Přejít na obsah

ABS + ASR - chyba 00287


vittorio

Doporučené příspěvky

Originál text od Majkl:

 

Ahojte,

 

hledal jsem všude na fóru (i na jiných) a nenašel jsem přesně co jsem potřeboval.

 

Děje se mi taková věc:

1. Nastartuji, svítí mi ABS

-když zahrabu na sněhu, ASR funguje, tlačítko na VYP/ZAP ASR také funguje

2. Po chvilce ABS zhasne

3. Když opět hrabu - ASR funguje, když brzdím na sněhu prudce - ABS mi kope do pedálu, takže obojí funkční

3. Rozjedu se (nad 20km/h), rozsvítí se ASR i ABS

 

VAG mi hází tuto chybu:

 

"VAG-COM verze: IHR 304.0
Autosoft
Číslo dílu řídícího modulu: 1C0 907 379 D
Komponent a/nebo - verze: ASR FRONT MK60 0103
Kódodvání softwaru: 0021505
Kód opravny: WSC 31480
1 Nalezeny chyby:
00287 - Snimac otacek vpravo vzadu (G44)
012 - elektr.chyba v obvodu - Sporadicky"

 

Hodně lidí píše, že pomůže výměna pojistek na baterce, to bych ale musel mít jinou chybu, ne ? Takhle mám konkrétní právé zadní kolo.

 

Otázka je, může být vadný kroužek nebo snímač otáček ?

Snímač otáček připadá nejspíš v úvahu, ale ten kroužek, ten je v ložisku a neměl by se sám poškodit, ne ?

 

Zkusím shodit kolo a ABS čidlo očistit, chci se akorát zeptat, kde přesně čidlo najdu (vnitřní/vnější strana), je problém ho demontovat ? Na Ford Pumě jsem ho nedokázal z bubnu vyndat.. Já mám vzadu kotouče, tak by měl být vidět hned po sundání kola ?

 

Děkuji

 

-------------

 

Doreseni problem:

 

Jen se ještě zeptám, je možné, že kvůli pojistce vyskakuje chyba, že je vadný snímač otáček kol - nesmyslný signál ?

Začala se mi objevovat tato závada - jedu normálně rovně a ASR mi začne přibrzdovat, protože si myslí, že mi prokluzujou kola, ta ale neprokluzujou, párkrát to takhle probliká a začne svtít ABS a ASR kontrolka ...

Nesetkal se někdo s tímto ? Všude jsem se dočetl, že vyloženě svítí jen ASR apod., ale že takto párkrát problikne ASR a pak svítí obě kontrolky (ABS+ASR), to jsem nikde nenašel.

Díky

EDIT: Píchnul jsem to na VAG a projel se, připínám graf vytvořený z naměřených hodnot.

Podle toho jak se to čidlo chová, tipujete to na vadné čidlo nebo problém někde jinde ? Protože když jedu konstantně, čidlo hází správné údaje, většinou při rozjezdu nebo při rychlejší akceleraci (viz graf).

Chci mít co nejpřesnější info, než se začnu vrtat v čidle, protože co jsem se dočetl, zatím skoro všichni měli problém s demontáží.

Muze toto zpusobovat rj. ABS? Bych pripadne prvne sehnal jinou jednotku na pujceni avyzkousel at se nehrabu v cidlech zbytecne,ale proto se prave ptamjestli muze vadna jednotka hazet ze je chyba na jednom cidle.
Díky

 

EDIT2: Opraveno !

Nedalo mi to a zase jsem se v tom šťoural, zjistil jsem, že mám sjetou izolaci, ve které jsou 4 žíly kabelů (2 ABS čidlo a 2 obložení) plus dvě žíly uvnitř (ono ABS).

 

Kablík jsem fiknul, odizoloval hlavní izolaci, kousek od každé žíly a chytil svorkovnicí. Zaizoloval, aby se tam nedostala voda a funguje to parádně, bez jediné chyby. Když jsem se díval na kabeláž, tak mi spadla brada. 1500 na netu, na vrakáči tím pádem předpokládám kolem litru. Snad to bude držet a šlapat :)

 

Takže kdyby se někomu chovalo ABS tak jako mě, jděte po kabelu :)

 

Díky všem, kteří se mi snažili pomoci

 

- puvodni thread byl smazan z duvodu hlaseni napadeni virem pres web oemepc -

//administrator : vittorio

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...