Přejít na obsah

Obrovské zklamání


Look

Doporučené příspěvky

Ahoj,

auta mám jako většina chlapů velmi rád a tak jsem se těšil na svoji novou služební octavii III. generace s motorem 2.0 tdi 110kw a navigací.

První svezení mě nezaujalo.

Druhé už mě doslova naštvalo.

A teď po ujetí cca 400km si říkám jak někdo mohl takový zmetek vůbec pustit na trh??

Auto má nepřesné řazení, nepříjemné ovládání, při mém nastavením sedadla (185cm) mám pocit, že jediné co z auta vidím jsou sloupky karoserie, auto drnčí, rezonuje, vibruje - jízda na kostkách je doslova horor. Kultivovanost motoru bídná (táhne pěkně, to jo), spotřeba vysoká (Praha-Brno cca 120km/h 5,8 L).

Auto jsem dostal s najetými 10.000km.

Je vůbec možné udělat z auta za půl roku vrak nebo je to opravdu zmetek už od výroby?

Popřípadě jsem zhýčkán lepšími vozy?

Když kouknu do ceníku a vidím tam cca 613.000 + nějaká výbava tak bych to auto obešel takovým obloukem a u škodovky by mě nikdo nikdy neviděl........

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

auta mám jako většina chlapů velmi rád a tak jsem se těšil na svoji novou služební octavii III. generace s motorem 2.0 tdi 110kw a navigací.

První svezení mě nezaujalo.

Druhé už mě doslova naštvalo.

A teď po ujetí cca 400km si říkám jak někdo mohl takový zmetek vůbec pustit na trh??

Auto má nepřesné řazení, nepříjemné ovládání, při mém nastavením sedadla (185cm) mám pocit, že jediné co z auta vidím jsou sloupky karoserie, auto drnčí, rezonuje, vibruje - jízda na kostkách je doslova horor. Kultivovanost motoru bídná (táhne pěkně, to jo), spotřeba vysoká (Praha-Brno cca 120km/h 5,8 L).

Auto jsem dostal s najetými 10.000km.

Je vůbec možné udělat z auta za půl roku vrak nebo je to opravdu zmetek už od výroby?

Popřípadě jsem zhýčkán lepšími vozy?

Když kouknu do ceníku a vidím tam cca 613.000 + nějaká výbava tak bych to auto obešel takovým obloukem a u škodovky by mě nikdo nikdy neviděl........

Já též neoplývám nadšením z nových vozů/šetření je znát/ ale pokud si neumíš nastavit na svých 185cm?,

budeš asi totální nevolant. Sloupky jako takové vadí u všech aut, ale s tím je potřeba žít.

Upraveno uživatelem motorpower
Odkaz ke komentáři

Hyundaista opravdu néé, i když myslím, že to jsou povedená auta. Miluji Alfa Romeo (jako první auto jsem měl 156 2.0 TS), pak byly nějaké omyly s kosočtvercem a aktuálně jsem jezdil (počítám víc než 10.000km ne jen vyzkoušet) s Mazda 6 2.0 benzin, 2,2 diesel AT a poslední 2,2 diesel MT Revolution TOP. Věděl jsem, že při přechodu na oktávku to nebude žádná hitparáda, protože Mazda 6 je konkurent Superbu tak jsem si říkal, dobře, klesnu o třídu níž, to se dá vydržet. Nedá.... :-) Ale budu muset, zvyknu si.

Plasty...i Mazda má pár plastových tlačítek, to v ceně do milionu snad všichni

Sloupky....Mazda má extrémně dlouhou kapotu a všechny sloupky posunuté o několik cm dozadu. Výsledek je neskutečnej zornej úhel předním sklem a když kouknu doleva vidím ven a ne B sloupek jak v oktávce. (Kdybych měl 210cm řeknu si, že to není pro mě, ale se standardní postavou mě to prostě vadí)

Kdo vymýšlel ergonomii ovladačů? Tlačítko "CANCEL" na tempomatu? trest smrti!

Jízdní komfort popisovat nebudu, nechci se znova naštvat, ale asi budu úsek na kostkách vždy objíždět.

Proč žere o 0,5-0,8 L více než o třídu větší a 50 koní a 100N.m výkonnější vůz se dvěma turby??

 

Zátah motoru je fakt příjemnej, kufr maximální, ale radši bych v kufru vozil o 100 litrů méně vzduchu a měl auto ve kterém se řidič cítí báječně a jízdu si užívá.

Za mě teda velké zklamání :-(


Já též neoplývám nadšením z nových vozů/šetření je znát/ ale pokud si neumíš nastavit na svých 185cm?,
budeš asi totální nevolant. Sloupky jako takové vadí u všech aut, ale s tím je potřeba žít.

Nejde o to, že bych neuměl. Ale když si posed nastavím abych se cítil dobře, jde znát citelně horší výhled z vozu než jsem byl zvyklý. Takže to beru jako konstrukční prohru pro škodovku. Každý má jiné priority, já bych oželel 50 L prostoru v kufru a radši bych viděl bezpečně z auta :-) Někdo třeba neustále stěhuje a vyhovuje mu osobní auto alá dodávka :-)

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

auta mám jako většina chlapů velmi rád a tak jsem se těšil na svoji novou služební octavii III. generace s motorem 2.0 tdi 110kw a navigací.

První svezení mě nezaujalo.

Druhé už mě doslova naštvalo.

A teď po ujetí cca 400km si říkám jak někdo mohl takový zmetek vůbec pustit na trh??

Auto má nepřesné řazení, nepříjemné ovládání, při mém nastavením sedadla (185cm) mám pocit, že jediné co z auta vidím jsou sloupky karoserie, auto drnčí, rezonuje, vibruje - jízda na kostkách je doslova horor. Kultivovanost motoru bídná (táhne pěkně, to jo), spotřeba vysoká (Praha-Brno cca 120km/h 5,8 L).

Auto jsem dostal s najetými 10.000km.

Je vůbec možné udělat z auta za půl roku vrak nebo je to opravdu zmetek už od výroby?

Popřípadě jsem zhýčkán lepšími vozy?

Když kouknu do ceníku a vidím tam cca 613.000 + nějaká výbava tak bych to auto obešel takovým obloukem a u škodovky by mě nikdo nikdy neviděl........

 

:palec: :lol: :smich: 5,8L NAFTY NA 110KW sa ty zda VELA. :prcprc: :wallbash:

 

Odkaz ke komentáři

No tak nevím jak sedíš, ale pokud při pohledu doleva ven z auta vidíš "B" sloupek, tak je něco špatně uvnitř toho auta a nikoliv špatné auto.

Pokud si najdu komfortní pozici za volantem ve voze A a ve výhledu mě nic nevadí, tak si řeknu dobře, někdo u konstrukce vozu přemýšlel. A pokud při podobné pozici za volantem ve voze B mám výhled omezen, tak si řeknu, že někdo "aby mohl na papír napsat 610 litrů" se úplně vykašlal na dobrý řidičův pocit a radost z řízení.

 

:palec: :lol: :smich: 5,8L NAFTY NA 110KW sa ty zda VELA. :prcprc: :wallbash:

 

Není to tak zlé, zažil jsem i horší, ale ty si zjevně nezažil lepší a to já bohužel jo s autem o třídu výš, 129kw, 420N.m to šlo za cca 5,6.....takže opět mírné zklamání :-(

 

Asi si ale nerozumíme, nejsem tu abych se hádal, můj dotaz byl zda je možné aby to auto během 10.000 někdo tak zdevastoval (z pohledu jízdních vlastností) nebo je to už zmetek od výroby?

Ale když jsme u toho.....jakou přednost má tedy škoda octavia oproti konkurenci?

Design? - subjektivní záležitost, líbí se mi, ale pro mě jsou lepší

Cena? za slušně vybavené auto néééé

jízdní vlastnosti? - na dobré silnici asi dobrý, ale proboha jel s tím někdo někdy po kočičích hlavách???

emoce za volantem? - spíše menší

motor? - jedna z nejpovedenějších věcí na autě, ten beru i když zase znám lepší

kufr? - joooo, tak tady suverénně vyhrává

image značky? - škodovku mám rád, ale už to není co to bývalo.

dealerská síť? tak ta je asi taky nejlepší

 

shrnuto a podtrženo: Ještěže jsem si to auto nemusel kupovat :-)

Pro mě jsou priority emoce, jízdní vlastnosti, pocit za volantem a samozřejmě jako u všech cena a v těchto parametrech mě to auto opravdu zklamalo :-(

Odkaz ke komentáři

:-) super, tak já doufám, že si na 60.000km sednu a ne se rozsypu (přeci jen jsem měl Alfa Romeo a Renault tak mám divoké zkušenosti). Spotřebu neřeším kvůli financím, ale spíš mě to zajímá. Za poslední 2 roky jsem jezdil asi s 6 novými vozy (najeto mezi 3 a 4000km) a tak si dělám obrázek.

Položím otázku jinak. Je možné, aby každý motor reagoval na zimu individuálně? Kus od kusu nebo dle konstrukce? Obrazně, motoru A se při -10 stupních zvedne spotřeba o 10%, motoru B o 20% a motoru C o 30%??

Odkaz ke komentáři

Vseko je to o style jazdy a dlzke jazdy a samozrejme teploty. Mam doma taktiez 2,0 tdi 103 kw v o2. Je to fl 12/2009 na ktorom jazdi manzelka asi 10 km rano a 10 km domov a teraz ma priem. spotrebu 7,2l . V lete tato ista trasa 5,8 l ale nema problem pri dlhsej trase cca 100 km jazdin na 4,7 podla pp. S 1,8 tsi to dokazem urobit 5,3 podla pp ale aj 16l. Netvrdim ze octavia je naj super auto ale napr. ak by som chcel audi a4 tak ako som povodne chcel tak by to vyslo asi o 10. tis € viac. A je rozdiel dat 30 alebo 40 si myslim. Alfu romeo som mal takisto a to aj 164 a tiez 166 vo full vybavach samozrejme ze jazdene. 164 bolo 2,5 td a 166 3,0 V6 takze viem co je to auto s emociami . Emocie prichadzali Servisoch a casto? Nikdy som nedal dopustit na tie auta , lebo jazdu som si vzdy uzival .

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...

Pánové,

ten kdo byl zvyklý na měkčí a pohodlné auto,ten by měl vybrat 1.6 a ne 2.0 TDI protože 1.6 má měkčí pružiny...Což se skoro nikde neuvádí...

A výhled vpravo mi dělá často velké problémy...

Mám 190 cm a tam ,kde hledám přijíždějící auto z prava tak nacházím sloupek nebo opěrku spolujezdce...

20 let jsem jezdil mercedesy W124 ,190 a naposledy W210 E 220CDI.

Ale zatím jsem překvapivě spokojený s OIII 1.6TDI DSG 7

Je tichá venku i uvnitř a překvapivě dobře péruje i tlumí...(jen aby vydržela alespoň polovinu co poslední auta 800 a 350 tis (a jezdí stále...)

Konec hlášení

 

Odkaz ke komentáři

Nevím co jsi od Octavie očekával, já mám sice krátké osobní zkušenosti (nájezd vždy do cca.500 km) ale zato s několika variantami OIII (RS, DSG, 4x4) především s naftovými motory.

Nicméně něco k tomu také dodám.

Hluk dieslu mi osobně vadí (mám totiž OII s 1,8 TSI), ovšem názor je to subjektivní, protože ten kdo jezdí s naftou mi to zpravidla rozporuje.

Jízdní vlastnosti - no multilink zadní náprava je tišší, ale nějaké úpravy byly provedeny. Co se týká jízdy samotné, velký rozdíl v tom necítím.

Řazení - mě ještě dnes (a to mám najeto 80tkm) jde ojediněle hůře zařadit 3 převod. stupeň.

Spotřeba, záleží na stylu jízdy. Počkej až najedeš více km.

Cena, no u více vybavených verzí je už docela vysoká. Pokud platí zaměstnavatel, tak by mě to netrápilo.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Mam ji doma 3 dny .1,6 tdi 85 kw Active.Najeto přes 100 km.Šlape to parádně.Jsem maximálně spokojen.Skvělý vůz.Měl jsem před tím Fabii 1,2 tsi.To se nedá vůbec srovnat.

Mám 2 týdny Ambition 1,6 s manuálem. Přešel jsem z Octy II FL 1,2TSI 77kW, se kterou jsem najezdil bez problémů 223.000km. (obě auta služební) Mé pocity z TDIčka jsou však víceméně velmi rozpačité. Není to sice nic tak tragického, jak jsem všude četl, ale na druhou stranu bych od auta za 580.000,- čekal přeci jen trochu více. Abych to shrnul. Kromě značného hluku, tvrdého podvozku a odskakující zadní nápravy (na což jsem rozhodně v TSI zvyklý nebyl) je ten 5ikvaltový manuál opravdu totálně, ale totálně mínusová záležitost, která vůz naprosto zbytečně degraduje o dimenzi níže. Pod 1500rpm se s motorem jezdit v podstatě nedá, což je v mnoha případech velmi nepříjemné. Např pomalý nájezd ve městě do pravoúhlé křižovatky do kopce buď musím provést zostra, nebo prostě podřadit na 1. To jsem nikdy nemusel, a to ani před léty v Trabantu, nebo dnes ve slabé Thalii. Vypadá to, že s láskou budu na TeSInku vzpomínat a moje manželka ještě více... Dnes s tím jela prvně a vylezla z toho úplně znechucená (což však samozřejme není vůbec podstatné :rolleyes: ). Ale abych nebyl neobjektivní. Dnes jsem se vrátil ze služebky z Polska s průměrnou spotřebou od počátku ježdění 5,37L/100km. Jelo se s tím po dálnicích naplno a v plném naložení celkem hezky a ve vyšších rychlostech je ten objem přeci jen znát více, než tomu bylo u TSI. S vozem se krásně rozjíždí, spojka měkká, k pumpě jen občas. Najeto zatím jen 2000km, takže předpokládám, že si to ještě nepatrně sedne, a to určitě k lepšímu. Závěrem jen uvedu, že bych za sebe do tohohle TDIčka nikdy nešel a když už Octavii, tak v silnějším 1,4TSíčku se 110kW a 6ikvaltem, která vycházela o cca 30.000km levněji. Ten rozdíl, než by se v palivu projel je tak dlouhý, že nemá význam to řešit. Ale jak se říká : darovanému koni na zuby nehleď :D

Odkaz ke komentáři

ja som mal pred tym sluzobak tiez 2.0 tdi 110kW a teraz mam 1.6 tdi 77kW , tak ti viem povedat, ze je 1.6ka o dost hlucnejsia, hlavne ked je podtoceny motor ( 4 st- - v meste pod 1400 ot/min ) ale co ti bude este viac vadit je 5stupnova prevodovka, ta 6-ka tam jednoducho chyba a kedy soudrozi v skodovke uz konecne pochopia ze k tomu motoru ked uz povolil 7st DSG tak nech daju uz len 6kvalt manual ... po meste a dzedzinach ako tak, ale ak tym jazdis aj po dialniciach, tak je rozdiel pri 140 km/h tocit 5kvalt okolo 2600 ot/min ako 6 kvalt na 2200 ot/min z hladiska spotreby/ hluku / atd ...

Odkaz ke komentáři

samozrejem je ticho a ticho ... nehovorim ze huci, len ze tam rozdiel pocut je hlavne pri podtocenom motore, ked ides po meste/obci a ti PP hlasi ecotyp pri 50km/h radit 4ku a vtedy toci motor okolo 1300-1400 ot/min ( ja osobne preradim az okolo 55-58 km/h pri jazde mestom/obcou )... pri vyssich rychlostiach uz je to + - narovnako ... a o odhlucneni motoroveho priestoru od kabiny sa tu toho uz popisalo az az ...

Odkaz ke komentáři

Mé srovnání bylo míněno tak, že 1,2TSI bylo jízdně velmi příjemné a velmi tiché vozidlo a rozhodně na něj budu vždy "s láskou vzpomínat" :rolleyes: . Jediný hluk, který byl slyšet byla netěsnost (svistot) kolem oken dveří u řidiče a pneumatiky. TDíčko není rozhodně z hlediska hluku tragédie, ale proti TSI je to trvale dunivý lomozník. Navíc ta zadní náprava je fakt krok zpět a dá o sobě vědět vždy, když už si myslíte, že to není pravda. Teď jsem si přečetl svou včerejší recenzi a možná jsem byl až přehnaně moc kritický. Dnes jsem nabral na 1998km Vervu a při výjezdu z města se mi zdálo, že auto nabralo druhý dech. Začal jsem tomu přicházet docela na chuť a nemohu uvěřit tomu, že by ta lepší nafta to auto tak probudila. Není možné, že by výrobce blokoval průběh výkonu do 2.000km a po jejich překročení to pustil naplno ? Je to subjektivní, ale na druhou stranu, fakt se mi zdá, že se něco výrazně změnilo. Ještě k té převodovce. Být tam 6 kvaltů, tak opravdu nemám k vozidlu téměř žádnou připomínku krom drobných porovnatelných detailů, které se pokusím vyjmenovat (+/- proti Octavii II FL).

 

1) Displej na SWINGu 6,5 je z nějakého plastového skla a šmatlance vůbec, ale vůbec nejdou otřít. Příjem rádia je však velmi solidní !

2) Levá páčka je užší a kolíbka na tempomat méně výrazná než u dvojky. Pokud je loket ruky na rantlu dveří (jak mám ve zvyku...), často při zapínání tempomatu zapnu i blinkry...

3) Umístění start-stop tlačítka je na nejhorším místě před šaltrpákou, kam to snad šlo umístit...

4) Otevírací přihrádka pře šaltrpákou je debilně zásuvná a nikoliv inteligentně vyklápěcí jako ve dvojce

5) Na horní části palubky chybí perfektní přihrádka na zbytečnosti ze dvojky

6) Středová opěrka je naprosto perfektní, široká, nastavitelná a s úložným boxem - rozhodně vhodný příplatek !

7) Ovládání na volantu bohužel nemám a neudělejte blbost si ho tam nedat !

8) Nastavení tempomatu funguje i po pře/podřazení oproti dvojce, což je super !

9) Vypnutí ASR možné jen přes displej SWINGu, takže na pikaču...

10) Po městě si nic jiného než trojku neužijete, pokud Vám nevadí podtočený motor....

11) Oproti dvojce chybí jednoduchý, ale o to praktičtější úchyt na propisku za šaltrpákou.

12) V kufru je v levé části bezvadná vyjmutelná přihrádka, která mi ve dvojce hodně chyběla.

13) Na rozevláté okresce se se dvojkou bez ESP jelo hravěji a svižněji. Naopak na perfektní silnici je u trojky to ESC a XDS opravdu znát a auto se chová podstatně klidněji a bezpečněji.

14) Napsal bych, že auto s full LED lépe svítí, ale jednak jsem ještě v noci nejel a dvojka s čirou optikou svítila naprosto perfektně ! Takže jsem na první noc fakt zvědavej B)

 

A je toho víc na obě strany, ale zrovna mne nic dalšího nenapadá. Každopádně, čím více mám najeto, tím více se mi TDI Octa líbí. Je to asi jen o zvyku. Možná to bude i tím, že nejlepší auto ze všech je to "služební" :D

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...