Přejít na obsah

Brněnská knajpa # 4x4+4 <;o))


Ol@f

Doporučené příspěvky

Mno, ja z koncernu presel nejak shodou nahod k Fordu a zena mela pred Volvem vzdycky rendliky a zjistuju, ze z principu jsou vsechny auta vicemene ok, jen je otazka, jaky mel kdo den, kdyz to montoval, chystal kabely do masiny atp...

Kdyz zapatrate v okoli, tak vzdycky najdete nekoho, komu se uplne fatalne vysypal etalon spolehlivosti a naopak nekoho, kdo ma synonymum pro nespolehlive auto a lije do toho jen benzin a kapalinu do ostrikovacu a dokonce ma dost laxni pristup k servisnim intervalum atp.

 

Mám jak koncern, několik, tak Fordy, dva ..... každý má něco do sebe, ale obecně platí, že se auto sere tak, jak se o něj člověk stará, takže nemám příliš velké problémy s koncernem a s Fordem snad úplně žádné, ale s koncernem jezdím více.

Taky mám každé auto zatím od novoty, až na posledního Forda, který je naopak zase 9 roků stará ojetina, ale s málo kilometrama, takže se o něj starám jen já sám. A nakonec kdo se líp stará než člověk sám.

U koncernu jsem na HTP slýchával - nic to nevydrží a po 100K km to půjde do kytek, ano před koupí jsem hooodně zjišťoval jaké HTP koupit a nakonec počkal na FL F1 se 47 kW a hle najel jsem 300K km.

Podobné to je u 1,2 TSI ..... kluci s tím jezdí denně trasu do Prahy po D11 a mají najeto taky přes 300K km, ... rozvodový řetěz? 1x výměna, takže tam je zatím druhý.

Naopak Golf v záruce spojka na výměnu a teď řeším Rapida - v záruce výměna převodovky, naštěstí vše v záruce zadarmo.

Golf od tý doby OK, najeto s TSI přes 200K km

 

Co se mi však vždy vyplatilo, tak před koupí poschánět info o motoru i modelu .... 1,4 TSI byla třeba jasná volba proti 1,8 TSI a udělal jsem tehdy dobře, podobně jako benzínový motor 1,8 ve Fordu.

Konečně jeden z povedených faceliftů. Více zde

jj, pěkný, ale ty bixeny nebudou určitě základ

naopak, zrušení 1,2 TSI nechápu

Odkaz ke komentáři

Městského otloukánka, manželce do práce a parkování na větším parkovišti, Fiestu, výbava Ghia, 4xbag, klima, elektrika,1,4 mpi, z Německa, první majitel, lehké opravené šrámy vždy v servise, nic strašného, v podstatě odřené nebo prasklé nárazníky a lehce odřený lem zadního blatníku, taky opraveno, najeto 75.000 km. 55.000,- Kč :D


Manželka nechtěla tahat c-maxe, že ho je škoda, aby stál na parkovišti a někdo ho pořád okolo masíroval dveřmi .... jenže když jsem pak viděl Fiestu v jakém je stavu, tak litujeme i ji, ikdyž je to v podstatě stará ojetá babča

post-117-0-81278800-1487795792_thumb.jpg

post-117-0-38591100-1487795805_thumb.jpg

post-117-0-24688700-1487795814_thumb.jpg

post-117-0-90620600-1487795840_thumb.jpg

post-117-0-40623800-1487795854_thumb.jpg

post-117-0-89063000-1487795926_thumb.jpg

post-117-0-98054900-1487795939_thumb.jpg

post-117-0-82104700-1487796041_thumb.jpg

post-117-0-78939900-1487796047_thumb.jpg

post-117-0-99188300-1487796437_thumb.jpg

post-117-0-21632900-1487796474_thumb.jpg

post-117-0-11138000-1487796516_thumb.jpg

post-117-0-36833300-1487796542_thumb.jpg

post-117-0-71006500-1487796580_thumb.jpg

post-117-0-34125000-1487796617_thumb.jpg

Upraveno uživatelem jar_da
Odkaz ke komentáři

jj, Micra dosloužila, ale nakonec tím, že mladýmu nedal pán přednost a nabořil ho na řidičovi dveře .... pojišťovna nakonec zaplatila totálku 15.000,- a za 3.000,- jsme ji ještě prodali, takže supr kšeft .... sloužila 20 let a bez závad, dokonce výfuk původní.

Takže jsme se rozloučili a na fakturu jsme dali černý proužek .... přeci jen to byl člen rodiny

 

3 dětské sedačky je pakárna, do c-maxe moc asi nedáš, prostřední sedadlo je uzší .... takže jedině s-max. Jinak kámošovi jsem sehnal

c-maxe benzín 1,8 Titanium, najeto cca 90.000 km rok 2009, cenovka 155.000,-

post-117-0-35075800-1487842411_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Jo, už si vzpomínám, žes to někde řešil.. Je to škoda, určitě by mladým ještě posloužila.. Ta cena je mazec, za to byla Felda 1,6ka ne? :D To ta Micra rozhodně posloužila víc a s lepší výbavou..

 

Právě, že C-Maxe jsem ještě se 3ma sedačkama nezkoušel.. Mám ověřený Picasso, S-Max Touran a pak samozřejmě trojku SAG (Sharan/Alhambra/Galaxy).. S tím, že poslední trojice by se mi líbila nejvíc, ale to je samej diesel a když benzín, tak to nemá výbavu, kterou bych si představoval.. Jako stejně to asi nedopadne, manželka se na to netváří, takže zůstane doma OI, ale třeba mě něco trkne a zblázním se do toho :)))

Odkaz ke komentáři

Zajímavý precedent :) Tady na tom je fakt vidět, jaký jsou v bolce paka, jinak to říct nejde. Jednak nechápu, že ve fabrice neumí odhalit, kudy se chladicí kapalina ztrácí a vyřešit to, ale taky proč nevymění motor za nový, aby reklamaci vyřešili ke spokojenosti všech zůčastněných (zákazník, prodejce, fabrika). To se budou radši měsíce dohadovat a odmítat řešit, aby nakonec museli vrátit plnou kupní cenu.

Odkaz ke komentáři

Aha, takže reklamace nemá prioritu. Zákazník si koupí auto ze 3/4 mega, v záruce se mu ztrácí chladicí kapalina, de facto s ním nemůže jezdit, ale pro servis / výrobce to není priorita. Asi by ho měl ten člověk zahodit a koupit si u nich zase nový.

 

Jako já vím, že to tak opravdu funguje, ale o to je to horší. Tenhle přístup mě neskutečně irituje :(

Odkaz ke komentáři

pokud pujdes k tomu poslednimu okynu v levo a bude tam takova cernovlaska s vlnitejma (byla tam v patek) muzes bejt cetnej rekl bych, ale pro jistotu bych si tu druhou znacku dal asi nekam do batohu a byl pripravenej na eventualitu, ze budes tvrdit ze ti tu jednu nekdo ukradl.

 

Mimochodem nebudes objednavat 3M suchej zip na SPZ ?

 

p.s. pokud by te moc hlodalo svedomi, muzes jednu tu SPZ oddelat a ja ti ji vytrhnu z rukou a nevratim a mas takovou malou kradez

Odkaz ke komentáři

Tak ono ztráta nebo krádež...V reálu je to prakticky totéž. Ráno přijdeš k autu, provedeš kontrolu před jízdou a značka nikde. Tak jsi ji buď ztratil při předchozí jízdě, nebo upadla v myčce a nebo ji v noci někdo ukradl. Co z toho se stalo těžko někdo zjistí, takže vlastně ani sám to nevíš. Může si tam úředník napsat co bude chtít, aby mu to prošlo. ...A RZ dáš pochopitelně penťákovi, to je jasný :D

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...