Přejít na obsah

Špatné a tuhé řazení


fyddaa

Doporučené příspěvky

Mi na mojo RS pomohlo kdyz jsem vymenil tyhle 3 dily:

 

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1j0711067l-pouzdro-loziska-mechanismu-razeni-eu-15323.html - 2x

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1j0711550-dil-vodici-kluzny-skoda-21860.html -1x

 

Je to na konci tahel jak jsou tahla napojene na prevodovku z vrchu.

Jak to budes mit rozebrane tak vycisti a prozmaz vazelinou vse co pujde :)

 

Nejsem si jisty, ale melo by to byt na vsechny manualni prevodovky.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o rok později...

Zdravím, mám problém s řazením a to hlavně jedničky, moc se jim nechce, těžko se hledá. Při řešení problému jsem přišel na to, že mám dost volnou kulisu řazení a to to v čepu, jak jsem ho označil na fotce. Stejně tak mám vůli v mechanismu na převodovce. Předpokládám, že jsou tam nějaká pouzdra a dala by se nahradit, možná i koupit nová. Kupovat kulisu z vraku se mi nechce. U staré jedničkové oktávky v dehtu to bude všechno vychozené díky velkým porcím kiláků. Tak bych vás chtěl poprosit o radu, zda se to dá nějak řešit. K demontáži jsem se zatím nedostal, abych věděl víc. Pokud mi kámoš vymezil rukou vůli na převodovce, kde směřuje šipka, tak tam šla jednička jak po másle. Takže součet dvou vůlí a je problém...... Díky.

IMAG0335.jpg

IMAG0334.jpg

Odkaz ke komentáři

Vazelína takovou vůli nevymezí...... měl mazat majitel přede mnou. Tady už je to na výměnu.....

 

Tak doplním informace, pokud to tady někoho vůbec zajímá.... Rozebral jsem mechanismus u převodovky, kdy vůli způsobuje plastový černý díl, do kterého se upíná jeden z lanovodů (místo vůle červená šipka) a který se dá koupit i samostatně a stojí cca kilo, pak nýt s plastovým unašečem, co zapadá do té železné kotvy, taky se dá pořídit nový. Na fotce je modrá šipka, kde po povolení šroubu a posunutím ve směru ke kabině se dá zlepšit řazení jedničky a to když šaltrpáka při vychýlení k sobě dostatečně neposunula táhlem onen díl a člověk nevěděl, jestli je tam jednička nebo trojka. Šlo to jakoby mezi ty dva kvalty. Až se bude vařit výfuk, který tam spolu s odhlučněním překáží vyndání šaltrpáky, tak sem vrznu další fotky a popřípadě rady, jak vymezit vůli i tam.

IMAG0353.jpg

IMAG0352.jpg

IMAG0350.jpg

IMAG0334.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...