Přejít na obsah

vadne cidlo teploty vody-spotreba?


sas

Doporučené příspěvky

zdravim koupil jsem nedavno octu rv99 kombi,mela prumernou spotrebu cca 6,7,tak jsem to hodil na diagnostiku,naslo to vadne cidlo teploty vody,tak jsem koupil nove prehodil,a ted to ma spotrebu cca 7l,znova na diagnostiku ale ta uz je bez chyby,tak uz nevim,jeste zkusim novej filtr vzduchu,ale vic uz me nenapada

 

Odkaz ke komentáři

7 je dost zaleží jak jezdíš kde jezdíš a jak dlouhý trasy

v zime se hejbu do 6l na 100 když jezdim okolo komína

skus klasiku palivovej filtr,vzduchovej filtr a juknout jak je nastaveej předvstřik

taky dej plnou jezdi pak to zas dej do plný a počítej spotřebu

natankovaný litry dělim kilometrama a násobim stem

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ahojte zda sa mi ze mam vysoku spotrebu nafty na mojej octavii a horsie studene starty ked auto dlksie stoji isol som pozriet predvstrek cez vag a stale mi tam pise ze motor nieje dostatocne zohriaty pritom za tu trasu co som pojazdil musel byt zohriaty ako mal na budikoch to aj ukazovalo ako ma ale pozeral som teplotu cez vag a nasiel som tam teplotu nieco iba cez 70 stupnou moze byt zle teplotne cidlo? alebo bude ozaj zly termostat a nepusti ho viac dakujem pekne za odpoved

 

Bez názvuddd.png

IMG_20180220_083910.jpg

Bez názvudds.png

dddd.png

Odkaz ke komentáři

Já měl zato (snad to nepletu s Felicí kde to tak bylo opravdu), že čidlo je právě dvojitý - jeden obvod pro budíky a jeden pro ŘJ. Proto budík může ukazovat OK teplotu, ale ŘJ dostává jiný/špatný údaj a podle toho se potom chová (vliv na spotřebu, na starty...). Začal bych tedy opravdu tím čidlem, taky jsem měnil. Značku nevím, když je origo na mě moc drahý tak koukám alespoň výroba Germany, ostatní neberu (nebo jen u nepodstatných dílů).

Odkaz ke komentáři

Ahojte takze dnes som menil cidlo teploty bol som to previest a bolo to tak ako so starym cidlom na budikoch to ukazuje v strede ale cez vcds okolo 70 ked som to prehnal po dialnici stupla max na 74,8 a pri kludnej jazde zacala teplota uz opat klesat. Je taka zima ze to nedokaze zohriat alebo bude zly termostat?

A prosim vas od coho je oznacena hadica na fotke vyzera ze je ako keby rozozrata u spony a ako keby tade tiekla voda dakujem vopred za odpoved

IMG_20180222_102444.jpg

Odkaz ke komentáři

Ahojte mám podobný problém  ani mne sa nezdajú tie teploty čidlo chladiacej kvapaliny vymené za original diel termostat to iste. tretia a  stvrta  vcera cestou z roboty. prva a druha fotka bola spravená dnes rano. ukazeje mi to uplne nezmysli podla mna. Auto dlho žhaví a nestartuje dobre . nedávno som menil a kontaktný mostík žhavičou, žhaviče su dobré. ? Môže to mať vplyv aj na výkon motora, lebo mi to neťahá motor je odozva plynového pedálu je opozdéna akcelerácia motora je ako na hladkom diesli. Vopred ďakujem za všetky odpovede. Prikladám aj video ako mi tie teploty skáču. 

video-1519977871.mp4

28584283_1954196141563834_1488244868_o.jpg

28584472_1954196151563833_18747596_o.jpg

28641534_1954189818231133_9826890_o.jpg

28641235_1954189801564468_1246728608_o.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...