Přejít na obsah

Nereaguje na plyn


Doporučené příspěvky

Zdravím
ať hledám jak chci, nemohu toto téma najít, kdyby tu bylo předem se omlouvám.

Cca před měsícem jsem koupil O1 1.8t 132kw, najeto cca 180tkm, r.v. 2004 a začínám z toho být lehce nešťastný.

Nevím čím by to mohlo být ale když jedu stálou rychlostí (např. 50km/h ve městě, ale na rychlosti nezáleží... stalo se mi to i ve 120km/h [moc příjemná záležitost bez posilovačů, atd...]), tak auto z ničeho nic přestane reagovat na plyn. Když nevyřadím, tak otáčky postupně padají dokud to nezdechne, běží setrvačností. Když vyřadím je konec okamžitě. Po opětovném (bezproblémovém) startu vše běží, jako by se nic nestalo. Chybu motoru to nevyhodí a ani diagnostika nic neukázala a bylo mi řečeno, abych přijel, až se to pose*e úplně a diagnostika ukázala. To už pro mě bude POZDĚ. Co jsem si všiml, tak se mi to stává jen v kopci nebo lehkém stoupání, čumákem nahoru.

Budu rád za každou odpověď, co by mohla vést k vyřešení problému.
P.S. jsem nováček co se týče koncernových aut, takže ani moc nevím po čem bych měl sahat...

DÍKY....

Odkaz ke komentáři

podla popisu by to malo byt palivove cerpadlo. Treba vymenit, bude to horsie, z mojich skusenosti je to skor zavisle od mnozstva paliva v nazdri.

 

Odoslané z GT-N7100 pomocou Tapatalku

čerpadlo mě taky napadlo a malé množství paliva nevim nevim... mam tam tak 1/4 nádrže...

 

počkám jestli někdo něco ještě přidá... díky za typ :)

Odkaz ke komentáři

Taky bych jako první zkontroloval tlak paliva. Čerpadla po letech odcházejí. Vyměň taky palivový filtr a zkontroluj i regulátor tlaku paliva. Dobrej servisák by to měl umět projít.

Palivový filtr je starý 14 dní a regulátor koupím asi rovnou s tím čerpadlem pro jistotu. Už je jedno jestli dam 2700 nebo 3200 těch 500 už mě nevytrhne. vypadá to na to čerpadlo... Auto má i slabší tah.

 

Odesláno z mého Lenovo P90 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Tak mám takový dojem, že jsem akorát natankoval nějaké chc*nky...

 

Předevčírem jsem tam vrazil Vervu a od té doby je klid.. už mám najeto přes 150km od tankování a ještě to ani neškublo... Asi začnu vynechávat benzínky OMW.... :-)

 

Uvidíme, zkusím vyjezdit ještě více benzínu ale už teď tam je, jako když to chcípalo... Snad to bylo opravdu jen palivem.. ještě se zeptám, nějaký zkušenosti s nějakými aditivy do benzínu nebo tankujete čistě benzín?

 

Odesláno z mého Lenovo P90 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Verva 100 je dostatečně kvalitní palivo (podle testů top). Kupování nějakých aditiv je zbytečné. Ale OMV se zrovna mezi nekvalitní benzinky neřadí, ale člověk nikdy neví.

Nevim, Netuším ale asi se na ně vybodnu jestli je to takhle. Vím co tu měl tenkrát za "průser" s naftou. Týpek tu natankoval naftu a po pár km mu hadicema lezla podobná věc jako když se dělá emulze v oleji.. takže tam asi něco bude špatně, bohužel.. :-/

 

Odesláno z mého Lenovo P90 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Něco podobného se stalo bratrovi na Passatu 1.8T motor AWT. Tankoval u noname čerpačky, auto cukalo, špatně startovalo a blikala kontrolka motoru. Problémy hlavně pod 1/4 nádrže. Co jsem mu řekl, ať tankuje jen vervu 100, tak auto už šlape normálně. Jen při 1/4 a méně už je to trochu horší se starty, ale jezdí to už normálně. V lednu chce nechat měnit čerpadlo a palivák. Počítám, že to veškeré problémy odstraní.

Odkaz ke komentáři

Něco podobného se stalo bratrovi na Passatu 1.8T motor AWT. Tankoval u noname čerpačky, auto cukalo, špatně startovalo a blikala kontrolka motoru. Problémy hlavně pod 1/4 nádrže. Co jsem mu řekl, ať tankuje jen vervu 100, tak auto už šlape normálně. Jen při 1/4 a méně už je to trochu horší se starty, ale jezdí to už normálně. V lednu chce nechat měnit čerpadlo a palivák. Počítám, že to veškeré problémy odstraní.

Hele mě to po natankování té vervy už jede jak bejk i na rezervu, takže mám asi rozmachaný auto na více oktan :-D 95 mu asi zřejmě nešušňá.. :-)

 

Odesláno z mého Lenovo P90 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...