Přejít na obsah

Přídavné topení/nezávislé topení?


Doporučené příspěvky

Zdravím, našel jsem si dvojkovou oktávku 1.9 tdi 77kW, vypadá v dobrém stavu, až na xenony asi v nejvyšší výbavě (dokonce aji střešní okno) je dovezená z Německa a nechal jsem si ji ověřit u Cebia.cz. Ve výbavě koukám na nezávislé topení a je tam zmíněno, že není, avšak dále čtu a vidím přídavné topení ANO. Je to přídavné topení myšleno, že při určité venkovní teplotě se začne dohřívat motor na provozní teplotu? Díky za rady :)

post-55085-0-36924100-1483978812_thumb.png

post-55085-0-31687000-1483978820_thumb.png

Odkaz ke komentáři

přídavné topení - elektrické by podle mě mělo být myšleno jako elektrická spirála ve topení, která ohřívá procházející vzduch tímto místem

přídavné nezávislé topení - klasické webasto, které je spínání buď dálkou nebo se dá naprogramovat na maxidotu

Odkaz ke komentáři

Mě webasto spíná pod teplotou 5° a jede až do doby ohřevu vody v okruhu 70° poté se vypne.Dnes jsem se o tom přesvědčil neboť jak jsem stál ráno na křižovatce tak šel z boku oblak dýmu/venkovní teplota -18°.

No a ve finále se divým proč mám tak velkou spotřebu když jede Webasto a ještě do toho si bere motor.No uvidíme jak to bude jaro-léto

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Jo něco to sežere.Ale zas to teplo viď?Bufik je.fajn.

Jinak auta co jsou třeba z Itálie nemají ptc,elektrický topný článek v topení.To je právě to přídavné topení.Takže pokud ve výbavě je a je funkční tak mrznout nebudeš.Myslím že automat na topení vliv nebude mít.

Odkaz ke komentáři

No já mám analog dostavbovou sadu.Naštěstí nemám climatronic a podobné vychytávky, takže instalace byla celkem jednoduchá, tak jsem si to montil sám. Ale kdybych měl nějaké novější auto tak bych i těch 25 asi dal.U té dostavby je jedna výhoda.A to že pokud auto budu prodávat,tak ho vyndám a namontuju do jiného

Odkaz ke komentáři

Jinak taková malá zkušenost.

Pokud jsem po koupi auta testoval Webasto na dálku tzn. Ráno -10 a já jej chtěl mít vyhřáté tak po nasednutí bylo sice teplo, ale při startu kolísaly otáčky a to dost. Připadlo mi to jako že jednotka motoru vyhodnotil teplotu vody, ale sám motor byl studený a proto se otáčky upravily pro tuto teplotu vody. Ve finále se pokoušel držet na nějakých 600 otáček(motor sebou škubal), ale nějak mu to nešlo. Pokud startuji studené auto bez předehřátí tak tento problém nemám-otáčky vyskočí na 950 a je klid.

 

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Není.Ta doporučená doba je kvůli tomu bufiku aby se pořádně prohřál a nenapékal se v něm karbon.Startuju na drc i po 10 min.Pokud máš originál topení tak bych hledal chybu v teplotním čidle, pokud dodělávané,tak možná v zapojení vody.

Twl, na drc to startuje i bez předehřevu a za 10 minut se voda (a natož motor) neohřejí ani na 50°, takže se rafička opravdu nepohne.
Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zdravím všechny,


mám O2 2011 2,O TDI 103kW CR CFHC s originál zástavbou Webasto a Climatronicem.


Momentálně řeším problém s tím, že Webasto při spuštění DO zapne, ohřeje komplet motor (teď při teplotách lehce pod nulu, kdy auto třeba den stojí za cca 20 minut na nějakých 50 st. C), ale ne vždy sputí ventilátor do interiéru. Někdy spustí, někdy ne.


Diagnostika ve škodovce žádné chyby nevykazuje. Maximálně jednu o které vím - 00664 002 (1x) - Ukazatel zásoby paliva - pokles pod spodní mezní hodnotu.


Když při zapnutém NT vlezu do auta zapnu spínačku a spustím manuálně ventilátor a jdu zase z auta pryč, jede vše v pohodě a auto je za chvíli vyhřáté. Řešili jste někdo podobný problém?


Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

Zdravím Vás pánové.

 

Vzhledem k přicházejícím ranním mrazíkům a tím pádem využití rozmrazení oken jsem opět začal používat předehřev.Po zapnutí Webasta,a uplynutí 15 min. venkovní teplota -5°C nasednu do vozu a ručně vypnu na panelu ovládání.Při nastartování vozu se otáčky nachází  při volnoběhu (600) a motor sebou škube, otáčky padají mírně pod 600/střídavě do doby ustálení.

Nikde jsem nečetl , že by bylo nutné udržet běh předehřevu po určitou dobu, aby po nastartování sebou motor neškubal.

Ve Škoda servise nic nezjistili

Nastaveno mám topení.Funkce větrání asi nebude mít na to vliv/ta je spíše pro jiné účely.

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři
  • o 4 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...