Přejít na obsah

Geometria


Doporučené příspěvky

Ahojte chcel by som sa spýtať mal som zlomenú ľavú p.pruzinu,dal som ju vymeniť a vymenil som uloženie ramena,(zadné)a že či to mohlo rozhodit geometriu?Lebo teraz stačí keď počas jazdy vytočím volant do prava(do ľavá menej)tak ta ľavá strana kde bola medená pružina)vydáva strašný zvuk od pneumatiky ako keby jazdím po diaľnici po krajnici po tej bielej čiare :)pneu sú nové a ložisko to nieje.ide má poraziť s toho zvuku.ďakujem

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Pruziny se meni vzdy v paru, protoze ta druha uz bude taky unavena -> auto bude jinak reagovat v zatackach doprava a doleva.

 

A pneumatiky pokud jsou funglovky, tak maji vysoky vzorek a proto muzou hucet.

 

Vymenil bych hned i druhou pruzinu a nechal kola vyvazit + geometrie - stoji to par korun.

 

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Ježišmarja :D. Jakýkoliv zásah do nápravy tzv výměna uložení ramene vyžaduje geometrii. Dokonce i při výměně tlumičů by se měla dělat. Takže i pružin. Samozřejmě že si Český - Slovsnký servisy zvykly na tomhle šetřit, ale je to nutný. I když někdo říká, že se to nehne... Hne!. Už jen jízda na zlomené pružině rozhází celou geometrii. Ta pružina se ti zlomila zřejmě kvůli zadřenému ložisku horního uložení. Takže se ti zlomí i ta nová.

 

Přesně jak bylo napsáno, tak pružiny musí být dávány vždy dvě. Stejně tak i tlumiče. Stejně tak i horní uložení. Tady se třeba mrkni jak vypadá jeté horní uložení (stejné jako u Octy 1) http://servisdecin.cz/kompletni-vymena-predni-napravy-seat-toledo-tdi/

Když to tam necháš, tak se ti rozhází geometrie a zlikviduješ si pneu. O bezpečnosti ani nemluvim...

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Dá se nějak nastavit sportovní geometrie (mám RS)? Budu totiž měnit tlumiče, takže to půjde níž, no a v knížce "Jak na to" se uvádí:

 

Přední kolo

Úhel odklonu kola - sportovní zavěšení -33 +- 30

Úhel závleku - sportovní zavěšení 7°50 +- 30

Geometrie předních kol 0° +- 10

Geometrie v zatáčce - sportovní zavěšení 1° 31 +- 20

 

Zadní kolo

Geometrie nápravy - sportovní zavěšení 25 +- 30

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Prosim vas, co vsetko sa nastavuje na geometrii? Co som zatial vycital, zadna naprava je pevna, tam sa len zmeria a nic sa nenastavuje.

A vpredu to je ako? Urcite sa nastavuje zbiehavost a s odklonom a zaklonom to je ako? Len sa skontroluje, alebo sa to aj nastavuje? Ak ano, kde? Na tom spodnom cape, co su tie tri skrutky?

chystam sa na vymenu silentblokov na ramene, tak predpokladam, geometria po vymene bude nutna...

 

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...