Přejít na obsah

Dodělání nivelace xenonů OII před FL


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

již delší dobu se snažím sehnat nějaký návod na dodělání nivelací pro xenony na Octavii II předFL. Jde mi pouze o manuální přípravu, po stránce zapojení a nastavení jednotek to nechám už potom na odborníkovi, no ale nikde nic není akdyž už, tak jen nabídka kompletního dodělání, což se mi moc nelíbí a to ze tří důvodů:

1.nejsem nešika a baví mě na autě dělat věci sám - mám z toho potom radost

2.nechci dávat zbytečně peníze za něco co bych mohl zvládnout sám a zabavit se při tom

3.když už někam pojedu, tak to je i celkem časově náročné a být někde 2 dny je pro mě dost nepředstavitelné

 

Takže postupem času jsem si zjistil co bude třeba a začal na tom pracovat a mám již hotovo:

 

1.xenonová světla a nastavení jednotky (pouhou výměnou xenony blikaly)

2.větší nádobka pro vodu ostřikovačů, se dvěma motůrky a čidlem hladiny (čidlo si nechám zapojit)

3.ostřikovače do nárazníku (hadice, spony, držáky s ostřikovači, krytky ostřikovačů)

4.ovladač na palubce vyměněn za ten pro xenony bez kolečka nastavení výšky světel

5.namontované nivelace na přední a zadní nápravě (díry byly připravené, stačilo je pouze namontovat)

 

Teď bych potřeboval poradit, kudy natahat kabely od nivelací a kam mají vést. (kabelový svazek mám a jednotku xenonů také). Potom už by mělo přijít jen zapojení všeho, dodělání pár pinů a nastavit přes diagnostiku.

 

Byl bych opravdu vděčný, kdyby někdo kdo to umí, nebo to dělal mi poradil co a jak.

Odkaz ke komentáři

Tak mám asi kompletní kabeláž to vypadá... To vede v prahu pod plasty na straně řidiče? V podstatě by to tedy stačilo přehodit za původní, nacvakat konektory a nechat napinovat zbytek konektorů co jsou do jednotky - ta je umístěná kde?

 

I když teď o tom přemýšlím, že by stačilo jenom přidat ty kablíky od čidel nivelací, není nutné tahat všechno... předpokládám že tam kde jsou 2 konektory, tak to je předek - snímač brzdových destiček a ABS a ten jeden je jen ABS na zadku...

post-19220-0-76056200-1494529747_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Ano tahá se to v podlaze na straně řidiče. Pokud dáváš celou kabeláž tak je jednodušší kabeláž cvaknout uvnitř vozu na rozumném místě a napojit novou. U předního kola nic moc přístup. Jinak by si to tahal od ABS čidel do ABS jednotky a od snímače brzdových desek do budíků. Jednodušší je tahat jen kabeláž od nivelace. Jednotka pro xenony se umisťuje za jednotku klimatizace na plechový držák.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Tak jsem vyměnil zadní kabel, napojil na původní kablíky od ABS a nové od nivelace natáhl pod palubku... Teď si nevím rady s předkem. Vyndal jsem baterku a nosič baterky, našel kde je strčená průchodka v podběhu a vidím jak jde kabel do velkého svazku a ten do nějakého vlnovce (asi gumového) a ten jde do průchodky ve stěně. Vůbec nevím jak to prostrčit. Spoj kablíků je podle mě až v interiéru (podle kabeláže co mám novou, jsou spojené kablíky od ABS cca 20cm od průchodky a to by odpovídalo tomu, že spoj je někde za průchodkou v interiéru. Jak tedy dostat kablíky včetně těch nových kablíků od přední nivelace do průchodky? Mám odizolovat celý ten svazek kabelů a potom to půjde prostrčit, nebo má někdo nějaký rozumný nápad jak to udělat?post-19220-15127686180312_thumb.jpgpost-19220-15127686263844_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...