Přejít na obsah

Repro s impedancí 1,6k ohm


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

dostaly se mi do rukou dva reproduktory značky Dexon, které jsou sice dělané na podhledové ozvučení, ale napadlo mě, že by se dalo namontovat do auta.

 

  • nominál. Ø reproduk. 6,5“
  • výkon rms 6 – 3 W / 100 V
  • membrána / magnet grafit. papír / ferit
  • materiál koše ABS plast
  • barva krémová
  • impedance 1,66 kΩ
  • ekvivalentní citlivost 89 dB / 1W, 1m
  • frekvenční rozsah 110 – 13 000 Hz
  • pracovní teplota –10 – 40 °C

 

Pro mě je to španělská vesnice, v audiu se absolutně nevyznám. Dá se s tím něco dělat nebo se na to mám vykašlat ?

 

Postačí snížit impedanci, je-li to možné ? Případně nějaký zesilovač, který ty repra rozchodí ?

 

Díky

Odkaz ke komentáři

Impedanci 1,6k ohm dělá transformátor u toho repra - ten odpoj a změř odpor samotného repráku (pokud nemá na sobě označení odporu) - bývá 4, nebo 8 ohmu. Bez trafa by se to pak dalo k rádiu připojit. Ale 3-6W nic moc a frekvenční rozsah taky. Má papírovou membránu, takže do vlhka a do dveří ne :)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Repráky fungují, dal jsem pryč ten transformátor. Nicméně, mají téměř stejný zvuk jako orgio repráky.

 

Brácha si ted koupil Octávku I r.v. 2004 a má tam 100x lepší zvuk než já, výšky basy, prostě celkově to hraje lépe. Má tam orig rádio na CD (já tam měl ještě na kazety tak jsem ho dal pryč a koupil nějaký tuším panasonic, aby to umělo USB a AUX),

 

Zavisí ten zvuk i od toho zesilovače ? Tzn. pokud bych nechal stejné repro jen vyměnil ten zesilovač ?

 

Případně na co se dívat pokud bych kupoval jiný ? Jaké hodnoty ?

 

Jsem v audiu úplně v lese.

 

Díky

Odkaz ke komentáři

Tak mě napadá, možná tam brácha nemá origo repráky a někdo před ním tam dal jiné.

 

Nebo to autorádio není třeba měnit ?

 

Kolem 2 tisíc asi. Chci ještě udělat pár věci na autě. Tady u audia je ale asi lepší si připlatit, že ? počítám 6ks repro - 2x přdní dveře, 2x zadní dveře (u ovládání stahovačky) a vzadu v kufru.

 

Jak je to s úchytama ? Je na to nějaký standart ? Nebo musím hledat přesně na O1 ?

 

Děkujii

Odkaz ke komentáři

Možné to je, že tam má jiné než origo reproduktory, ale spíš si myslím, že reproduktory co jsi tam dal ty stojí za houby, proto jsem ti psal, že máš dát jiné repro.

Rádio co tam teď máš bude v pohodě...

 

Jinak do předních dveří dej tyto komponentní 165mm reproduktory https://www.ahifi.cz/reproduktory-mac-audio-apm-fire-2-16.html#tab-rating (mají dobré ohlasy). Ze zadních dveří ty výškové repráčky odpoj, protože jsou tam úplně na ho.no (řidičovi a spolujezdci to řve do uší a pasažéři vzadu zase nic neslyší) a místo zadních reproduktorů dej třeba tyto koaxiální 130mm reproduktory (předpokládám, že máš liftback), které už obsahují i výškové reproduktory https://www.ahifi.cz/reproduktory-mac-audio-apm-fire-13-2.html

 

Jinak úchyty jsou standartyzované, takže stačí hledat jen podle velikosti reproduktoru a rozlišovat, zda je koaxiální nebo komponentní... ;)

Odkaz ke komentáři

Mám tam právě origo repro. A dozadu ty co jsem zmiňoval výše jsem pouze přidal navíc.

 

Zkusím třeba jen ty repro přehodit z bráchové octy jestli to bude znít lépe a pak bych koupil něco cos mi poslal :). Má teď motor v hajzlu.

 

V zadních dveřích mi jedna strana nefunguje, protože jak jsem sundával tapec a měnil stahovačku tak jsem u jednoho urval dráty :D

 

Borec na aukru prodává celý set za 2ku :) To je příjemná cena :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...