proč. Egr se zatim nezkoušel. Za jinej vstrik se mi fakt platit nechce a hlavně nemam jistotu ze to přestane. Tak nevim co dál s tim. Radost z nového auta pomalu mizí,bohužel

Upraveno uživatelem 7jirka7
Odkaz ke komentáři

vstřiky jsem taky řešil, za 3,5k mi typek sehnal vstřik od jeho známého z vrakáče, v přídě že by ho dovezl a byl špatný tam byla jistota výměny za jiný, dal mi na něho ještě půl roku záruku kdyby náhodou. Jinak se při té výměně hned vyměnily těsnění vstřiků a el.lišta ke vstřikům, jak je v oleji tak ty dráty dostanou po prdeli. V hlavě se musí udělat zábrus uložení protože se tam ten vstřik otlačí. celkem mě to stálo 9k, v ceně 3,5k vstřik, sada těsnění asi 800, čistění vstřiků ultrazvukem, 2,8k el.lišta a zbytek práce, od té doby auto jezdí krásně, vstřiky mají hodnoty do 0,5 na volnoběh a škubání je pryč :)

Odkaz ke komentáři

Stačí akorát sundat výko ventilů, aby jsem zkouknul ten kabelový svazek co jde ke vstřikům jestli náhodou nejsou nějaké dráty v hajzlu? Zkouknout ty kabely mě už napadlo, i jsem chtěl změřit vstřiky jestli náhodou nějakej neblbne, jenže jsem těd potřeboval jezdit, tak se k tomu nedostalo. Když si půjčím od kamaráda tuto diagnostiku dovedu si sám ty vstřiky změřit kolik dávají ? V302 V-checker profi

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím, nechci vás strašit. Měl ten samý problém na služebním scautovi. Skubal pro rozjezdech 1 a 2 rychlostní stupeň a pak pri jízdě po dálnici konstantní rychlostí při drobné akceleraci. Řídící jednotka napsala špatný vstřik 3 válec, vyměněn za repas. Po týdnu škubání zpět, RJ napsala špatný vstřik 2 válec, vyměněny zbývající 3 vstriky za repasované včetně kabeláže. Po cca 1000 km skubala zase, sice méně ale skubala. Občas nechtěla pri teplotě okolo nuly naskocit, vyměněny žhavicí svíčky. Startovala ale skubala stále. Před 2 týdny šílené pískání z motoru výkon omezen, odešlo turbo, v servisu zjistili že je ustipla sací turbína, lopatky byly celé a všechny. Normalne se vystiplo to kolo co jsou na něm lopatky. Museli rozebrat celé sání a najít ten kousek, byl v interkoleru. Auto přestalo škubat. Šlo za plynem úplně jinak než před tím. Dnes jsem nedojel. Po cestě domů se rozsvítila hlaska "Motor do dilny" auto motor vypnulo a hotovo. Odtahovou do dílny. Prvotní závada asi EGR ventil. Uvidím zítra co zjistí za světla. Motor má najeto 276000. Ještě že to neplatim. :-) Doufám že jsem trochu pomohl.

Odkaz ke komentáři

Takže také trochu přidám, snad někomu pomůžu.

 

Koupil jsem si Octavii II 4x4 combi Facelift LaK, 103kw s motorem BMM manual 6.kvalt. Auto při zařazení jakéhokoliv rychlostního stupně cca 2 - 4 vteřiny poškubávalo. Šlo to někde od spodu, alespoň se mi to tak jevilo a vždy při větším sešlápnutí plynu. Za studena to dělalo více, když se auto zahřálo už trochu méně. To auto se tak trochu rozechvělo, rozvibrovalo a try vibrace trvaly cca ty 2 - 4 vteřiny. Rozmezí otáček různé, ale vždy tak nějak okolo 1400 - 2200 Ot/min. Když jsem nesešlápl plyn razantněji, tak to dělalo méně a když se auto dostalo do větších otáček, vše přestalo a jelo jak má.

 

Začal jsem vylučovací metodou (asi ne moc chytře) a v servise u známého jsme došli k závěru, že to bude dělat přítlačný kotouč kardanu "hardy spojka". Vyměnili jsme tedy tu zadní hardy spojku, ale nic. Oprava pouze za součástku 3508,- Kč (náhrada za origo). Potom jsme vyměnili ještě přední hardy spojku 2200,- Kč (náhrada za origo) a také bez výsledku. Mysleli jsme, že by to tedy mohlo dělat středové ložisko kardanu, ale to se zdálo být dobré.

 

Poté jsem zajel na radu otce do servisu Škoda ve (Š---------) a zde mi řekli, že by to mohlo být těsněním pod vstřiky. Objednal jsem se a cca za dva týdny jsem měl s autem přijet. Když jsem přijel, tak mi řekli, že ještě nedorazilo to objednané těsnění pod vstřiky (což mně docela naštvalo), ae v průběhu dne snad mělo dojít. Navečer mi volali ze Škoda Servisu s tím, že je v háji vačka, že je první a třetí (něco) vybroušené a musí se vyměnit vačka. Za opravu chtěli 18000,- Kč. Před Vánocemi brutus cena, takže jsme se domluvili pouze na výměně těsnění pod vstřiky a poté jsem zajel zase za známým do jeho servisu a vačku jsem tam vyměnil i s prací a materiálem za 7000,- Kč. Dělal i hydroštely. Po této opravě vše maká jak má (doufám že to tak zůstane celkově to stálo majlant). Jinak ve Škoda servisu hrůza, už nikdy více. Sice super co se týče obskakování zákazníka, ale ceny masakr a když vyměnili těsnění pod vstřikama (říkali že to bude určitě tím a tím to nebylo), tak mně odbyli tím, že to výrobce doporučuje a basta. Nyní si ale myslí, že to bude tou vačkou. Nakonec to tou vačkou tedy bylo, ale Škoda servis už pro mně nikdy!!!!!

 

Takže pokud Vám to bude škubat, doporučuji:

 

1) Odmontovat kardan a zkusit auto projet bez kardanu (pokud bude cukat, jsou to pravděpodobně vstřiky, nebo těsnění pod vstřiky či vačka) - navíc tímto ušetříte za zjištění, že to nedělá kardan či haldex

 

2) Pokud to po odmontování kardanu a projetí přestane, tak to dělá kardan (nějaká hardy spojka či středové ložisko kardanu), případně Haldex, ale zaplať Pánbůh tam jsem se nedostal, na to už bych musel brát snad půjčku.

 

Snad moje zkušenost někomu pomůže, rozhodně u 4x4 zkuste sundat a projet bez kardanu, ušetříte tak spoust peněz a také i času.

Odkaz ke komentáři

Zdravím, nechci vás strašit. Měl ten samý problém na služebním scautovi. Skubal pro rozjezdech 1 a 2 rychlostní stupeň a pak pri jízdě po dálnici konstantní rychlostí při drobné akceleraci. Řídící jednotka napsala špatný vstřik 3 válec, vyměněn za repas. Po týdnu škubání zpět, RJ napsala špatný vstřik 2 válec, vyměněny zbývající 3 vstriky za repasované včetně kabeláže. Po cca 1000 km skubala zase, sice méně ale skubala. Občas nechtěla pri teplotě okolo nuly naskocit, vyměněny žhavicí svíčky. Startovala ale skubala stále. Před 2 týdny šílené pískání z motoru výkon omezen, odešlo turbo, v servisu zjistili že je ustipla sací turbína, lopatky byly celé a všechny. Normalne se vystiplo to kolo co jsou na něm lopatky. Museli rozebrat celé sání a najít ten kousek, byl v interkoleru. Auto přestalo škubat. Šlo za plynem úplně jinak než před tím. Dnes jsem nedojel. Po cestě domů se rozsvítila hlaska "Motor do dilny" auto motor vypnulo a hotovo. Odtahovou do dílny. Prvotní závada asi EGR ventil. Uvidím zítra co zjistí za světla. Motor má najeto 276000. Ještě že to neplatim. :-) Doufám že jsem trochu pomohl.

Tak se mi auto vrátilo ze servisu. EGR ventil to nebyl, ale hadice do turba, takové krátké koleno. Je uděláno z několika vrstev a jedna se uvnitř oddělila a "udusila" motor. Jinak ke škubání motoru, úplně to prestalo po repasi turba. Auto jede lépe, tahá už i z nižších otáček a motor má lepší zvuk. Jestli tedy někomu cuka motor udělejte si nějaký test turba.

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...

Tak se mi auto vrátilo ze servisu. EGR ventil to nebyl, ale hadice do turba, takové krátké koleno. Je uděláno z několika vrstev a jedna se uvnitř oddělila a "udusila" motor. Jinak ke škubání motoru, úplně to prestalo po repasi turba. Auto jede lépe, tahá už i z nižších otáček a motor má lepší zvuk. Jestli tedy někomu cuka motor udělejte si nějaký test turba.

Někdy v prosinci 2016 jsem zde dával příspěvek ke škubání motoru na služebním scautovi 2,0 PD BMM. po různých opravách a zkoušení všeho možného (znovu vstřiky ven, a na přezkoušení - potom padala nafta - DPF zaplněn na 89% (povedlo se ho po zapnutí přes PC zregenerovat jízdou-teď 12%), a různých jiných pokusů) nakonec vyměněn EGR a škubání je pryč. Teď najeto 303000 to je o 30000 víc než minule. Firmu to vše stálo bezmála 100000 bez DPH. Teď ješte řešíme padání nafty když je n nádrži 1/2 a méně nafty. Prý to může být čerpadlo v nádrži protože scaut má prý dvě nádrže a dvě čerpadla kvůli kardanu.

Když jsem auto dostal byl jsem z něj nadšený teď už jsem vychladl. Co se týče výbavy nemá chybu, jen bych příště volil benzín místo nafty.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...