Přejít na obsah

Úprava výfuku O1 rs


Doporučené příspěvky

Zdarec, rozhodl jsem se si trochu zpříjemnit zvuk tak, že jsem z originálního výfuku dal místo střeďáku trubku a to samé místo koncovýho tlumiče. Zvuk je fajn nic uřvanýho jen to pěkně vrní. Jediný problém co mi trochu vadí nad 4 tis. otáček je slyšet velké "fičení" od koncovky (zvuk turba) . Řešil to někdo? Jestli by nebylo lepší koupit nějaký laděný koncák.

Odkaz ke komentáři

Určitě bych koupil radši laděnou koncovku možná i střední tlumič. Nevím jestli se ty otáčky projevují tím, že tam není ani jeden tlumič, ale už mám s holou rourou zkušenost takovou, že motor ztratil výkon kvůli tomu, že neměl odpor na výfuku. Mám dojem, že ty otáčky má na svědomí právě i ten odpor...

 

Kdybych se mýlil, nekamenujte mě tu.. holou rouru jsem měl na jiným motoru bez turba a tam šel výkon rapidně dolů a otáčky nahoru.. sice jen cca na 2tis, ale i to je moc + dělalo to nehoraznej bordel.. sousedí mě měli rádi :-)))

 

Udělat výfuk aby měl nějakej zvuk a možná to přidalo i něco na výkonu je alchymie.. není to jen tak, tam naflakat holý trubky a jezdit. Já tohle téma hodně řešil na Opel fóru když jsem ještě tuzingoval astru :-D není to sranda, zkoušel jsem i laděné svody a ani prd... Ve finále jsem všechno koupil na bazaru za pár kaček, od svodů po konec a vyšlo to levněji :-) ale jak říkám u tohodle auta s tím nemám zkušenosti a ani (pro mě) se v tom nemá cenu rýpat.. nehlede na to, auto mám na běžné ježdění a policajti tady po výfucích jdou. Takže tak...

Odkaz ke komentáři

Já si oba tlumiče nechal, takže neni problém dát výfuk do původního (originál) stavu. Tohle byl spíš jen experiment, nejlevnější pokus :-) . Výkon zůstal stejný a uřvaný to není, tu je jen jediný problém to fičení ve vyšších otáčkách takže mě spíš zajímá jestli někdo má výfuk stejně jako já jen kat a zbytek jen trubku

Odkaz ke komentáři

Je sorry já si to blbě přečetl :-D ještě jsem chrapal. já myslel že ti lítají otáčky na 4tis. Ten zvuk to je řek bych běžný protože tam nejsou ty tlumiče. Já turbo slyším i když je tam mám oba :-) to je asi něco jako když si na kadle kadle někdo vyndá kat... Pak to dělá kadle kadle pou :-D

 

To samé jsem měl když jsem si dal místo origo filtru hřib... Bylo to slyšet z pod kapoty jako kdybych měl blow a když jsem ji hnal tak bylo slyšet i syčení. Ve finále jsem tam vrazil zpátky origo protože jediný co to dělalo tak tyhle efekty a spotřeba šla cca o 4litry nahoru + ve vysokých otáčkách už se jí nechtělo. Prostě ztrácela tah.. Takže nazdar :-)

 

Odesláno z mého Lenovo P90 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

U turbomotoru průchozí výfuk nevadí, tam zpětný tlak potřeba není. Pokud jsi ale nechal katalyzátor, tak to je největší restrikce (zvuku i průchodu). Ovšem jestli uděláš komplet průchozí decat, tak to bude uřvané. U decatu většinou nechávají střední i koncový tlumič. Po zásahu do výfuku by to ale chtělo ideálně upravit i jednotku. Pokud Ti jde čistě o zvuk, kup nějakou koncovku a máš klid.

 

K tomu zmiňovanému sportovnímu filtru. Nejlepších výsledků nasávaného vzduchu jsem dosáhl s airboxem, vše ostatní bylo horší. Je pravda, že se sportovním filtrem zesílí zvuk nasávání turba a odfuku DV, ale to je tak jediný přínos. Změnu ve spotřebě jsem nepozoroval.

Odkaz ke komentáři

Zkus kouknout na výfuky Soieta. Je to český výrobce, homologovaný koncový tlumič u nich stojí 4200Kč. Myslím (během zítřka zkusím zjistit víc), že známý ho dával na 1.8T 110kW. Má to decentní zvuk, takový hrubší seriový, když mi ho předváděl. Jinak víc zkušeností nemám. Spíš šlo o jiný komplet výfuk (bez homologace).

 

Jinak RS (oproti Octě 110kW mi ale připadá, že má RS trošku hrubší zvuk) se neliší od ostatních 1.8T, tak klidně pátrej i po ostatních 1.8T s jiným koncovým tlumičem.

Odkaz ke komentáři

K tomu filtru...

 

Já právě měl i spotřebu nahoře.. takže tam šel origo a možná časem splasim sportovní vložku..

 

Teď mě trápí jiná věc a to že mi jednou za čas vyskočí chyba p0411 -sekundarni vzduch... Mohl by mi tu někdo popsat co všechno k tomu patří ať vím kde hledat... Popřípadě obrazky ocením... Našel jsem toho na fórech spoustu ale nikdy jsem se nedopidil co všechno do tohoto systému patří... Omlouvam se zakladateli že to řeším tady :-)

 

Odesláno z mého Lenovo P90 pomocí Tapatalk

fabf13e6a7381be6596d271f1962be90.jpg

Odkaz ke komentáři

Sportovní vložka je taky k ničemu. Navíc bude hůře filtrovat.

 

Ohledně toho SAI si zkontroluj hadici, která vede od airboxu před sací svody a pak dolů do čerpadla sekundáru. To čerpadlo je vpředu dole na straně spolujezdce. Je to taková bambule za nárazníkem. Pak zkontroluj vedení hadic ke kombiventilu. Najdeš ho na pravě straně motoru pod napínákem řetězu vaček. Jinak spustí se Ti sekundár po nastartování? Dělá to takový zvuk jako vysavač a po chvíli to přestane.

Odkaz ke komentáři

Ano normálně po startu spustí a třeba i 2x po minutě.. jak kdy. Ale jednou se pustí pokaždé...

Cestu od airboxu znám až k tomu ventilu... Dál už jsem se nedostal.. tam jediný co bylo tak byla praskla hadice od čerpadla do toho ventilu... Vyřešeno... Ale ale za ventil dál už jsem se nějak nedopidil.. někde jsem četl že s tím má něco společného i palivová soustava a ještě něco...

 

Jen mě zaráží že se o ukáže třeba jednou za měsíc...

 

Odesláno z mého Lenovo P90 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Ano tak to vypadá, blbě jsem se vyjádřil... V těch mistech co jsem označil je kus nějakýho plechu a na tom těsnění, to všechno je sešroubovaný.. je to proste zaslepeny :-D někdo si asi hrál v domnění že to je klasika EGR

2996b8f7ad737bbdca0a13c22ccc674e.jpg

 

Odesláno z mého Lenovo P90 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...