Přejít na obsah

Parkovací asistent


Guest Sothrax

Doporučené příspěvky

Ahojte. Mam takový problém na své dvojkove octavii s originálním park asistentem vzadu.

 

Zařadím zpátečku ozve se aktivační píp a pak sekunda klid a potom už jen pííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí

ííííííííííííííí.

 

na radiu ukazuje vzdalenost normálně ale to pípani nefunguje a je to dost otravné když slyšíte při couvání do ucha stálé pííííííííííííííííííííííííí

 

čidla ukazuji zkoušeno na ruce tak že všechny čidla fungují.

 

VAG nenapsal žadnou chybu.

 

nemuže to být nějaký zkrat na ten reproduktorek nebo jinak si to nedokži vysvětlit.

 

jestli má někdo radu jak něco proměřit přes vag dukladněji tak budu rád za každou radu.

 

Vozům škoda zdar ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zdravim, mám problém s parksystémem.

Popis problému je následující: zařadím zpátečku a místo pípnutí a animace auta na displeji rádia a ztlumení muziky se ozve dlouhej pískavej zvuk(cca tak 3sekundy), auto se na displeji nezobrazí ( až po vyřazení tak na 1sekundu) a muzika se nestlumí.

 

Problém je v tom že mi systém fungoval občas jo občas ne :-) a teď už se mu dlouhou dobu nechce. Zjistil jsem, že ze 4 senzorů ten napravo nefunguje. Když přiložím ucho k ostatním tak slyším mírné praskání nebo tikání ale u toho krajního ne.

 

Otázka zní co odešlo? Ten senzor nebo nejakej spínač? Pokud s tím tady má někdo zkušenost budu vděčnej za každou radu popřípadě odkaz na člověka který to dokáže opravit.

Děkuju M.

Odkaz ke komentáři

A nebo chvíli vydrž... :smich: Teda to je potřeba brát s rezervou, ale mě minulou zimu taky blbnul zadní parkovák... očistil jsem je což nepomohlo... zakrýval rukou.. to fungovaly všechny... ale jinak si tak popískával jak se mu chtělo... občas hned - takový ten chybový písk... a tak různě si to žilo svým životem... nemohl jsem se asi měsíc dokopat k tomu abych s tím někam zajel... a pak se to začalo zlepšovat a teď už to 3/4 roku funguje bezchybně... Podle mne se mi tam v nějakém slejváku při jízdě někam dostala voda... která zase vyschla....uvidíme jestli se to bude zase letošní zimu opakovat...

Odkaz ke komentáři

Pokud je to vlhkem, tak je otázka jestli netěsní někde nějaký konektor (takové ty různé gumové převleky a pod) a do něj se dostává voda, nebo leze vlhkost do vlastního senzoru...

Měl jsem kuriozní závadu na Toledu 1,6... sucho - vše OK (HR a zpět =OK atd..) jak začalo pršet, škubání cukání chcípání... Tři servisy se na tom vyřádily... já hledal, tápal... Na prsou bylo přišroubované trafo VN (zapalovací) Do něj tři dráty, z něj vysokonapěťový kabel do rozdělovače.. celé trafo zalité v plastu. Až když jsme to trafo odšroubovali z prsou, tak zespoda byl ten plast puklý. Pokud bylo sucho= OK, pokud pršelo vlhko se dostalo i do té pukliny a způsobovalo tam svody VN...

 

Tak jestli to není něco takového....

 

Zkusit ty senzory ofénovat teplým vzduchem... vysušit je? Ale teplovzdušnou pistolí radši ne.... :huh:

Odkaz ke komentáři

Tenhle problém jsem měl taky, tak jsem to napíchl na VAG a ten mě hned napsal, že je to v předu na pravé straně střední čidlo.

Ze začátku to taky zlobilo, když bylo mokro a nebo mrzlo a pak už se závada projevila trvale. Když jsem to čidlo vytáhl, tak bylo prasklé a já si hned vzpomněl, jak ženě jednou pod kola vběhl pes a ona ho trefila tou pravou stranou ( pes to asi rozchodil, protože zakvičel a zdrhl ), ale jak propružil, ten plast nárazníku, tak se to čidlo poškodilo a jak bylo mokro, tak se v něm držela voda a zkratovalo to až odešlo úplně, tak jsem ho musel vyměnit za nové. To staré jsem rozdělal a bylo úplně promočený.

Odkaz ke komentáři

Ja som už tiež mal vadné čidlo, signalizovalo prekážku aj vtedy, keď nebola - chyba nebola ale zapísaná v RJ žiadna. Jedine v meraných blokoch k čidlám bolo vidno, ako preskakovala meraná vzdialenosť z 255 na 0 k tomu vadnému čidlu. Výmena kus za kus a už je takmer rok všetko v poriadku.

Ak ti ale pípa hneď po zaradení spiatočky a potom stíchne, na 100% tam bude v RJ zapísaná nejaká konkrétna chyba.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Mám problém s parkovacím asistentem. Pokud teplota klesne pod 0, tak parkovací asistent přestane fungovat. Jakmile se interiér trochu ohřeje stačí pár kilometrů jízdy, vše začne normálně fungovat. Údajně je na vině řídící jednotka ve které je nutné přehrát SW. Ví někdo?

Odkaz ke komentáři

Pava: tak na té teplotě asi něco bude :) mě to blbne i když je vlhko. Na VAGu sem s tim ještě nebyl, neni čas, ale pokud by to bylo jen v té ŘJ tak by to bylo super. Jinak včera se mi to najednou rozběhlo, tak sem se šel podívat na zadek auta a na senzorech byl led ...... v tom budou asi čáry :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...