Přejít na obsah

Pokec o COLUMBUSu


Doporučené příspěvky

No vida, tak to konecne odpovida na mou otazku tady nekde (nebo tam), jak se to zobrazuje spolecne z kamery a ze senzoru... Pekne, chci to take :-)

Muze tedy nekdo prosim kvalifikovane napsat, co vsechno je na to treba a co to zhruba stoji na O2 FL (MR2010) v provedeni L&K liftback, to kvuli vybave.

A kdo to udela ? Diky moc.

Odkaz ke komentáři

Dnes/zítra mě mají do mé O2 FL MR2010 (L&K) dělat v autorizovaném servisu mj. nový oficiálně uvolněný upgrade firmware pro Columbus, má to být verze 2684, je to již ten zcela nový firmware (co má i hlas. ovládání Columbuse a SDHC), nebo je to nějaký klon toho staršího?

Ten nový s hlas. ovládáním je totiz co vim oznacen jako v. 2660 (nebo podobne), takze toto by mela byt nejaka jeste zasadne novejsi verze... Technik me rikal, ze dostali instalacni disk dneska z Boleslavi jako uplne horkou novinku...Zitra to samozrejme budu vedet asi presne.

 

Měl jsem nějaké drobné potíže s MaxiDOTem (občas mizející některé položky z hlavního menu) a na C. (s poměrně často se vyskytující hláškou "Systém se aktivuje"), tak se sami nabidli k tomuto novemu firmware v. 2684.

 

Jinak nikdo nema zadne podrobnejsi info k te couvaci kamere na prispevcich vyse ? DOLI nic ?

 

Díky.

Odkaz ke komentáři

Tak uz mam v Columbovi od patku novou verzi fw 2684, chova se to celkem jak ta "slavna" 2664, jsou tam nove volby pro vypnuti obrazovky, zobrazeni rychl. limitu (nekde) atd. (SDHC jsem jeste nezkousel), nicmene zadna polozka k hlasovemu ovladani (!). Nevim, zda-li tj. tedy nejaky zjednoduseny novy fw, bez togo hlasoveho ovladani, nebo to je jeste nejak deaktivovano, jak pise Doli : "...v navigaci nakódováno: "voice control inactive"...". Hlasove ovladani z volantu nadale aktivuje jen GSMIII, tlacitko na navigaci vyvola standardne pouze posledni navigacni pokyn.

 

Vubec jsem netusil, ze je nutne po upgrade firmware z CD/DVD jeste nutno delat nejaka dalsi kodovani/nastaveni VAGem. Zdejsi prispevky vyznely tak, ze staci upgradnout firmware v C. z DC/DVD, a to je vse - prip. dodelat propojku pro mikrofon. To 100% v servise nedelali, ani nevedi co a jak. O nejakem propojovani mikrofonu nekde vzadu na navigaci jiz netusi vubec nic...

 

Co je ale take divne, nyni me navigace ani nahodou nechce akceptovat navigacni BMW DVD, ktere dosud fungovalo zcela bez problemu. Jakmile ho tam dam, stale dokola pise o vlozeni spravneho navigacniho DVD. Posledni verzi od VW West vzal vicemene bez potizi...

Odkaz ke komentáři

Tak je to skutecne fw 2684, videl jsem na vlastni oci ten disk z Boleslavi, oznaceny jako firmware 2684, jen pro vnitrni potrebu.

 

OBROVSKY PRUSER - nedari se s neoriginal. mapami.

Po upgrade jsem jel, zapl navigaci, ta si vyzadala navigacni DVD disk (?). Nevim proc, mel jsem za to, ze upgrade firmware s navigacnimi daty na HDD nic neudela. Bez vlozeneho navigacniho DVD disku NIC.

Vlozil jsem tedy BMW edici (mel jsem ji i na HDD), ktera se starym fw jela bez potizi. C. jen chroustal a chroustal, a stale vyzadaval spravne navigacni DVD.

Dal jsem tam tedy zalozni kopii V4 od VW (WEST), tu to vzalo, ruzne psalo, ze jsou chyby na disku atd.. (se starym fw zcela bez potizi), ale nakonec mapa naskocila. Zadna nabidka nahrady stavajici dat na HDD, nebo nakopirovani dat z DVD na HDD, nic takoveho, kazde cca 4-5 min. zahlasi chybu disku, a dal nejede dokud se nevysune a znovu zasune.

V Setupu jsem zkousil nabidku pro tovarni nastaveni/vymazani navigacnich dat (nebo jak je to oznacene) - zadny efekt. Navigace vubec nenabidne prekopirovani/nahrazeni dat na HDD novymi - puvodne na HDD byle BMW edice...

Je to nyni zcela nepouzitelne, v servise to dle meho vubec netestovali, musim tam nyni ale s original DVD od VW, ktere ale nemohu nikde najit. Uz je ta nova verze od VW (v. 5 nebo v.6) ?

Nepomuze nekdo, kdyz tak na SZ ?

Odkaz ke komentáři

u 26XX to není.Dělal jsem to asi 10× a vždy v navi zůstalo vše bez změn.Bůhví co dělali.Jak vidím některé servisy,chce se mi brečet-viz nedělní návštěva kamaráda ze Slovenska,taky jin ve škodovce něco nešlo a udělali víc škody než užitku,nakonec to dopadlo OK

Odkaz ke komentáři

Zrovna minulý týden jsem radil jednomu slovákovi.

Nehrál mu Columbus 3T0 v OctaviiII a v servisu (na Slovensku) mu tvrdili, že ani nikdy hrát nebude.

Řekl jsem mu ať vypnou SoundSystém a nakódují správně repro.

Prý jim to trvalo asi hodinu a půl než to udělali a ještě ani nevěděli jak se navi restartuje!

Upraveno uživatelem j0ska
Odkaz ke komentáři
omicron: teď mě napadá, zkus tu navi restartovat. Jen nápad, asi to nepomůže.

 

Diky, tzn. restart pres "Tovarni nastaveni", tj. vymazani vseho kolem NAVi ? Nebo je tam nejaky jiny ?

Diky.

 

Chova se to divne, jaky by na HDD neco z navigacnich dat bylo, a pritom nebylo. Vubec to pri nacteni V4 disku nenabidne jeho kopii na HDD. Myslim, ze to neni v poradku

Odkaz ke komentáři
Restart - stisknout 3 tlačítka najednou.

2 šipky vedle mechaniky + tlač. s mikrofonkem úplně napravo nahoře.

 

Diky, uz jsem na to mezitim odpoledne prisel sam (rada servisu), ale nepomohlo to.

Po restartu jsem udelal i tovarni nastaveni navigace, bez ucinku. Jeste zitra zkusim vlozit disk VW East Europe, uvidim, zda-li to bude nejaka zmena...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
    • BUBUTECH, vedel by si dat vyrobit 2ks tych gumenych veci ? Mam vsetky suciastky ale tie stople co tu mas model sa uz nikde nedaju kupit a nemam nikoho co by mi to vytlacil na 3d tlaciarni. Dik za odpoved.
×
×
  • Vytvořit...