Přejít na obsah

chyba 18025


Formik

Doporučené příspěvky

Gateway by v tvém případě, že máš airbagy a manual převodovku, měla být nakódovaná 00006. A jinak předpokládám, že máš asi maxidot 3g, ale auto 2,5g?

 

Ale podle toho, že někdo zřejmě záměrně překódoval gateway na auto bez airbagů, aby nehlásilo chybu, tak bych řekl, že někdo dával can budíky do necan auta.

Odkaz ke komentáři

A kontrolka předních mlhovek a potkávacích světel ti na přístrojovce jde? Záleží co už kdo přepojil a co ne. Jde o to, že u starých budíků je kontrolka žhavení zapojena vodičem na pinu č. 13 zatímco u nových je kontrolka napojena na CAN. Proto asi ta chyba, po canu nemá info o kontrolce. Jednotku airbagu by jsi musel mít CAN.

 

Kdyžtak sem ještě hoď VIN ať konečně vím co to máš vůbec za rok.

Odkaz ke komentáři

Takže dle VIN je to modelový rok 2000 a máš 2 čelní airbagy. Ale asi tě nepotěším, díval jsem se do schémat a asi to máš přepinované dobře, u tvého auta vede z RJ motoru drát k budíkům ke kontrolce žhavení, zatímco od MR2001 už k budíkům ten drát nevede a kontrolka je přes CAN a zřejmě ti po CANu i normálně funguje, ale RJ motoru se snaží ovládat kontrolku přes ten drát a jelikož není zapojen ke kontrolce tak hází zřejmě chybu. Zkus se podívat za budíky na svazek co vede k modrému konektoru a podívej se jestli tam najdeš modro/zelený drát a jestli je někde zapojený nebo ne.

Odkaz ke komentáři

Tak ke zprovoznění maxidotu se jednotka motoru měnit nemusí. Spousta lidí nemění ani jednotku airbagů. Díval jsem se na schémata jak tvého r.v. tak i novější a jednotka je zapojená stejně, i z té novější RJ motoru vede drát od kontrolky, ale nevede až k budíkům, ale jen do svorkovnice v oddělovacím prostoru a z tama už nevede, zatímco u tebe z té svorkovnice vede až k budíkům, takže tím, že ho máš odpojený by to mělo být nastejno, takže jediné co mě napadá je, že v novější jednotce je to řešené softem.

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...

Trošku off topic ale pre ludí ktorí by náhodou hladali riešenie... volný vodič vypichnutý z modrého pinu č 13 treba prepojiť odporom /rezistorom/ stačí klasický 0,5W o hodnote cca 600ohmov s pinom č 1 čo je napájanie +12V po otočení klúčikom. celé zapojenie treba zaizolovať najlepšie do zmrštovacej bužírky a pekne sa to dá schovať dovnútra modrého konektora. Ak by niekoho zaujímal aj stav aby nevypisovalo chybu a kontrolka aj fungovala ako má tak mám zapojenie a momentálne to testujem. Ak to bude fungovať a nezabudem postnem sem schemu len podotykam, že určite bude treba rozobrať budíky. Takisto riešim aj kontrolku airbagov aby kontrolka fungovala s CAN budíkmi a neCAN rj bagov. je to opäť zásah do budíkov s vyškriabaním ciest z dosky a zapojenie 2 rezistorov a NPN tranzistora, to je už náročnejšie.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...