Přejít na obsah

Klima a otáčky motoru


Doporučené příspěvky

Zdar,

chtěl bych se zeptat zdali jste někdo neřešil obdobný problém. Při studeném i zahřátém motoru mi sem tam přestane fungovat klima a zároveň se zvýší otáčky motoru na 1000-1100 - jak spojená nádoba :( Pokud klima běží, otáčky jsou při zahřátém motoru na 800-900 (většinou na 900). V servisu jim to ukazalo slabší dobíjení a proto dali nový altík, klima doplněná, vyčištěná... Po ujetí cca 150km v kuse (při venkovní teplotě okolo 31 stupnu) přestala klima fungovat.

 

Díky

 

Holi

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Po návštěvě pár servisů (bez výsledku) se situace trochu upravila... Nyní už mám stále otáčky na 1000 - 1100, klima sem tam běhá, ale jakmile vyndam klíček ze zapalování, či při odemknutí auta otevřu dveře rozsvítí se mi na dispeji rádia "Battery low". Baterie je nová! Diagnostika ukazuje auto jak nové...

Odkaz ke komentáři

Ahoj taky mi přestala fungovat klima ale já jsem 10 let na ní nešáhl. Budu jí řešit na jaře. Jinak, co takhle sleduji jak klima začne blbnout, tak to je špatný. Myslím, že to každý servis opravuje tak, aby na tom vydělal a nedalo se nic co se týká postupu opravy reklamovat. Začnou něco měnit a až odstraní závadu tak zjistíš, že předchozí pokusy a výměnu rádoby špatných součástek byly zbytečné. To ale nikdo nepřizná. Čím věčí servis tím těch vadných součástek bude více. Hlavně budou tvrdit tím to taky MOHLO být.. :wacko: :(

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

No...tak trochu jak říkáš... přijel jsem do autorizovanýho servisu a řekl ať mi zavolají když na to přijdou (v té době to nefungovalo)... Druhý den mi volá technik že už na to přišli, že je to motůrek klimatizace... "Pane, ale ten je 14 dní starý"....Aha... Za další dva dny, že je to alternátorem... opět "Pane, za cca 2 hodiny jsem pro auto, altík je starý 3 neděle..."! Jsem z toho jelen, ted mi to zas týden běhá všechno úplně v pohodě, ale čekám každou chvíli kdy se to zas ukáže... Možná mi to někde hází v kabelech zkrat, ale hledej to kde! Možná řídící jednotka...:(

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...