Přejít na obsah

Obrovské zklamání


Look

Doporučené příspěvky

To MOJE JMENO:

 

casem prijdes na to, ze nektere veci vubec nepotrebujes, pouzivas (zkousis) to vicemene jen ted, jako napr ASR. Kdyz jsem kupoval O3 taky jsem vypinal a delal "blbosti", ale ted na to ani nesahnu, Start/Stop mam trvale vypnut, netreba nic mackat. Co se tyka uchytu propisky, tak tohle bylo u O2 bez jumbo boxu (loketka), jinak tenhle uchyt je v kastliku spolujezdce. S levou packou jsem nemel nikdy problem, chce to nejspis zvyk a trosku i vychodit ten kolebkovy vypinac. A prihradka na horni casti palubky, nakonec jsem rad ze tam neni, auto vypada cisteji a doslova jak pises, u O2 jsem tam mel taky blbosti a neporadek.

Odkaz ke komentáři

13) Na rozevláté okresce se se dvojkou bez ESP jelo hravěji a svižněji. Naopak na perfektní silnici je u trojky to ESC a XDS opravdu znát a auto se chová podstatně klidněji a bezpečněji.

 

ESC (jehoz soucasti je i ESP) je na perfektni silnici znat pouze kdyz se auto ocitne v nebezpecne situaci (napr. podklouzne kolo na sterku, mokrem listi, tram. koleji). V tu chvili se ozve varovny signal (cinknuti) a na MaxiDOTu/PP se rozsviti "Zasah ESC". Pokud si tohle jeste nezazil, tak ti ESC jeste nezabralo.

 

A zasah XDS poznas, kdyz najedes rychle (na suchu hodne rychle) do zatacky - napr. na velkym kruhaci nebo pri najezdu na dalnici - a kdyz uz se auto stava nedotacivym a hrne se ven z oblouku, se ti najednou srovna do stopy, jako kdyby ti nekdo kopnul z boku do zadni napravy. To je zpusobeno pribrzdenim zadniho "vnitniho" kola.

 

Prosim nezkouset na verejnych komunikacich :)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravím

 

Za posledných 18 mesiacov som mal viac octavií B)

 

Najspokojnejší som bol s octaviou II po FL, bola to síce len 1,6 TDI ale jazdilo sa mi s ňou najlepšie približne pol roka cca 6-8 tisic km za mesiac, bola pohodlná, sedela v zákrutách, len tá spotreba pod 6 litrov to nešlo. Na firme ich bolo 6, a záležalo od kusu ako bola zajazdená, jedna bola lenivá, 3 normálne a jedna išla ako ... krásne ťahala :palec: a posledná bola 2.0 TDI s DSG v tej som sa iba viezol ale bola to pohodička. Mal som tú lenivú ale postupom času znovu nabrala dych.

 

Potom som mal octaviu III 1,2 TSI mal som ju cez zimu, nebol to žiaden trhač asfalt ale dalo sa a hlavne premňa bolo v nej rýchlo teplo a spotreba ako s 1,6 TDI cca pod 6 litrov v pohode. Len tá zadná napráva :wacko:

 

Následne som mal šéfovu octaviu III 2,0 TDI s DSG, bol to požitok z jazdy ale mal som ju len týždeň :lol: Bolo tu super vozenie či po diaľnici alebo po Prahe, len nebola vhodná na stavbu :(

 

Menili sme vozový park a tak sme všetci dostali octavie III 1,6 TDI 81 kw, tak som vedel čo má čaká :asie: ale teraz mám svoju 1,6 TDI combi :P

 

Octavia II FL vs octavia III

 

Niektoré veci mi chýbajú ako je odkladacia polička, dal sa tam dať krásne telefón, odkladacích priestorov je akosi málo ( ford c-max na 6 mesiacov kým prišla moja octávia ).

Podvozok z II. Zádná náprava je dobrá na rovnom asfalte, ostatné povrchy 0, ale po zaťažení aspoň 40-80 kg je to lepšie.

Mala lepšie svetlá, v II čočky v tejto halogény.

Svetlá výška podvozku, nová ma taký čarovný spoiler s ktorým sa dá všetko skontrolovať čo je vyšie ako 10 cm.

Lakťová opierka posuvateľna a výskovo nastaviteľna je lepšia ako v II.

Sedadlá boli pohodlnejšie v II, snáď pomože výmena za RS

Exteriér III je krajšia ako II ;)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
V 17. 4. 2017 at 19:10, 16TDI81 napsal:

Pánové,

ten kdo byl zvyklý na měkčí a pohodlné auto,ten by měl vybrat 1.6 a ne 2.0 TDI protože 1.6 má měkčí pružiny...Což se skoro nikde neuvádí...

A výhled vpravo mi dělá často velké problémy...

Mám 190 cm a tam ,kde hledám přijíždějící auto z prava tak nacházím sloupek nebo opěrku spolujezdce...

20 let jsem jezdil mercedesy W124 ,190 a naposledy W210 E 220CDI.

Ale zatím jsem překvapivě spokojený s OIII 1.6TDI DSG 7

Je tichá venku i uvnitř a překvapivě dobře péruje i tlumí...(jen aby vydržela alespoň polovinu co poslední auta 800 a 350 tis (a jezdí stále...)

Konec hlášení

 

Po 3 letech zde pokračuji v hodnocení tohoto auta.

Jsem s ním velice spokojený až na jednu dost podstatnou věc:

Po asi 30 tis km začala spojka vydávát hrozné zvuky při rozjíždění takže museli vyměnit cely set...

od asi 60 tis pozoruji podobné zvuky už zase !!!

asi v 70 tis se auto uprostřed města zastavilo a přestalo úplně řadit !!!

Odtah do servisu a výměna celé nové mechatroniky !!!

zvuky spojky se občas zase objevují-pískání při rozjezdu.

S autem je od novoty zacházeno jako v bavlnce !!

žádné závodění,žádné sešlapování při rozjezdech.Prostě jsem si koupil nové auto které je maximálně je šetřeno ...

Ježděno spíš svižněji ale šetřeno při rozjezdech(praxe 10 let s automatickou převodovkou sice měničovou)

A proč to sem píšu ???

Je velice pravděpodobné,že tyto díly větší nájezd nezvládají a Škoda auto vyrábí tyto časované bomby ????

Obávám se ,že za rok končí záruka a auto není schopné vydržet delší nájezdy jak už předvedlo....

Co s tím ???

Výměna mechatroniky po záruce je asi tuším 50 tis kč a spojky asi 30 tis !!!

máte stejnou zkušenost ???

Existuje prodloužení záruky jen na DSG a spojku ???

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Jako přijít a vidět tohle pripadne na autě, asi by me to taky poslalo do kolen 🥲
    • Tvl, já jsem teď poslední dva nasranej permanentně, ale tohle najít na autě by mě asi rozbrečelo.
    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
×
×
  • Vytvořit...