Přejít na obsah

Štítek na pneumatikách


Martin.N

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

možná už to tu někde bylo, ale nenašel jsem to... tak to pak klidně smažte, ale hlavně mi na to odpovězte.

 

Rád bych se zeptal na štítek na pneumatikách. Možná jsem úplně blbej, ale nechápu ho. :jelen:

 

Konkrétně mě zajímá značená spotřeba. Chápu jakési písmeny značené třídy a také jsem i pochopil, že jednotlivé třídy se od sebe liší cca o 2,5% - 4,5%, což někde uvádí že se cca jedná o 0,1 - 0,15 l/100km pokud by automobil měl spotřebu... bla bla bla . Ale nikde už nikdo nepíše, zda se písmenem zmíněný údaj váže na každou pneumatiku zvlášť a hodnota se tedy ještě násobí x 4, protože na autě jsou 4 kola. Nebo na každé jedné pneumatice je vlastně uvedena hodnota za spotřebu všech 4 pneumatik najednou, a jen je to tam vlastně špatně napsané, protože žádnou chytrou hlavu nenapadlo dopsat, že hodnoty jsou znázorněny pro 4 kola současně na vozidle při běžném provozu na pozemní komunikaci. Je na to někde nějaké vysvětlení? :huh:

 

A pokud je to tedy hodnota pro všechna 4 kola, jak je to tedy třeba s hlučností? To je tam také údaj za všechna 4 kola současně a hodnota by se musela vydělit 4, aby člověk získal hodnotu hluku jedné pneu? A v neposlední řadě, co tedy vyjadřuje údaj o brzdné dráze? Pokud bych teoreticky nazul na každé kolo jinou pneu s rozdílnou třídou, chápu není to dovoleno, ale mohu dvě stejné na nápravu třeba v třídě A a na druhou nápravu také dvě stejné třeba z třídy G. Tak co tedy ten údaj ukazuje, jednu nebo čtyři pneumatiky? :wallbash: Nevím, ale za mě je to dosti nesrozumitelné. Prosím dokáže mi na to někdo odpovědět? Předem děkuju. :palec:

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...