Přejít na obsah

dpf na BMM


Doporučené příspěvky

Zdravim mam scout 2008 103 kw .dpf zanesen 82 mg podle diagnostiky.nedela zadny problem zatim.kontrolka se nerozsviti za jizdy a regenerace probiha.mam najeto 245 tis.mate zkusenosti s nejakyma firmama na cistwni?nebo se prozatim vykaslat na cisteni?spis uvazuju nechat zavcasu vycistit nez to zacne delat bordel.koncovka vyfuku cerna.jinak ted jsem menil turbo.diky

Odkaz ke komentáři

čištění bych neřešil, před dvouma měsícema jsem tu řešil RS CEGA, kde si pán nechal vyčistit filtr a regenerace se po vyčištění spouštěly častěji a častěji, až se filtr zacpal a nešlo jej vypálit, takže výměna a je klid, celý problém měl ovšem krom čtistírny filtrů jiný spouštěč a to krátké jízdy městem + vadné naklápění turba. Nový filtr 12900, práce 2000,- a geo 1000,- (předokolka) čistění filtru vychází na cca polovinu.... můj názor - nevyplatí se

asi i záleží, kdo ho jak čistí, ale pokud je na motoru vše ok, tak filtr vydrží 300-500t km bezproblémů

Odkaz ke komentáři

Myslím si to samé, z konstrukce keramiky filtru je jasný, že dostat popílek z těch jednocestně otevřených kanálků je skoro nemožný (mokrou cestou od motoru, hahaha ...) Jediný, co mi připadalo technicky jako snad fungující byla tryska a zpětný odsání, ale při aktuálních cenách je nový díl nový díl.

Odkaz ke komentáři

škoda, že si to tu nenapsal hned, až mě do PM, že jde o 4x4, tam bohužel zatím není economy díl za uvedenou cenu 12900,- , ale lze koupit xkový za cca 19t - vždy ověření dle vinu.

Úplně jsme nepátral po tom, jak to čistí, ale podle chování auta mi to přišlo jako by se narušila vrstva která je ve filtru.

 

První pokud v tvém případě bych viděl v nucené regeneraci a pak vynulování ukazatelů zaplnění, tím si jednotka znovu změří zaplnění, občas to oddálí zaplnění na max.

 

Samo vše za předpokladu, že všechny čidla okolo DPF jsou v naprostém pořádku

 

Osobně si myslím, že nájezd 245t km není zas tak velký na to aby filtr odešel, takže pokud si filtr plní, bude chyba ještě jinde

Upraveno uživatelem Rolbař
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...