Přejít na obsah

1.6 TDi 66kW vs 1.2 TSI 81 kW


Doporučené příspěvky

Ahoj Všem,

 

mám prosbu o radu. Přemýšlím, že vyměním svojí Octavia kombi II Fl, r.v. 2009, 1.6 TDi CR 77 kW za novější model. A řeším zda pro mě bude výhodnější koupit benzín 1,2 TSI 81 kW nebo zůstat v naftě 1,6 TDI 66 (77) kW . Nájezd cca 15tis km ročně hovoří spíše pro benzín, ale plánuju auto mít cca 6 let, takže dalších 100tis. km.

 

Nejsem žádnej závodník a většinou jezdím tak 50% dálnice a 30% okresky a tak 20 % město. A když koukám na 1-2 starý octávky v kombíku, tak nevím zda je pro mě lepší zvolit opět 1.6 TDi 66 kw, případně i 77 kW a nebo benzínáka.

 

Mám trochu obavy, že ten benzín za 6 let ve 130 tis. km bude skoro neprodejný a Tdi by mohlo být pořád dobré.

 

Díky

Odkaz ke komentáři

To bude spíš naopak. Zatím to vypadá že 1.2 TSi jsou mimořádně povedné motory když přehlédneme porodní bolesti. Jen si nejsem jistý jestli se 1.2 TSI také týká problém s benzínem v oleji při krátkých jízdách jako 1.4....

 

Nicméně ono to máš dnes skoro jedno co si pořídíš, obojí jsou už složité motory a fungují velice podobně a oba motory špatně snáší krátké cesty. Snad jediná výhody TSi je že zatím nemá DPF...

Odkaz ke komentáři

Díky za názor, já tak nějak pořád bojuji s tím, že ten motor je na takový auto slabý. Pořád mám takové myšlení, že objem prostě nenahradíš i když v dnešní době těchto nových motorů už to asi prostě nikdo neřeší. Já moc krátký trasy nejezdím, kromě nákupu. Kdy jedu jednou za týden cca 3-4 km. Jinak většinou v zátahu 1-1,5 hodiny cca 70 - 100 km.

 

A jestli jsou oba tyto motory stejně náchylné na krátké trasy, tak se prostě po 10 letech nejspíš rozhodnu pro benzín.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...